6 poprawek dla Touch ID nie działa na Macu

Indeks
 1. 1. Sprawdź swoje palce
 2. 2. Odśwież czujnik Touch ID
 3. 3. Ponownie zeskanuj swój odcisk palca
 4. 4. Zresetuj SMC
 5. 5. Zaktualizuj swój komputer Mac
 6. 6. Podłącz ponownie klawiaturę Magic Keyboard z Touch ID
 7. Często Zadawane Pytania
  1. Czy mogę naprawić uszkodzony czujnik Touch ID?
  2. Czy niedziałający czujnik Touch ID wpływa na wydajność mojego komputera Mac?
  3. Czy mogę całkowicie wyłączyć Touch ID?

Czy znalazłeś się w kropce z typowym niezawodnym identyfikatorem Apple Touch ID? Wszyscy tam byliśmy. Sprytny skaner linii papilarnych MacBooka firmy Apple wykonuje fantastyczną robotę, aż nagle przestaje działać. W tym przewodniku przyjrzymy się sześciu strategiom rozwiązywania problemów z Touch ID komputera Mac, jeśli stanie się on zawodny lub przestanie odpowiadać.

1. Sprawdź swoje palce

Sprawdź opuszki palców i upewnij się, że nie ma na nich zanieczyszczeń, które mogłyby uniemożliwić czujnikowi Touch ID odczytanie wydruków. Może to być skaleczenie lub inna tymczasowa rana, brud, brud lub dowolna liczba rzeczy, które mogą dostać się między twoje okółki, grzbiety i czujnik biometryczny. Zanim spróbujesz odblokować komputer Mac, upewnij się, że nie włożyłeś ręki do tej torebki serowych ptysiów.

Wskazówka: czy inne klawisze na klawiaturze przestały odpowiadać? Mamy kilka poprawek dla klawisza Escape, który nie działa na komputerze Mac.

2. Odśwież czujnik Touch ID

Nie lekceważ znaczenia czystego czujnika! Życie się dzieje. Oznacza to, że zdarzają się również smugi wraz z cząsteczkami kurzu i zwykłym brudem, który ma paskudny zwyczaj gromadzenia się w miejscach, w których wolelibyśmy tego nie robić. Czujnik Touch ID to zaawansowana technologia, ale nie poradzi sobie z grubymi warstwami kurzu lub oleju. Brudny czujnik może nie być w stanie prawidłowo odczytać odcisku palca, co może spowodować, że Touch ID nie będzie działać zgodnie z oczekiwaniami.

Aby prawidłowo wyczyścić czujnik Touch ID bez jego uszkodzenia, weź ściereczkę z mikrofibry i delikatnie przetrzyj ten czujnik. Nie ma potrzeby stosowania siły. Cokolwiek robisz, unikaj pokusy używania sprayów, płynów lub czegokolwiek ściernego. Mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem dla zabrudzonego czujnika, ale tak nie jest.

Dobrze wiedzieć: masz problem z paskiem dotykowym MacBooka Pro? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem rozwiązywania problemów z paskiem dotykowym.

3. Ponownie zeskanuj swój odcisk palca

Jeśli czysty czujnik nie załatwi sprawy, ponowne zeskanowanie odcisku palca może poprawić niezawodność skanera Touch ID. Ponowne zeskanowanie odcisków palców zajmuje tylko kilka sekund. Wykonaj poniższe kroki:

 1. Kliknij przycisk Apple na pasku menu i otwórz „Ustawienia systemu”.
 1. Wybierz „Touch ID i hasło”.
 1. Usuń odciski palców, klikając przycisk „X” na każdym z nich.
 1. Wybierz „Dodaj odcisk palca” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Możesz zeskanować do pięciu palców. Zalecamy dodanie co najmniej jednego palca z każdej ręki, na wypadek gdyby zdarzyło się coś, co uniemożliwi użycie ulubionej cyfry.

Dobrze wiedzieć: Standardy bezpieczeństwa biometrycznego stale ewoluują, a Touch ID jest liderem w swojej klasie. Przyjrzyj się bliżej, jak działają skanery linii papilarnych, aby dowiedzieć się więcej.

4. Zresetuj SMC

Kontroler zarządzania systemem (SMC) ma wpływ na wiele aspektów fizycznych komputera Mac. Dlatego szybki reset może rozwiązać problemy z Touch ID. Prosty proces krok po kroku, obejmujący serię naciśnięć klawiszy, powinien to zrobić. Jeśli Twój komputer Mac jest wyposażony w układ zabezpieczający T2 (znajdziesz go w modelach od 2018 r.), proces resetowania jest nieco inny, ale równie łatwy do opanowania.

Przejdź do naszego przewodnika na temat naprawiania niereagujących aplikacji i zawieszania się systemu na komputerze Mac, a znajdziesz szczegółowy przewodnik resetowania SMC pod wskazówką numer siedem, która obejmuje procedurę dla wszystkich modeli komputerów Mac.

Wskazówka: czy wiesz, że możesz używać Touch ID do uwierzytelniania poleceń sudo na komputerze Mac?

5. Zaktualizuj swój komputer Mac

Może się to wydawać banalnym rozwiązaniem, ale zawsze warto sprawdzić, czy jest dostępna aktualizacja oprogramowania macOS, zwłaszcza jeśli masz problem z funkcją sprzętu ze ścisłą integracją oprogramowania, taką jak Touch ID. Regularne aktualizacje systemu często rozwiązują problemy ze sprzętem i ogólnie poprawiają działanie komputera Mac.

Przejdź do „Przycisk Apple -> Ustawienia systemowe -> Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania -> Aktualizuj teraz”.

Wskazówka: masz problem ze zlokalizowaniem aplikacji „Ustawienia systemu”? Dowiedz się, jak zaktualizować system do systemu macOS Ventura.

6. Podłącz ponownie klawiaturę Magic Keyboard z Touch ID

Czy masz klawiaturę Apple Magic Keyboard z Touch ID? Upewnij się, że klawiatura i komputer Mac są prawidłowo sparowane. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem rozwiązywania problemów Bluetooth w systemie macOS, aby upewnić się, że klawiatura Magic Keyboard jest prawidłowo sparowana z komputerem Mac.

Nadal masz problemy z Touch ID? Spróbuj bezpośrednio podłączyć klawiaturę Magic Keyboard do komputera Mac za pomocą kabla USB-C do Lightning. Spowoduje to ustanowienie połączenia między komputerem Mac a klawiaturą Magic Keyboard.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę naprawić uszkodzony czujnik Touch ID?

Nie. Samodzielna naprawa czujnika Touch ID nigdy nie jest dobrym pomysłem. Touch ID w pełni zabezpiecza komputer Mac, komunikując się z bezpieczną enklawą, czyli krzemem odizolowanym od głównego procesora, ale sparowanym z główną płytą główną. Próba samodzielnej naprawy Touch ID może doprowadzić do awarii płyty głównej lub spowodować utknięcie komputera Mac w trybie odzyskiwania. Zarezerwuj naprawę z Wsparcie Apple lub odwiedź ok Sklep Apple Zamiast.

Czy niedziałający czujnik Touch ID wpływa na wydajność mojego komputera Mac?

Touch ID to funkcja zabezpieczająca, która nie ma znaczącego wpływu na wydajność komputera Mac. Jeśli na komputerze Mac występują problemy z wydajnością, jest to prawdopodobnie spowodowane przez możliwy do zdiagnozowania problem.

Czy mogę całkowicie wyłączyć Touch ID?

Tak. Jeśli wolisz nie używać Touch ID lub masz ciągłe problemy, wyłącz tę funkcję, usuwając wszystkie zarejestrowane odciski palców, jak opisano powyżej.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up