【Miniatury ▷ ▷ Czym są i jak je usunąć? ⭐

Zastanawiałeś się kiedyś, czy można usunąć miniaturę z plików z pamięci podręcznej? Prawda jest taka, że ​​w tym artykule chcemy pokazać wszystkie informacje i krok po kroku, które należy wziąć pod uwagę w tym zakresie. W rzeczywistości może to nie być najważniejszy samouczek na świecie, ale mimo to chcemy nauczyć Cię kilku szczegółów, które prawdopodobnie okażą się przydatne.

Jedną z najcenniejszych rzeczy jest przestrzeń dyskowa na naszych urządzeniach mobilnych. Zwłaszcza jeśli telefon komórkowy ma niski lub średni zasięg, gdzie przestrzeń do przechowywania nie jest zbyt duża. Musimy więc bardzo uważać na to, co pobieramy i zapisujemy. Miniatury Może w końcu zająć dużo wewnętrznej pamięci Androida i pozostawić mniej miejsca na inne rzeczy, co z pewnością może być bardzo denerwujące. AleCo to są miniatury?? To jest możliwe Usuń miniatury? Wtedy odpowiemy na wszystkie te pytania i nauczymy Cię Jak usunąć miniatury z telefonu komórkowego.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać w takich przypadkach, jest możliwość usunięcia miniatury plików w pamięci podręcznej. Więc spróbujemy cię nauczyć, jak to zrobić. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jest to świetny sposób na zwolnienie miejsca w systemie, więc oczywiście możesz się nim cieszyć.

Co to są miniatury?

Przede wszystkim musimy zrozumieć, czym są miniatury. W kilku słowach są to miniatury zdjęć, które masz na swoim urządzeniu. Jest to kopia zdjęć i zdjęć, które masz w telefonie, ale w miniaturze.

Miniatury lub miniatury są to, co widzimy w galerii lub w aplikacjach przed powiększeniem obrazu. To tak, jakby był podglądem danego zdjęcia, aby pomóc Ci znaleźć konkretne zdjęcie, zanim będziesz musiał je powiększać jedno po drugim. Tak więc po dotknięciu miniatury lub podglądu obrazu zostanie powiększony, aby wyświetlić zdjęcie w pełnym rozmiarze.

Jak otwierać miniatury

Jak wspomniano powyżej, aby otworzyć plik miniatury, wystarczy kliknąć miniaturę, aby ją powiększyć. Wszystkie zdjęcia, które masz na swoim urządzeniu, mają miniatury. Jak więc możesz sobie wyobrazić, w zależności od tego, ile masz zdjęć, przestrzeń, którą zajmują, może być brutalna.

Oszczędź miejsce na Androidzie

Jeśli masz na telefonie zbyt wiele zdjęć, może on wykorzystać całą przestrzeń dyskową. Ale nie martw się, to możliwe Usuń miniatury na zawsze można nawet skonfigurować urządzenie tak, aby nie regenerowało się automatycznie, co pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w poprzednich automatycznie generowanych obrazach, chyba że nie skonfigurujemy go tak, aby tak się nie stało.

Co się stanie, jeśli usunę miniatury?

Jak wspomniano wcześniej, są to miniatury, są to miniatury tego, co zobaczysz po powiększeniu zdjęcia. Dlatego usunięcie go nie powinno stanowić problemu, ponieważ oryginalne zdjęcia zostaną zapisane w telefonie.

Jak na zawsze usunąć kafelki Androida

Najlepszy wybór dla usuń miniatury z urządzenia mobilnego jest to niewątpliwie kwestia aplikacji CCleaner który z pewnością wygląda jak ty, ponieważ jest również dostępny dla systemu Windows i bardzo skutecznie utrzymuje oba systemy operacyjne w optymalnym stanie.

 • Po pobraniu aplikacji musisz ją uruchomić.
 • Teraz wystarczy kliknąć przycisk „Analizuj”.
 • Poczekaj na zakończenie procesu. Po zakończeniu musisz sprawdzić, czy zaznaczone jest jedyne pole „Pamięć podręczna miniatur”.
 • W sekcji „Pamięć podręczna miniatur” możesz zobaczyć, ile plików usuwasz i ile miejsca na dysku zaoszczędzisz.
 • Gdy skończysz, wystarczy nacisnąć przycisk „Wyczyść” lub „Wyczyść”, aby usunąć miniatury znajdujące się w pamięci podręcznej.

Jak usunąć miniatury Androida

Jeśli nie chcesz używać żadnego typu aplikacji do automatycznego usuwania jej, możesz to zrobić ręcznie.

Aby to zrobić, potrzebujesz eksploratora plików Androida. Jeśli domyślnie nie masz zainstalowanego w telefonie, możesz wybrać Menedżera plików Amaze, chociaż każdy może.

Po otwarciu Eksploratora plików musisz przejść do folderu DCIM.

W tym folderze musisz usunąć wszystkie katalogi o nazwie „.thumbnails”. Jeśli ten folder nie jest wyświetlany, opcja „Pokaż ukryte pliki” musi być aktywna.

Zapobiegaj automatycznemu generowaniu miniatur

Jeśli tego nie chcesz Miniatury są regenerowane na twoim urządzeniu jako unikanie tego jest bardzo łatwe i często używane. Bo jeśli masz problemy z pamięcią w telefonie, chyba że uniemożliwisz ich automatyczną regenerację. Prędzej czy później będziesz miał ten sam problem.

Aby zapobiec ponownemu generowaniu miniatur w aplikacji galerii, konieczne jest dodanie dodatkowego pliku do folderów obrazów i wideo. Zapobiegnie to automatycznemu generowaniu miniatur każdego pliku galerii.

Aby to zrobić, musisz ponownie użyć Eksploratora plików. Ponownie musisz uzyskać dostęp do folderu DCIM (możesz to zrobić nawet w poszczególnych folderach ze zdjęciami). Gdy znajdziesz się w tym folderze, będziesz musiał użyć opcji „Dodaj plik” Eksploratora.

Teraz wpisz nazwę .nomedia i po prostu kliknij „Utwórz”.

Ta sztuczka służy do zapobiegania automatycznemu generowaniu wszystkich miniatur w dowolnym typie aplikacji, która je generuje. Nie tylko w aplikacji galerii.

Zablokuj generowanie miniatur

Inny sposób, aby móc Zapobiegaj generowaniu miniatur Wystarczy wejść do folderu /DCIM/. Miniatury. Pliki są zwykle spakowane z nazwami bardzo podobnymi do .thumbdata1-45879988.

Dlatego wszystko, co musisz zrobić, to zastąpić ten plik całkowicie pustym, niezależnie od typu pliku. To, co naprawdę się liczy, to to, że ma tę samą nazwę, a ty go zmiażdżysz.

Możesz znaleźć kilka skompresowanych plików. Jeśli tak, będziesz musiał powtórzyć proces dla każdego z nich.

Usuń miniaturę plików z pamięci podręcznej

Cóż, już powiedzieliśmy, że mamy możliwość usunięcia miniatury plików w pamięci podręcznej i wtedy wygodnie będzie przeanalizować, jak możemy to zrobić krok po kroku bez żadnych problemów. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że czyszczenie pamięci podręcznej miniatur to proces, który zajmuje kilka sekund.a jeśli zabraknie Ci miejsca, przeanalizuj to.

Rzeczywiście, jeśli nie masz aplikacji do czyszczenia, która w większości pomoże ci usunąć wszystkie miniatury z etui, Pamiętaj, że wygodnie jest zainstalować eksplorator plików, taki jak ES File Explorer. Po zainstalowaniu znajdziesz dostępne miniatury i wszystko, co musisz zrobić, to wybrać je wszystkie, aby je usunąć, nic więcej.

W ten sam sposób powinieneś teraz wiedzieć, że ten proces nie usuwa automatycznie zdjęć z Twojego urządzenia. Jedyne, co robi, to usunięcie absolutnie wszystkich miniatur z etui. Oznacza to, że gdy jesteś gotowy do usunięcia miniatury plików w pamięci podręcznej, Nie musisz się o nic martwić, ponieważ wszystkie Twoje treści tam zostaną.

Cóż, wiesz, jak usunąć miniatury z plików w pamięci podręcznej, a jak już zauważyłeś jest to bardzo proste, chociaż jak zwykle pytamy Cię, jeśli masz jakieś pytania, zostaw nam komentarz, abyśmy mogli Ci pomóc w tego typu sytuacji. W tym celu możesz skorzystać z komentarzy w tym artykule.

Inne podobne pytania, które zadawali nam użytkownicy na ten temat Musisz zrobić: co jeśli usunę miniatury z galerii, usunę miniatury androida, pamięć podręczną obrazów Androida, plik thumbdata3, możesz usunąć plik thumbdata3, jak otworzyć pliki miniatur, android Thumbdata3 lub usunięte miniatury. Jeśli masz inne pytania na ten temat, po prostu zapytaj nas w sekcji komentarzy tego artykułu.

Czy można było krok po kroku usunąć miniaturę plików z pamięci podręcznej?

Indeks
 1. Co to są miniatury?
 2. Jak otwierać miniatury
 3. Oszczędź miejsce na Androidzie
 4. Co się stanie, jeśli usunę miniatury?
 5. Jak na zawsze usunąć kafelki Androida
 6. Jak usunąć miniatury Androida
 7. Zapobiegaj automatycznemu generowaniu miniatur
 8. Zablokuj generowanie miniatur
  1. Usuń miniaturę plików z pamięci podręcznej

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up