Jak uruchamiać aplikacje 32-bitowe w 64-bitowym systemie Windows? - Zgodność

Jeśli zastanawiałeś się, jak mogę? uruchamiaj aplikacje 32-bitowe na moim 64-bitowym systemie Windows? Cóż, tutaj wyjaśnimy kroki, które należy wykonać, a także wymienimy kilka podstawowych pojęć na ten temat, abyś mógł nie tylko rozwiązać problem, ale także dowiedzieć się o tego typu pliku i jego wpływie na jego kompatybilność.

Indeks
  1. Dlaczego mogę mieć ten problem w 64-bitowym systemie Windows 10?
  2. Jak naprawić aplikacje 32-bitowe, które nie działają poprawnie?
    1. Dlaczego zgodność aplikacji jest ważna?
    2. Czy konieczne jest włączenie aplikacji 32-bitowych?
    3. Jak wykryć i naprawić pliki znajdujące się w niewłaściwych folderach?

Dlaczego mogę mieć ten problem w 64-bitowym systemie Windows 10?

Na początku należy podkreślić, że jeśli masz 64-bitowy system Windows Nie powinieneś mieć żadnych problemów z uruchamianiem plików 32-bitowych. Dzieje się tak, ponieważ system 64-bitowy może domyślnie odczytywać zarówno pliki 64-bitowe, jak i 32-bitowe. To dzięki wbudowanemu emulatorowi. W przypadkach, gdy ta zgodność nie jest dostępna, zgłaszany jest błąd 0x8004005.

tryb zgodności

Ten proces można wykonać tylko w systemach 64-bitowych, ponieważ wykonanie tego samego przy użyciu systemu 32-bitowego jest niemożliwe. Może się jednak zdarzyć, że konfiguracja kompatybilności jest wyłączona lub wymagany jest proces ręcznego uruchamiania, dla którego Windows oferuje nam kilka opcji, które zobaczymy później.

Jak naprawić aplikacje 32-bitowe, które nie działają poprawnie?

biegnij 32-bitowy program To proste, wystarczy przejść do jego bezpośredniego dostępu i kliknąć prawym przyciskiem myszy. Następnie będziemy musieli przejść do ostatniej opcji (właściwości), tutaj będziemy musieli kliknąć podokno zgodności.

To da nam szereg opcji, wśród których wyróżnia się uruchomienie asystenta zgodności i ręczne oznaczenie typu systemu do uruchomienia. Przede wszystkim porozmawiajmy o automatycznym kreatorze, który po kliknięciu otworzy okno, w którym program rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu problemów ze zgodnością.

Pod koniec skanowania zostanie nam pokazana najbardziej realna opcja uruchomienia programu i będziemy musieli tylko kliknąć Zastosuj i uruchom program z tą konfiguracją. Z drugiej strony mamy tryb ręczny.

W takim przypadku najpierw musimy zaznaczyć pole „Uruchom w zgodności z”, a następnie użyć menu rozwijanego, aby wybrać jedną z opcji. Ogólnie rzecz biorąc, idealną opcją jest uruchomienie programu w zgodności z Dodatek Service Pack 3 dla systemu Windows XP lub Windows 7.

To z powodu te wersje systemu Windows są najbardziej kompatybilne z tego typu plikami. Po wybraniu opcji, musimy kliknąć Zastosuj, a następnie Zaakceptuj. Na koniec będziemy musieli dwukrotnie kliknąć skrót, aby uruchomić go z tą konfiguracją.

Dlaczego zgodność aplikacji jest ważna?

Znaczenie kompatybilności między aplikacjami polega głównie na tym, że można uruchomić więcej aplikacji we wszystkich systemach operacyjnych. Jednak, jak to zwykle bywa, gdy pojawia się nowy system operacyjny, a stary program nie jest aktualizowany i pozostaje w swojej poprzedniej wersji, może wystąpić ten problem ze zgodnością. Jednak programiści są tego świadomi i z tego powodu istnieją takie emulatory.

kompatybilność aplikacji

Należy wspomnieć, że wiele programów ma obie wersje, a jeśli chodzi o wtyczki systemowe, najlepiej zainstaluj zarówno wersję 32-bitową, jak i 64-bitową. Dotyczy to tylko systemów 64-bitowych.

Czy konieczne jest włączenie aplikacji 32-bitowych?

To, czy jest to konieczne, zależy całkowicie od tego, jak korzystasz z komputera, jednak aktywacja tej opcji nigdy nie zaszkodzi i może ci pomóc, jeśli potrzebujesz uruchomić program, który dostępne tylko w wersji 32-bitowej.

Może to być bardzo przydatne we wszelkiego rodzaju programach, w tym w programach audio, edycji, obrazach, a nawet w niektórych grach. Ta ostatnia sekcja gier jest jedną z tych, które najbardziej korzystają z tej kompatybilności.

Dzieje się tak, ponieważ większość gier jest tworzonych z system zgodności własny system Windows XP. Ten ostatni był bez wątpienia najbardziej kompatybilnym systemem operacyjnym i tym, który natywnie potrafił uruchamiać aplikacje znacznie szybciej.

Jak wykryć i naprawić pliki znajdujące się w niewłaściwych folderach?

Podczas instalacji występuje bardzo częsty błąd stare programy i chodzi o to, że są one zainstalowane w złe foldery na dysku twardym. Zwykle nie stanowi to problemu, jednak jeśli stale potrzebujemy uzyskać dostęp do tych lokalizacji lub korzystać z automatycznych programów, prawdopodobnie wystąpią błędy lokalizowania folderów.

Aplikacje 32-bitowe

Możemy to wykryć po prostu wpisując nasz dysk C:, a następnie patrząc na „pliki programów' w których zwykle instalowane są tego typu programy. Po zlokalizowaniu, aby zmienić ich lokalizację, wystarczy wyciąć folder programu i wkleić go w 'Program Files x86'.

Po wykonaniu tej czynności błąd zostanie naprawiony, jednak jest to konieczne skopiuj skrót ponownie z programu na pulpit, abyśmy mogli z niego regularnie korzystać.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up