Jak uruchamiać aplikacje 32-bitowe w 64-bitowym systemie Windows? - Zgodność

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak mogę to zrobić uruchamiać aplikacje 32-bitowe na moim 64-bitowym systemie Windows? Cóż, tutaj wyjaśnimy kroki, które należy wykonać, a także wspomnimy o niektórych podstawowych pojęciach na ten temat, abyś mógł nie tylko rozwiązać problem, ale także dowiedzieć się o tego typu plikach i wpływie na ich kompatybilność.

Dlaczego ten problem może wystąpić w 64-bitowym systemie Windows 10?

Na początku należy to podkreślić, jeśli tak jest Windows 64-bitowy Nie powinieneś mieć żadnych problemów z uruchomieniem plików 32-bitowych. Dzieje się tak, ponieważ system 64-bitowy domyślnie potrafi czytać zarówno pliki 64-bitowe, jak i 32-bitowe. Dzieje się to za pośrednictwem wbudowanego emulatora. W przypadkach, gdy ta zgodność nie jest dostępna, pojawia się błąd 0x8004005.

Ten proces można wykonać tylko w systemach 64-bitowych, ponieważ wykonanie tego samego w systemie 32-bitowym jest niemożliwe. Może się jednak zdarzyć, że konfiguracja zgodności zostanie wyłączona lub wymagany będzie proces ręcznego wykonania, dla którego system Windows oferuje nam kilka opcji, które zobaczymy później.

Jak naprawić aplikacje 32-bitowe, które nie działają poprawnie?

Uruchom A Program 32-bitowy To proste, wystarczy, że przejdziemy do jego skrótu i ​​klikniemy prawym przyciskiem myszy. Następnie będziemy musieli przejść do ostatniej opcji (właściwości), tutaj będziemy musieli kliknąć podokno kompatybilności.

To da nam szereg opcji, w tym uruchomienie kreatora zgodności i ręczne oznaczenie typu systemu do uruchomienia. Przede wszystkim porozmawiajmy o automatycznym asystencie, który po kliknięciu otworzy okno, w którym rozpocznie skanowanie programu w poszukiwaniu problemów ze zgodnością.

Pod koniec skanowania pokaże nam się najbardziej realna opcja uruchomienia programu i będziemy musieli jedynie kliknąć Zastosuj i uruchom program z tą konfiguracją. Z drugiej strony mamy tryb ręczny.

W takim przypadku najpierw musimy zaznaczyć pole „Uruchom w zgodności z”, a następnie będziemy musieli skorzystać z menu rozwijanego, aby wybrać jedną z opcji. Generalnie idealną opcją jest uruchomienie programu w zgodności z Service Pack 3 dla Windows XP lub Windowsa 7.

To z powodu Te wersje systemu Windows są najbardziej kompatybilne z tego typu plikami. Po wybraniu opcji musimy kliknąć Zastosuj, a następnie zaakceptować. Na koniec będziemy musieli dwukrotnie kliknąć skrót, aby uruchomić go z tą konfiguracją.

Dlaczego kompatybilność aplikacji jest ważna?

Znaczenie kompatybilności pomiędzy aplikacjami polega głównie na tym, że można uruchomić większą liczbę aplikacji we wszystkich systemach operacyjnych. Jednakże, jak to zwykle bywa, gdy wydawany jest nowy system operacyjny, a stary program nie jest aktualizowany i pozostaje w poprzedniej wersji, mogą wystąpić tego typu problemy ze zgodnością. Jednak programiści są tego świadomi i dlatego istnieją te emulatory.

Warto wspomnieć, że wiele programów posiada obie wersje, a jeśli chodzi o dodatki systemowe, to najlepiej zainstaluj wersję 32- i 64-bitową. Dotyczy to tylko systemów 64-bitowych.

Czy aplikacje 32-bitowe muszą być włączone?

To, czy jest to konieczne, zależy całkowicie od sposobu użytkowania komputera, jednak aktywacja tej opcji nigdy nie zaszkodzi i może ci pomóc, jeśli musisz uruchomić program, który Jest dostępny tylko w wersji 32-bitowej.

Może to być bardzo przydatne we wszystkich typach programów, w tym w programach audio, edycjach, obrazach, a nawet w niektórych grach. Ta ostatnia sekcja gier jest jedną z tych, które najbardziej korzystają z tej kompatybilności.

Dzieje się tak dlatego, że większość gier odbywa się za pomocą systemu kompatybilności typowe dla Windows XP. Ten ostatni był niewątpliwie najbardziej kompatybilnym systemem operacyjnym i potrafił znacznie szybciej uruchamiać aplikacje natywnie.

Jak wykrywa się i rozwiązuje problemy, gdy pliki znajdują się w nieprawidłowych folderach?

Podczas instalacji pojawia się bardzo częsty błąd stare programy i te są zainstalowane nieprawidłowe foldery na dysku twardym. Zwykle nie stanowi to problemu, jednak jeśli musimy stale uzyskiwać dostęp do tych lokalizacji lub korzystać z automatycznych programów, prawdopodobnie wystąpią błędy w lokalizacji folderów.

Możemy to wykryć, po prostu wpisując nasz dysk C:, a następnie patrząc na „pliki programów' w którym zwykle instalowane są tego typu programy. Po zlokalizowaniu, aby zmienić ich lokalizację, wystarczy wyciąć folder programu i wkleić go do „Plików programów x86”.

Po wykonaniu tej czynności błąd zostanie naprawiony, jednak jest to konieczne skopiuj skrót ponownie z programu na pulpit, abyśmy mogli z niego regularnie korzystać.

Indeks
  1. Dlaczego ten problem może wystąpić w 64-bitowym systemie Windows 10?
  2. Jak naprawić aplikacje 32-bitowe, które nie działają poprawnie?
    1. Dlaczego kompatybilność aplikacji jest ważna?
    2. Czy aplikacje 32-bitowe muszą być włączone?
    3. Jak wykrywa się i rozwiązuje problemy, gdy pliki znajdują się w nieprawidłowych folderach?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up