Jak pobierać torrenty z terminala na komputerze Mac

Indeks
 1. Instalowanie interfejsu CLI transmisji na komputerze Mac
 2. Używanie i konfigurowanie interfejsu CLI transmisji
 3. Zmiana lokalizacji pobierania
 4. Kontrolowanie prędkości pobierania i wysyłania
 5. Często Zadawane Pytania
  1. Czy torrentowanie jest legalne?
  2. Czy terminalowi klienci torrent są szybsi?
  3. Czy mogę zdalnie sterować Transmisją?

Pobieranie torrentów za pomocą aplikacji Terminal na komputerze Mac może wydawać się uciążliwe, ale istnieje co najmniej jeden dobry powód, dla którego wiersz poleceń ma sens w tym konkretnym zadaniu: wydajność. Pobieranie torrentów przez Terminal zużywa znacznie mniej zasobów systemowych niż tradycyjni klienci torrent z graficznym interfejsem użytkownika i to świetnie, ponieważ pobieranie torrentów może zająć dużo czasu. Ten samouczek pokazuje, jak zacząć!

Wskazówka: nadal zapoznajesz się z torrentami? Sprawdź nasze typy dla pięciu najlepszych klientów BitTorrent dla systemu macOS.

Instalowanie interfejsu CLI transmisji na komputerze Mac

Aby pobierać torrenty z terminala, potrzebujesz odpowiedniego narzędzia do tego zadania. Używamy „Transmission CLI”, wersji interfejsu wiersza poleceń (CLI). Przenoszeniepopularny wieloplatformowy klient torrent.

Proces instalacji jest prosty, jeśli masz już zainstalowanego menedżera pakietów Homebrew na komputerze Mac. Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś Homebrew, zapoznaj się z naszym obszernym przewodnikiem, jak go uruchomić. Po zainstalowaniu Homebrew wykonaj następujące kroki:

Uruchom aplikację Terminal, wpisz następujące polecenie:

napar zainstaluj transmisję-cli

Dobrze wiedzieć: Interfejs CLI transmisji działa natywnie na krzemowych komputerach Mac z procesorami Intel i Apple, a Homebrew automatycznie instaluje poprawną wersję.

Używanie i konfigurowanie interfejsu CLI transmisji

Teraz, gdy masz już zainstalowany interfejs Transmission CLI na komputerze Mac, nadszedł czas, aby go uruchomić. Jeśli spróbujesz uruchomić klienta torrent, wprowadzając w Terminalu transmisję-cli, wyświetli się tylko lista wszystkich dostępnych opcji. Aby rozpocząć pobieranie torrenta za pomocą Transmission CLI, wpisz następującą komendę w Terminalu:

transmisja-cli <ścieżka/do/pliku|url|magnes>

 1. Zastąp <ścieżkę/do/pliku|url|magnet> ścieżką do pliku torrent, adresem URL torrenta lub linkiem magnet.
 1. To polecenie instruuje Transmission CLI, aby rozpoczął pobieranie określonego pliku torrent z aktualnie aktywnego folderu i zapisał pobrane dane w tej samej lokalizacji. Zwróć uwagę, że na początku ścieżki nie ma ukośnika. Jeśli twój plik torrent znajduje się gdzie indziej, możesz podać jego bezwzględną ścieżkę:
transmisja-cli Pobieranie/Linux/ubuntu-23.04-desktop-amd64.torrent

Wskazówka: jeszcze bardziej wykorzystaj możliwości komputera Mac dzięki naszej liście najlepszych darmowych programów dla tego komputera Mac.

Zmiana lokalizacji pobierania

Możesz także określić żądaną lokalizację pobierania za pomocą opcji -w lub --download-dir. Na przykład, aby pobrać i zapisać torrent w folderze Dokumenty. Użyj następującego polecenia:

transmisja-cli -w ~/Documents/ Downloads/Linux/ubuntu-23.04-desktop-amd64.torrent

Kontrolowanie prędkości pobierania i wysyłania

Aby ustawić maksymalną prędkość pobierania, użyj opcji -d lub --downlimit, a następnie żądanej prędkości w kilobajtach na sekundę (kB/s). Na przykład, aby ograniczyć prędkość pobierania do 500 kB/s, polecenie jest następujące:

transmisja-cli -d 500 -w ~/Documents/ Downloads/Linux/ubuntu-23.04-desktop-amd64.torrent

Podobnie, aby ustawić maksymalną prędkość wysyłania, użyj opcji -u lub --uplimit. Na przykład, aby ograniczyć prędkość wysyłania do 100 kB/s, wpisz:

transmisja-cli -u 100 -w ~/Documents/ Downloads/Linux/ubuntu-23.04-desktop-amd64.torrent

Dobrze wiedzieć: potrzebujesz dostępu do starszych aplikacji? Dowiedz się, jak zainstalować 32-bitowy system Linux na komputerze Mac.

Często Zadawane Pytania

Czy torrentowanie jest legalne?

Sam akt torrentowania jest legalny. Torrenty to po prostu metoda dystrybucji plików do dużych grup ludzi. Jednak legalność staje się problemem, gdy torrentujesz materiały chronione prawem autorskim bez zgody właściciela.

Czy terminalowi klienci torrent są szybsi?

Terminalowi klienci torrent nie są z natury szybsi w pobieraniu plików niż klienci torrent GUI, ale zużywają mniej zasobów systemowych, co w niektórych scenariuszach może prowadzić do poprawy prędkości pobierania.

Czy mogę zdalnie sterować Transmisją?

Tak! Transmisja zapewnia kilka dodatki do zdalnego sterowania które możesz wykorzystać do zarządzania pobieraniem torrentów z innych urządzeń.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up