Jak korzystać z zewnętrznego mikrofonu na Macbooku Pro?

MacBook Pro to popularna seria laptopów produkowanych przez Apple. Wszystkie modele MacBook Pro posiadają wbudowany mikrofon, który znajduje się po lewej stronie laptopa, blisko kamery internetowej. Mikrofon ten można używać, otwierając preferowane oprogramowanie do nagrywania lub rozmów wideo i zaczynając mówić. Jeśli jednak potrzebujesz zewnętrznego mikrofonu do MacBook Pro, musisz go podłączyć do gniazda słuchawkowego za pomocą adaptera. Ważne jest, aby wiedzieć, że niektóre zewnętrzne mikrofony mogą być niekompatybilne z MacBook Pro, dlatego warto znaleźć taki, który będzie działał z Twoim komputerem.


W niektórych modelach MacBook Pro nie ma wejścia mikrofonowego, ale można używać zewnętrznego mikrofonu USB. Na komputerze Mac można również zmienić ustawienia wejścia dźwięku. W zależności od modelu Maca, może być jeden lub dwa porty dźwiękowe. Jeśli Mac posiada oddzielne porty dla wejścia i wyjścia dźwięku, port wejściowy może mieć ikonę mikrofonu lub ikonę wejścia dźwięku. Jeśli Mac ma tylko jeden port dźwiękowy, może mieć ikonę słuchawek lub w ogóle brak ikony. Ten port dźwiękowy obsługuje wyjście stereo i wejście mono (np. zestaw słuchawkowy z wbudowanym mikrofonem).

Można użyć wbudowanego mikrofonu w komputerze, mikrofonu w monitorze (jeśli jest taki), mikrofonu iPhone'a lub zewnętrznego mikrofonu podłączonego do portu dźwiękowego komputera. Aby dostosować ustawienia wejścia dźwięku na Macu, należy wybrać menu Apple > Preferencje systemowe, a następnie kliknąć Dźwięk w pasku bocznym. Następnie należy kliknąć Wejście po prawej stronie i wybrać urządzenie, które chcesz użyć z listy urządzeń wejściowych dźwięku. Wszystkie dostępne dla Maca urządzenia wejściowe dźwięku są wymienione. Można dostosować głośność wejścia, a także użyć opcji redukcji szumów otoczenia.

Wiele osób, które nagle zaczęły pracować z domu, odkryło, że mikrofon podłączony do gniazda słuchawkowego 3,5 mm w MacBooku nie działa. Problemem jest niekompatybilność między gniazdem mikrofonowym a gniazdem wbudowanym w MacBooku. MacBook potrzebuje gniazda TRRS, które ma cztery paski, podczas gdy gniazdo słuchawkowe to TRS, które ma trzy paski. Aby obejść ten problem, można użyć kabla konwertera lub adaptera USB-A lub USB-C, które podłączą się do portu USB bez potrzeby instalowania sterowników.

Testowałem oba z tych rozwiązań i oba świetnie działają. Jeśli wbudowany mikrofon nie jest wystarczająco dobry dla Twoich potrzeb, to świetny i tani sposób na dodanie mikrofonu przewodowego (lub można użyć zestawu Rode Wireless Go, aby pracować bezprzewodowo) do MacBooka Pro.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up