Zoptymalizuj odbiór sygnałów i danych 4G (LTE) i 5G na Androidzie

Jak wybrać sieci do połączenia, aby poprawić odbiór sygnału komórkowego i zoptymalizować połączenie danych 3G, 4G i 5G

Na smartfonach z Androidem przełączanie się między różnymi technologiami sieci danych obecnie dostępnymi we Włoszech odbywa się z dużą częstotliwością: możemy skończyć z sygnałem LTE lub 5G (najlepszy), ale także z aktualnie dostępnymi sygnałami 3G lub GSM, najgorsze pod względem szybkości przeglądania (wielu operatorów wyłącza nawet 3G, ponieważ jest teraz zbyt wolny). To zachowanie Sygnał telefoniczny można zoptymalizować na różne sposoby, tak aby zawsze i tylko w sieci z najlepszym sygnałem lub w sieci o najlepszym odbiorze można było uzyskać maksymalną prędkość połączenia internetowego.

W tym przewodniku pokażemy Jak zoptymalizować sygnał 4G (LTE) i 5G oraz odbiór danych na Androidzie Korzystanie z tajnego menu dostępnego we wszystkich telefonach z tym systemem operacyjnym lub alternatywnie aplikacji, aby szybko zmienić typ sieci w zależności od siły sygnału.

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ: Szybkość połączenia z telefonem komórkowym: 2G (GPRS), 3G, UMTS, HSPA, 4G LTE

Indeks
 1. Jak poprawić sygnał sieciowy na Androidzie
  1. Tajne menu Androida
  2. Aplikacja do optymalizacji sygnału sieciowego
  3. Wnioski

Jak poprawić sygnał sieciowy na Androidzie

Zgodnie z oczekiwaniami możemy to poprawić Sygnał sieci komórkowej na Androidzie, skupiając się tylko na określonej technologii lub w szeregu technologii zgodnych z operatorem, który zawsze zapewnia dobry odbiór i maksymalną prędkość połączenia.

Tajne menu Androida

W każdym smartfonie z Androidem (nawet Xiaomi i Huawei) możemy zoptymalizować sygnał sieci danych otwierając klawiaturę numeryczną (tę, która ma zostać wywołana) i wpisując następujący kod * # * # 4636 # * # *aby uzyskać dostęp do menu potwierdzenia.

Cofnijmy to z tego nowego menu Telefon informacyjny 1 (lub inny numer, jeśli mamy telefon z dwiema kartami SIM), aby wywołać ekran informacji technicznych i wywołać menu w menu Zdefiniuj preferowany typ sieci Aby wybrać technologię sieciową do użycia:

 • LTE / TD-SCDMA / GSM: Najlepsze rozwiązanie, ponieważ sieć danych oferuje większy zasięg LTE. Jednak w razie potrzeby możesz również wykonać kilka połączeń w GSM w nagłych wypadkach (jeśli sygnał nie jest dobrze odebrany). Na nowoczesnych telefonach wśród technologii zawartych w tej opcji również znajdziemy 5G.
 • Tylko LTE: Najlepsza opcja dla tych, którzy zawsze chcą surfować po Internecie i nie dzwonić, tylko po to, aby połączyć się z najszybszymi dostępnymi sieciami. Jeśli nie ma zasięgu LTE, telefon nie połączy komórki GSM, co spowoduje wykrycie (brak sieci).
 • Tylko GSM: Ta opcja jest przeznaczona dla osób, które po prostu wykonują połączenie telefoniczne bez łączenia się z Internetem. Chociaż jest już nieaktualny, może być właściwym wyborem dla osób, które chcą podarować telefon starszej osobie, która tylko dzwoni.
 • LTE / TD-SCDMA / UMTS: podstawowe ustawienie wielu telefonów, z którymi można korzystać zarówno z sieci LTE, jak i UMTS (stara 3G); W nowoczesnych telefonach technologia 5G jest również jedną z dostępnych. Zalecamy, aby nie polegać już na tym artykule, ponieważ wiele firm telekomunikacyjnych skutecznie wyłącza sygnał UMTS.
 • 5G / LTE: Jeśli chcemy tylko jak najlepiej wykorzystać technologię sieciową, możemy użyć tego artykułu na telefonach kompatybilnych z 5G, więc używamy tylko szybkich sieci i zawsze łączymy się z sieciami Fast LTE bez zasięgu 5G.
 • Tylko 5G: W tej chwili ten artykuł to prawdziwy hazard, ponieważ zasięg 5G nie jest jeszcze taki wspaniały. Jeśli jednak mieszkamy w dużym włoskim mieście i ledwo się od niego oddalamy, może to być dobry wybór, dostępny tylko do pływania z maksymalną prędkością.

Jak widać z powyższych informacji, możemy Zoptymalizuj sygnał sieci komórkowej zgodnie z naszymi wymaganiamikorzystać tylko z najlepszych technologii zawartych w naszym telefonie i dostosowywać przełączanie sieci do zasięgu i szybkości każdej technologii w regionie, w którym mieszkamy.
Oczywiście staramy się unikać ustawień, które wymuszają połączenie tylko z jednym typem sieci: jeśli nie ma sygnału z tą technologią, nie będziemy w stanie nawigować, ale nie możemy nawet wykonać połączenia alarmowego, więc lepiej Zawsze miej GSM jako sieć zapasową (który w rzeczywistości pozostaje aktywny właśnie dlatego, że naprawdę zabiera Cię w dowolne miejsce i doskonale nadaje się do wykonywania połączeń alarmowych).

Aplikacja do optymalizacji sygnału sieciowego

Niestety, nie ma aplikacji, która może automatycznie zarządzać przełączaniem z jednej konfiguracji na drugą, ponieważ automatycznie zarządza wszystkim w telefonie. Z drugiej strony możemy użyć aplikacji, aby uzyskać do nich dostęp menu ukrytych informacji o sieci bez konieczności wpisywania kodu; Ta aplikacja nazywana jest aplikacją
Wymuś 4G LTE / 5G, dostępne bezpłatnie od Sklep Google Play.

Pomimo nazwy ta aplikacja umożliwia dostęp do tego samego tajnego menu, co powyżej. Otwierając odpowiednią pozycję, możesz wybrać typ sygnału do podłączenia zgodnie z własnymi wymaganiami, aby poprawić odbiór i szybkość połączenia z siecią komórkową.

Wnioski

Jak widać powyżej, tajne menu Androida rozszerza funkcje już dostępne w klasycznym menu ustawień Androida, ale z jedną zasadniczą różnicą: w ustawieniach możemy wybrać tylko preferowany typ sieci (np.) Wolisz sieci LTE) możemy skorzystać z tajnego menu, aby osobiście wybrać typ sieci, z którą należy nawiązać połączenie, aby zoptymalizować połączenie dla Skorzystaj tylko z sieci LTE i 5Gzwłaszcza gdy dużo surfujemy po Internecie i zawsze chcemy osiągnąć jak największą prędkość. Z drugiej strony, jeśli korzystamy również z połączeń lub chcemy zachować zapasowy system dla połączeń alarmowych, zawsze wybieramy głos, który wśród technologii zawiera GSM.
Dostęp do tajnego menu systemu Android można również uzyskać za pośrednictwem poręcznej aplikacji, aby uniknąć konieczności zapamiętywania tajnego kodu, który należy wprowadzić na klawiaturze numerycznej.

Jeśli zasięg LTE lub 5G naszego operatora jest niezadowalający, zapraszamy do lektury naszych poradników Jak sprawdzić siłę sygnału komórkowego LTE na smartfonie jest Mapa zasięgu 2G-3G dla telefonów komórkowych i internetu mobilnego we Włoszech (Tim, Tre, Wind, Vodafone).
Warto to również podkreślić w załączniku do tego artykułu Aplikacje przyspieszające internet na Androida co w pełni zautomatyzowane Popraw odbiór sygnału.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up