Znajdź i usuń wszystkie pliki .DS_Store za pomocą jednego polecenia

Jeśli jesteś użytkownikiem Mac OS X, prawdopodobnie znasz plik .DS_Store, który system tworzy automatycznie po otwarciu folderu. Plik .DS_Store przechowuje niestandardowe atrybuty folderu, np. Sesja.

Plik ".DS_Store" jest domyślnie ukryty i w większości przypadków nie sprawia żadnych problemów, to znaczy, dopóki nie skompresujesz folderu i nie wyślesz go znajomym (z innym systemem operacyjnym) lub nie prześlesz folderu programistycznego do kelnera. Przekonasz się, że folder zawiera wiele brzydkich plików „DS_Store”, których nie chcesz udostępniać znajomym.

Jeśli szukasz sposobu na szybkie usunięcie wszystkich wystąpień pliku „.DS_Store” w folderze, możesz użyć następującego polecenia:

Notatka - Poniższe polecenie działa również w systemie Linux.

1. Otwórz terminal w systemie Mac OS X.

2. Wpisz następujące polecenie:

znajdź / ścieżka / folder (-nazwa '.DS_Store') -usuń

Zastąp „/ ścieżka / do / folder” rzeczywistą ścieżką folderu, na przykład „/ var / www / html”.

Powyższe polecenie używa polecenia find do przeszukiwania określonego folderu (rekursywnie) w poszukiwaniu plików o nazwie zawierającej „DS_Store” i usunięcia ich, jeśli zostaną znalezione.

To wszystko. Teraz możesz łatwo usunąć wszystkie wystąpienia plików .DS_Store przed udostępnieniem folderu innym.

Czy ten artykuł jest pomocny? W przeciwnym razie
AD 00:20 / 00:20 Automatyczna jakość 360p 720p 1080p .st0 {Wypełnij: #FFFFFFFF;}.st1 {Wypełnij: #0099FFFFFF;}}. Główny artykuł 1/2 READ BY PIG Przewodnik dla początkujących po Android Studio
zostaw komentarz

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up