Znajdź hasło logowania do komputera (logowanie do systemu Windows)

Wszystkie środki, aby odzyskać hasło dostępu do komputera (nawet jako administrator), jeśli go zapomnisz lub pozostanie zablokowane

Jeśli zapomnimy o hasło, aby wejść, uzyskać dostęp lub zalogować się w systemie Windows dostęp do systemu operacyjnego i programów może naprawdę stać się niemożliwym zadaniem! W systemie Windows hasło logowania jest ważne, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi, ale jeśli sami go zapomnimy, problem ten należy rozwiązać jak najszybciej.

W tym przewodniku podsumowaliśmy wszystkie metody, które są nadal skuteczne znajdź hasła dostępu (logowania) na komputerach z systemem Windows, nawet jako administrator, możesz w ten sposób ponownie uzyskać dostęp do systemu operacyjnego lub zmienić hasło w locie, aby wybrać takie, które jest trudne do zapomnienia lub bardziej praktyczne (bez używania haseł, które są zbyt proste, jak 1234 lub inne, które są łatwe do odgadnięcia!)

Indeks
  1. Jak znaleźć hasła logowania do systemu Windows
    1. Hasło do konta Microsoft
    2. Przywróć za pośrednictwem konta administratora
    3. Inne sposoby znajdowania haseł logowania
    4. Wnioski

Jak znaleźć hasła logowania do systemu Windows

Wraz z pojawieniem się systemu Windows 10 odzyskiwanie zapomnianego hasła stało się o wiele łatwiejsze, zwłaszcza jeśli połączyliśmy konto Microsoft z loginem. Jeśli nie mamy powiązanego konta (więc używamy konta lokalnego), nadal możemy używać starych metod do odzyskiwania lub usuwania hasła logowania.

Hasło do konta Microsoft

Jeśli dodaliśmy konto Microsoft do systemu Windows 10, ale zapomnieliśmy hasła lub kodu PIN, aby uzyskać dostęp do komputera, możemy zresetować hasło do konta Microsoft, aby ponownie uzyskać dostęp do komputera. Przede wszystkim upewnijmy się, że komputer jest podłączony do Internetu (przez kabel Ethernet lub przez Wi-Fi), włącz inny komputer lub otwórz dowolną przeglądarkę na naszym smartfonie lub tablecie i przejdź do Oficjalna strona Microsoft.

Na otwartej stronie naciśnij przycisk logowania, wprowadź nazwę użytkownika (zwykle jest to adres e-mail programu Outlook, którego już używałeś w przeszłości) i po wyświetleniu monitu kliknij Zapomniałeś hasła?; pozostaje tylko wykonać kroki, aby poprawnie zresetować hasło systemowe. Procedura polega na kliknięciu linku w dodatkowej wiadomości e-mail, udzieleniu odpowiedzi na pytania zabezpieczające lub podaniu kodu SMS-em otrzymanego na zarejestrowany numer telefonu. Jeśli nawet nie pamiętamy nazwy użytkownika, ponownie otwieramy ekran logowania, dotykamy elementu Opcje dostępu i postępujemy zgodnie z podanymi instrukcjami, aby odzyskać utracony dostęp.

Po zmianie hasła Microsoft przełączmy się na laptopa lub PC z zablokowanym systemem Windows 10, ponownie dotknij konta użytkownika, do którego chcemy uzyskać dostęp i użyj nowego hasła, które niedawno ustawiliśmy, abyśmy mogli ponownie uzyskać dostęp do komputera.

Aby dowiedzieć się więcej, zalecamy przeczytanie naszego przewodnika Odzyskaj hasło lub kod PIN systemu Windows 10 z ekranu blokady. Aby wzmocnić hasła logowania do systemu Windows i uniknąć włamań z zewnątrz, możemy przeczytać nasz przewodnik Generuj silne, zapadające w pamięć hasła do wszystkich witryn internetowych.

Przywróć za pośrednictwem konta administratora

Wśród użytkowników ukrytych na komputerach PC z systemem Windows znajdujemy również nazwanego użytkownika Administrator, który nie pojawia się nawet na ekranie logowania do systemu Windows. Z drugiej strony użytkownik Administrator istnieje i, jak sama nazwa wskazuje, ma wszystkie uprawnienia możliwe w korzystaniu z systemu Windows: może zatem wejść do komputera a także zmień hasła do kont lokalnych na komputerze.
Dlatego przed zablokowaniem zaleca się natychmiastowe odblokowanie tego ukrytego administratora i przypisanie hasła, które z pewnością zostanie zapamiętane w dowolnym momencie lub sytuacji, ale jest wystarczająco trudne do odgadnięcia dla innych osób: jeśli jeden z użytkowników komputera zapomni hasła, administrator konta zawsze może przyjść na ratunek.

Aby aktywować konto administratora (przed zablokowaniem), zaloguj się na dowolnym koncie na komputerze (używając kont lokalnych z uprawnieniami administratora, a nie pojedynczych kont), kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start w lewym dolnym rogu, dotknij elementu Windows PowerShell (administrator), potwierdź w oknie ostrzeżenia i wpisz następujące polecenie:

net user administrator /active:yes

Konto administratora jest teraz aktywne i będzie dostępne po zalogowaniu; Aby zwiększyć bezpieczeństwo, natychmiast przypisujemy hasło do tego tajnego i potężnego konta, zawsze wpisując następujące polecenie w wierszu polecenia PowerShell:

net user administrator password

Zamiast słowa hasło Oczywiście wybieramy swoje osobiste hasło, aby być zazdrośnie strzeżonym (utrata dostępu do tego konta jest szkodliwa, dlatego lepiej wybrać bezpieczne, łatwe do zapamiętania hasła). Przy następnym logowaniu zobaczymy użytkownika Administratorgotowy do interwencji w przypadku zapomnienia hasła dostępu do kont użytkowników; z konta Administator możemy zmienić hasła, jak wskazano w naszym artykule Jak zmienić hasło do systemu Windows 10.
Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz przewodnik Aktywuj konto administratora w systemie Windows 10.

Inne sposoby znajdowania haseł logowania

Jeśli mamy proste konto lokalne w systemie Windows 10 lub korzystamy z systemu Windows 8.1 lub Windows 7 na naszym komputerze, możemy spróbować odzyskać hasło za pomocą niektórych narzędzi hakerskich, które są dostępne od wielu lat i nadal są bardzo skuteczne. Przypominamy, że możliwe jest usunięcie zapomnianych haseł tylko z kont lokalnych: jeśli istnieje konto Microsoft do połączenia, szyfrowanie uniemożliwi odzyskanie dostępu, będziemy musieli postępować tak, jak kilka rozdziałów temu.

Wśród najlepszych narzędzi do odzyskiwania hasła logowania do systemu Windows wymieniamy Narzędzia rejestru offline i resetowanie hasła.
To narzędzie dyskowe jest w przybliżeniu 3 MB i to trochę więcej niż skrypt bash zadaj serię pytań, aby wykonać zadanie odzyskać lub zresetować hasło systemu Windows w tym z administrator. System zawiera również edytor rejestru systemu Windows i, oczywiście, cztery wirtualne konsole uruchamiane za pomocą ALT + F1 - F4.

Bez dokonywania jakichkolwiek zmian, zmiany haseł czy ich resetowania możemy Zaloguj się do komputera z systemem Windows lub Linux bez hasła za pomocą Kon Boot.

Ten program działa również pod Linuksem, nie wykrywając hasła, ale usuwając je z aktywnych kont na komputerze, zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i administratorów, bez robienia żadnych różnic i rozróżnień. Za pomocą tego programu możesz, jeśli chcesz udzielić pomocy, gdyby znajomi lub krewni zapomnieli hasła dostępu do systemu Windows.

Innym bardzo skutecznym narzędziem jest OphCrack.

To znacznie bardziej masowa dystrybucja, około 450 Mb. Z tym Live CD możemy całkowicie odizolować system operacyjny i odzyskać hasło do dowolnego zablokowanego lokalnego konta Windows; Czas odzyskiwania hasła do konta jest różny i w trudnych przypadkach może wynieść do 30 minut. Aby skorzystać ze wszystkich narzędzi wymienionych powyżej, zawsze możemy wykonać te same kroki: po ich pobraniu Dystrybucje na żywo, musisz nagrać je na czystą płytę CD lub klucz USB i uruchom ponownie komputer, uważając, aby zmienić ustawienia rozruchu w BIOS / UEFI lub zmienić kolejność rozruchu wprowadzić medium wybrane do odbudowy.
Po wejściu do systemu Live postępujemy zgodnie z podanymi instrukcjami, aby móc zresetować lub usunąć hasła logowania do systemu Windows i uzyskać dostęp do osobistych systemów i plików.

Wnioski

Znalezienie haseł dostępu (loginu) na komputerze z systemem Windows nawet jako administrator jest naprawdę bardzo proste, a dla każdego typu konta istnieje metoda, którą można dodać do systemu: w przypadku kont Microsoft wygodnie jest działać bezpośrednio online, zmieniając hasło dostępu do Microsoft (w związku z tym zmieni się również hasło dostępu do komputera), podczas gdy dla kont lokalnych możemy użyć konta administratora (wcześniej starannie aktywowanego), jednego z narzędzi, które resetuje hasło systemu Windows w kilka sekund.

Aby dowiedzieć się więcej o haśle dostępu do systemu, zapraszamy do lektury naszych poradników Jak utworzyć nowego administratora systemu Windows przed uruchomieniem komputera jest zresetuj hasło systemu Windows.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up