Zmień kolor nazw plików w systemie Windows

Eksplorator Windows zawsze dostosowywał się do nowych oczekiwań. Trudno byłoby zobaczyć od XP do 7, a 8 całkowicie zmienił interfejs użytkownika z menu wstążki.

Pomimo tych kosmetycznych zmian brakuje w nim funkcji, o której Mac OS X od dawna się chwali: kontroli nad kolorem elementów, które zawiera.

Być może pamiętasz, że w zeszłym roku wyjaśniliśmy Ci, jak zmienić kolory folderów za pomocą Folderico, a czytelnik zapytał nas wtedy, czy jest możliwe zmienić kolor bieżącej nazwy pliku. Jest to możliwe, choć w ograniczonym zakresie.

Metodologia nie jest nasza, ale rozwiązanie zostało wykonane przez użytkownika. znaleziony Siedem forów> i jest to bardziej hack niż prawdziwa poprawka.

1. Otwórz Eksploratora Windows i znajdź plik lub folder, którego kolor nazwy chcesz zmienić. Mogą to być zdjęcia lub filmy, a edycja jest również odtwarzana w innych programach.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy jednostkę i wybierz Właściwości z menu rozwijanego. Powinno to otworzyć kolejne mniejsze okno z różnymi szczegółami i przyciskami.

3. Na dole okna Właściwości pojawi się przycisk Zaawansowane. Jeśli go nie widzisz, sprawdź, na którą zakładkę patrzysz - powinna to być pierwsza z napisem „Ogólne”. Po znalezieniu przycisku Zaawansowane kliknij go.

4. Pojawi się kolejne okno drugorzędne z wieloma innymi opcjami. Dwa ostatnie są szczególnie interesujące, ponieważ kontrolują sposób wyświetlania nazwy pliku.

5. Wybierz pomiędzy kompresją jednostki i oszczędzaniem miejsca na dysku lub szyfrowaniem pliku. Szyfrowanie tworzy nieco większy plik. Więc gdy przestrzeń jest ciasna, kompresja ma większy sens. Jeśli chcesz zaszyfrować plik, powinieneś wykonać kopię zapasową klucza szyfrowania. Po wyświetleniu monitu potwierdź zamiar, a następnie zamknij otwarte okna, aż powrócisz do sesji Eksploratora.

6. W zależności od wybranych opcji nazwa pliku musi być pokolorowana. Po skompresowaniu zostanie wyświetlony na niebiesko. Jeśli jest zaszyfrowany, jest zielony. Nie możesz zaznaczyć obu pól ani zmienić konkretnych kolorów, w których się pojawiają.

Pamiętaj również, że po zaszyfrowaniu pliku system Windows poprosi o zaszyfrowanie całego folderu. To, czy zdecydujesz się to zrobić, czy nie, zależy wyłącznie od Ciebie.

Jeśli już sprawdziłeś swoje foldery domowe Windows, być może zauważyłeś, że niektóre przykłady są kolorowe – są domyślnie skompresowane, co oznacza, że ​​te same zasady dotyczą obu.

Kompresowanie pliku nie wpływa na dostępność i nadal można go edytować później. Jednak szyfrowanie plików niesie ze sobą ryzyko, jeśli nie zabezpieczysz klucza szyfrowania.

Jesteśmy skłonni skompresować pliki, jeśli wybierzesz tę ścieżkę, aby pokolorować nazwy typów plików. Implementacja tej funkcji w systemie Windows jest w najlepszym razie kłopotliwa, chociaż jest przynajmniej wykonalna i może przynieść korzyści niektórym czytelnikom.

Gdy będziesz gotowy do użycia alternatywnego Eksploratora Windows, XYplorer Możesz to zrobić i omówiono również trzy inne alternatywy dla Eksploratora.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up