Zdezynfekuj i wyczyść telefon: czego możesz, a czego nie

Jak czyścić, dezynfekować i dezynfekować brudny smartfon, z którego korzystamy na co dzień, bez jego uszkodzenia

Czyszczenie i dezynfekcja telefonu jest bardzo ważne, zwłaszcza że na powierzchni lub na etui gromadzi się tak dużo brudu, że każdy dotyk staje się niezdrowy. W dzisiejszych czasach telefon jest używany w każdym środowisku, stawiany jest na różnego rodzaju stołach, często stawiany jest na krzesłach, ale także na ladach łazienkowych czy miejscach publicznych, które nie są odpowiednio zdezynfekowane, nie wspominając o potu, który pozostaje smartfonem po długiej rozmowie telefonicznej kluczyki zabrudzone rękami i kurz gromadzący się w kieszeniach lub kieszeni, w których trzymasz telefon.

Telefony łatwo się brudzą, ale są też łatwe do czyszczenia i dezynfekcji Unikaj kontaktu z mikroorganizmami, które mogą przenosić choroby; wśród nich, jak o tym nie wspominać SARS-CoV-2, agent odpowiedzialny za COVID-19[kobieta[kobieta[weiblich[femininetarzanie się na powierzchniach, których codziennie dotykamy. W poniższym przewodniku pokażemy Można to wykorzystać do dezynfekcji i czyszczenia smartfona jest Może to spowodować uszkodzenie ekranu lub innych części elektronicznych.

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Jak czyścić ekran LCD smartfonów, monitorów i telewizorów

Indeks
 1. Jak dezynfekować i czyścić telefon
  1. Czego unikać podczas czyszczenia telefonu
  2. Jak wyczyścić telefon
  3. Jak wyczyścić zestaw głośnomówiący z połączeń
  4. Oto, jak zabić zarazki, bakterie i wirusy w telefonie
  5. Wnioski

Jak dezynfekować i czyścić telefon

Aby zdezynfekować smartfon, należy stosować precyzyjne substancje i bezpieczne metody, aby zapobiec uszkodzeniu ekranu (z pewnością najbardziej wrażliwej części), ale także uszkodzeniu głośników, mikrofonu i czytnika linii papilarnych (co często nie działa dobrze, bo tak jest) nie działa), aby uniknąć kurzu i brudu).

Czego unikać podczas czyszczenia telefonu

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, czego absolutnie nie należy używać do dezynfekcji i czyszczenia smartfona, aby samemu uniknąć poważnych uszkodzeń: Wybielacz, ocet, alkohol (chociaż czytałem, że lekarze zalecają, aby alkohol zrujnował telefon), do czyszczenia boków i tyłu telefonu można używać środków do czyszczenia okien, domowych środków czyszczących i większości środków dezynfekujących. Smartfon z Androidem lub iPhone'a, ale należy je trzymać z dala od wszystkich szklanych części telefonu, w przeciwnym razie zjadą oleofobową i wodoodporną (wodoodporną) powłokę na ekranie telefonu chroniącą przed odciskami palców, a także powłoka ochronna przed zarysowaniami. Ponadto chemikalia mogą uszkodzić wewnętrzne elementy telefonu.

Innym pomysłem, którego należy unikać, jest jego użycie Skompresowane powietrze aby usunąć kurz z gniazd i portów telefonu. Chociaż może działać, istnieje ryzyko, że podmuch powietrza uszkodzi mikrofon i głośnik. Nie musisz nawet tego używać do czyszczenia telefonu Chusteczki dezynfekujące które zwykle zawierają alkohol i mnie Serwetki Papier, który może zarysować.

Jak wyczyścić telefon

Możesz użyć a do czyszczenia smartfona Tkanina z mikrofibry lub ściereczka, której używasz do czyszczenia soczewek okularów.

Miękka ściereczka nie porysuje ekranu i może być sucha, aby usunąć kurz, lub można ją lekko zwilżyć niewielką ilością wilgociwoda destylowana (ale mało, bo do smartfona nie może dostać się woda). Niewielką ilość można też nałożyć na wilgotną szmatkę 70% alkohol izopropylowy może to zdezynfekować i zdezynfekować smartfon: żele do rąk (tak powszechne w erze COVID) są zatem dobrze przystosowane do tego celu. Do najtrudniej dostępnych części można użyć bawełnianego wacika.

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie smartfona jest jego zakup specjalny zestaw do czyszczenia więc co jest na amazonktóry zawiera wszystkie części do czyszczenia każdej części smartfona. Jeszcze lepiej, możesz go użyć na ściereczce z mikrofibry ciekły Bez chemicznych środków czyszczących, które doskonale czyszczą ekran, nie pozostawiają śladów ani brudu, a także wydzielają przyjemny zapach. Inną alternatywą jest to >Ściereczki do ekranu, Jednorazowy.

Jak wyczyścić zestaw głośnomówiący z połączeń

W przypadku niektórych nowoczesnych smartfonów można uruchomić specjalny program czyszczenia głośnika wywołania, aby usunąć małe plamki kurzu, które nagromadziły się na obudowie. Na przykład na Xiaomi możemy uruchomić ten specjalny program, przechodząc do aplikacji ustawienianaciskając menu Dodatkowe parametryi nacisnął głos Czyste głośniki i aktywuj istniejący przełącznik.

Aktywując ten element zaczynamy grać 30 sekund pliku audio przy dużej głośnościSpowoduje to usunięcie wszelkich okruchów lub kawałków kurzu, które mogą utknąć w głośniku. Jeśli kurz jest uparty, możemy odtworzyć ten plik wielokrotnie, odwracając telefon i potrząsając nim w celu łatwego usunięcia kurzu.

Oto, jak zabić zarazki, bakterie i wirusy w telefonie

Najłatwiejszy sposób na wyczyszczenie telefonu obejmuje użycie promieni ultrafioletowych (UV). W rzeczywistości światło ultrafioletowe może zabić bakterie i zdezynfekować telefon w ciągu kilku minut bez uszkadzania telefonu (szczególnie w przypadku krótkiej ekspozycji). Aby skorzystać z tej metody, musimy wziąć ręce w rękę kup specjalne urządzenie to wygląda jak małe solarium.

Aby z niego skorzystać wystarczy włożyć telefon do urządzenia (od jego wyłączenia), podłączyć przenośne łóżko do gniazdka i rozpocząć cykl dezynfekcji. na końcu procesu Dezynfekujemy telefon przed bakteriami lub mikroorganizmami, w tym SARS-CoV-2. Obecnie jest to jedyny naprawdę skuteczny sposób usuwania wirusów, które łatwo chowają się na powierzchni telefonu: zalecamy stosowanie tego cyklu czyszczenia przynajmniej raz w tygodniu.

Wnioski

Jeśli wyczyścisz telefon, zachowaj go lśniący i lśniący przez długi czas oraz pozwala na eliminację mikroorganizmów, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Jeśli mamy silikonowe etui, które chroni telefon, lepiej umyć go pod bieżącą wodą, a także użyć środka dezynfekującego do rąk, aby usunąć uporczywy brud lub nalot, który może narastać po kilku latach. Jeśli etui ma więcej niż rok, lepiej go od razu zmienić, aby mieć czysty telefon jak nowy.

Możemy również przeczytać nasze instrukcje na temat czyszczenia Wyczyść wnętrze komputera z wentylatorów i kurzu wewnątrz jest Oczyść wnętrze monitora, klawiatury i komputera z brudu.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up