Zdalne rozwiązywanie problemów na komputerze z systemem Windows 10 za pomocą Szybkiej pomocy

Jest duża szansa, że ​​czytając to, jesteś całkiem obeznany z technologią. To może być jednocześnie przekleństwo i błogosławieństwo. Oczywiście możesz uniknąć wysokich kosztów naprawy ze strony tzw. „profesjonalistów”, ale Twój system do majsterkowania ma swoją cenę. Twoi przyjaciele i rodzina poznali Twoją wiedzę techniczną i zawsze szukają Twojej porady. Niestety zazwyczaj oznacza to udanie się do domu Nany, aby pomóc jej dowiedzieć się, dlaczego jej komputer nie działa po kliknięciu linku „przystojny nigeryjski książę”.

Na szczęście firma Microsoft wprowadziła funkcję o nazwie „Szybka pomoc” w systemie Windows 10. To narzędzie umożliwia jednej osobie zdalne sterowanie komputerem z systemem Windows 10 innej osoby przez Internet. Możesz więc pomóc Nanie bez wychodzenia z wygodnej sofy. Aby szybka pomoc działała, system Windows 10 musi działać po obu stronach. Jeśli używasz systemu Windows 7 lub 8, nie martw się. Nadal możesz korzystać ze starego narzędzia Pulpit zdalny, które jest również dołączone do systemu Windows 10.

Indeks

Dlaczego powinieneś mieć zdalny dostęp do komputera?

Poważnie, aplikacja Quick Assist może być niezwykle przydatna. Umożliwia jednej osobie zdalne sterowanie komputerem innej osoby, aby pomóc jej w rozwiązywaniu problemów. Oprócz rozwiązywania problemów ta osoba może również zmieniać ustawienia, skanować w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, instalować oprogramowanie lub cokolwiek innego.

Aplikacja Szybka pomoc (i wcześniejsza aplikacja Pulpit zdalny) wymaga, aby obie strony zgodziły się na połączenie. Oznacza to, że nikt nie może zdalnie połączyć się z komputerem i przejąć kontroli, kiedy tylko zechce.

Związane z Zdalny dostęp do dowolnego komputera za pomocą przeglądarki Chrome

Jak korzystać z pomocy ekspresowej

Notatka - Aby korzystać z szybkiego kreatora, system Windows 10 musi być uruchomiony po obu stronach. Jeśli używasz systemu Windows 7 lub 8, zapoznaj się z poniższymi instrukcjami.

Aby usługa Express Assistance mogła działać, obie strony muszą otworzyć aplikację. Procedura otwierania wniosku jest taka sama dla obu stron; Jednak po uruchomieniu aplikacji jest kilka kroków. Aby otworzyć aplikację Szybka pomoc, przejdź do „Start -> Akcesoria Windows -> Szybka pomoc”. Możesz też wpisać „Szybka pomoc” w polu wyszukiwania na pasku zadań i wybrać „Szybka pomoc” z wyników. Otworzy się nowe okno, w którym zostaniesz zapytany, czy chcesz "zaoferować wsparcie" czy "poprosić o wsparcie".

Osoba udzielająca pomocy wybiera „udzielanie pomocy”. W tym momencie ta osoba będzie musiała zalogować się na swoje konto Microsoft. Gdy tylko osoba się zaloguje, otrzyma kod bezpieczeństwa, który wygaśnie za dziesięć minut.

Osoba, która pozwoli zaufanej osobie przejąć kontrolę nad swoim komputerem, wybiera zdalnie opcję „Uzyskaj pomoc”. Następnie zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu zabezpieczającego, który kreator wygenerował wcześniej. Osoba szukająca pomocy zobaczy wówczas komunikat potwierdzający z prośbą o zgodę na zdalny dostęp. Jeśli nie zostanie to wykonane w ciągu dziesięciu minut, przedstawiciel pomocy technicznej będzie musiał wygenerować nowy kod, powtarzając poprzednie kroki.

Spowoduje to nawiązanie połączenia z Internetem. Może to potrwać kilka minut, więc bądź cierpliwy. Po połączeniu opiekun zobaczy pulpit drugiej osoby w oknie swojego komputera. W tym momencie osoba udzielająca pomocy ma pełną kontrolę nad komputerem drugiej osoby.

Osoba otrzymująca pomoc widzi wszystko, co robisz. To pozwala im iść naprzód, aby (miejmy nadzieję) rozwiązać podobny problem w przyszłości. Aby zakończyć sesję szybkiego wsparcia, każda ze stron może po prostu zamknąć program.

Jak korzystać ze zdalnego pulpitu

Jak wspomniano powyżej, Quick Assist to aplikacja wyłącznie dla systemu Windows 10. Jeśli używasz systemu Windows 7 lub 8, nie będziesz mógł z niego korzystać. Na szczęście istnieje inna opcja znana jako Pomoc zdalna, która działa w systemach Windows 7, 8 i 10. Pomoc zdalna jest zasadniczo prekursorem usługi Express Assistance. Robi to samo; Jednak instalacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Związane z Jak zabezpieczyć zdalny pulpit za pomocą Remote Credential Guard w systemie Windows 10?

Aby otworzyć Pomoc zdalną systemu Windows we wcześniejszych wersjach systemu Windows, kliknij przycisk Start i wyszukaj „Pomoc zdalna”. Wybierz Pomoc zdalną systemu Windows z listy wyników. Wyszukaj „Pomoc zdalna” w systemie Windows 10. Powinieneś zobaczyć opcję, która mówi, że zamierzasz zaprosić kogoś do połączenia się z Twoim komputerem i pomóc Ci lub zaoferować pomoc. Śmiało, kliknij na to. Następnie pojawi się okno z pytaniem, czy chcesz poprosić o pomoc lub zaoferować pomoc.

Zaczynamy od wyjaśnienia, jak zaprosić kogoś do pomocy. Kliknij Zaproś osoby, którym ufasz, aby Ci pomogli. Dzięki temu otrzymasz trzy różne opcje „Utwórz zaproszenie”. Pierwsza to „Zapisz to zaproszenie jako plik”. Spowoduje to wygenerowanie pliku, który możesz wysłać za pomocą systemu przesyłania wiadomości, który umożliwia dołączanie plików (np. Gmail). Druga opcja to Użyj e-maila do wysłania zaproszeń. Jeśli masz klienta poczty e-mail zainstalowanego bezpośrednio na komputerze, możesz skorzystać z tej opcji. Na koniec możesz użyć „Easy Connect”. Easy Connect działa bardzo podobnie do Quick Assist – wygeneruj hasło, które druga osoba musi podać, aby nawiązać połączenie.

Aby pomóc, otwórz program Pomoc zdalna i kliknij Pomóż osobie, która Cię zaprosiła. Następnie wybierz metodę połączenia. Zależy to od tego, jaką metodę wybrała osoba szukająca pomocy. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wybrać odpowiednią metodę połączenia. Po połączeniu opiekun widzi ekran drugiej osoby i może zdalnie sterować jej komputerem.

Czy korzystałeś z aplikacji Szybka pomoc systemu Windows lub Pomoc zdalna? A może używasz oprogramowania innej firmy do zdalnego łączenia się z innym komputerem? Daj nam znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up