Zastąp Whatsapp Signal, aby wiadomości były prywatne

Czy szukamy bezpiecznej i przyjaznej dla prywatności aplikacji do czatu? Zobaczmy, jak korzystać z Signal Private Messenger

WhatsApp pozostaje najczęściej używaną aplikacją do czatowania z przyjaciółmi i rodziną, ale odkąd stała się własnością Facebooka, coraz więcej użytkowników martwi się o konsekwencje, jakie może mieć dla prywatności, ponieważ nikt nie zabrania firmie używania czatów jako medium reklamowego . . następnie oferować spersonalizowane ogłoszenia lub alerty. Rozmawialiśmy o tym, wyjaśniając jak Whatsapp udostępnia dane i czaty z Facebookiem. Jeśli zwracamy szczególną uwagę na prywatność i szukamy naprawdę bezpiecznej aplikacji do czatu, możemy zaufać Signal, aplikacja typu open source do czatowania i wykonywania połączeń z wysokim poziomem szyfrowania, która może sprawić, że wszystkie wiadomości przechodzące przez aplikację będą praktycznie nieczytelne.

W tym Kompletny przewodnik po Signal pokażemy Ci, jak zainstalować aplikację, jak rozpocząć czat, jak sprawdzić bezpieczeństwo wykonywanych połączeń i jakie są główne różnice w porównaniu z WhatsApp i Telegram (ten ostatni bardzo podobny i w pewnym sensie zbliżony do misji, którą Signal jest naprawione).

Indeks
 1. Kompletny przewodnik po Signal Private Messenger
  1. Zainstaluj sygnał
  2. Główne funkcje Signal
  3. Ustawienia prywatności w Signal
  4. Wnioski

Kompletny przewodnik po Signal Private Messenger

Sygnał to aplikacja bardzo podobna do WhatsApp i Telegram, ale nie używa żadnego serwera do zarządzania funkcjami, co sprawia, że ​​znacznie bezpieczniej jest wysyłać SMS-y do znajomych, krewnych lub kogokolwiek innego, do kogo chcemy wysłać wiadomość w tajemnicy, bez obawy, że wiadomości nie są odsprzedawane stronom trzecim, czytane przez agencje rządowe lub samych dostawców Internetu.

Zainstaluj sygnał

Signal jest dostępny jako bezpłatna aplikacja, którą można zainstalować na wielu urządzeniach. Poniżej zebraliśmy linki umożliwiające pobranie aplikacji na dowolne znane urządzenie:

Po zainstalowaniu poprawnej wersji aplikacji dla używanego systemu, musimy uzyskać numer telefonu, który jest niezbędny do założenia konta: bez numeru telefonu nie ma możliwości odebrania SMS-a potwierdzającego (procedura bardzo podobna do widoczne przy pierwszym uruchomieniu WhatsApp lub Telegram). W chwili pisania tego tekstu nie ma wersji internetowej witryny: w związku z tym nie jest możliwe korzystanie tylko z przeglądarki w celu uzyskania dostępu do usługi Signal, ale nadal będziemy musieli korzystać z jednej z wymienionych powyżej aplikacji. Przyczyna braku tej funkcji nie jest w tej chwili znana, ale najprawdopodobniej wynika to z systemów stosowanych do ochrony prywatności.

Główne funkcje Signal

Przed użyciem Signal jako stałej, „tajnej” aplikacji do przesyłania wiadomości, przeanalizujmy funkcje, które sprawiają, że ta aplikacja jest godną alternatywą dla WhatsApp:

 • Szyfrowanie od końca do końca: prawie wszystkie aplikacje do przesyłania wiadomości oferują tę funkcję, ale tylko w Signal będziemy mieć pewność, że komunikacja jest naprawdę szyfrowana i nie można jej śledzić, gdy rozmawiamy z naszymi przyjaciółmi. Inne aplikacje, takie jak WhatsApp i Telegram, oferują szyfrowanie, ale nadal używają serwerów do obsługi części komunikacji, przez co zawsze pozostawiają ślady; Signal nie korzysta z serwerów, więc jest bezpieczniejszy.
 • Połączenie grupowe: Podobnie jak w przypadku innych podobnych aplikacji, możesz używać Signal do inicjowania wysokiej jakości połączeń głosowych i wideo nawet z wieloma osobami jednocześnie.
 • Dyskusja grupowa: możemy oczywiście tworzyć grupy przyjaciół lub krewnych i wysyłać wiadomości, linki lub cokolwiek zechcemy udostępniać.
 • Nieograniczone wysyłanie: w Signal nie ma ograniczeń co do typu pliku do wysłania, niezależnie od formatu i rozmiaru pliku. Nawet najdziwniejsze filmy, zdjęcia z wakacji lub GIF-y można wysyłać bez kompresji czegokolwiek!
 • Zaawansowane ustawienia prywatności: w Signal możemy znaleźć pełne menu zaprojektowane tak, aby znacznie zwiększyć prywatność aplikacji, dzięki czemu nie musimy martwić się o tajne wiadomości, które zdecydowaliśmy się z nią wysłać.

Oczywiście prywatność jest królem Signal: aplikacja jest obsługiwana przez niezależną organizację non-profit i ze względu na jej otwarty charakter, możemy również przyjrzeć się plikowi Kod źródłowy sygnału, abyś mógł podziwiać rozwój aplikacji, sprawdzić skuteczność narzędzi służących do ochrony prywatności, a także podpowiadać, jak dalej ją ulepszać.

Ustawienia prywatności w Signal

Dzięki podstawowym ustawieniom Signal już teraz oferuje wysoki poziom prywatności dla wszystkich użytkowników, ale jeśli sobie tego życzymy radykalnie zwiększają prywatność podczas korzystania z aplikacji lub chcesz ukryć coś przed wzrokiem ciekawskich otwórz aplikację, dotknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu, przejdź do menu Ustawienia i na koniec otwórz menu Życie prywatne.

To menu oferuje wiele ustawień zwiększających prywatność podczas korzystania z aplikacji. Ponieważ jest tak wiele ustawień, sugerujemy natychmiastowe zastosowanie poniższych:

 • Blokada ekranu: Zablokuj dostęp do Signal za pomocą odcisku palca lub normalnego ekranu blokady Androida.
 • Bezpieczeństwo ekranu: Blokuje możliwość robienia zrzutów ekranu w aplikacji lub czacie, nawet przez użytkowników zewnętrznych (jeśli mają kompatybilny telefon).
 • Prywatna klawiatura do przeglądania: Zapobiega zapisywaniu słów wprowadzonych w Signal na klawiaturze do późniejszego wykorzystania.
 • Czytaj pokwitowania / wskaźniki przeczytania: mamy pełną kontrolę nad liczbą ticków do wyświetlenia, z możliwością wyłączenia ich wszystkich.
 • Wiadomości, które znikają: w każdym czacie możemy później zdecydować, kiedy wiadomości znikną, dokładnie tak, jak pokazano powyżej Snapshat i inne aplikacje, które później „skopiowały” tę funkcję.
 • Blok rejestracyjny: zapobiega ponownemu użyciu tego samego numeru SIM bez znajomości sygnału PIN (bez kodu PIN nie będzie możliwe zarejestrowanie się, a tym samym uniknięcie wymiany karty SIM).

Wielu użytkowników z pewnością to zauważyło Aplikacja Signal nigdy nie pokazuje statusu online użytkownika ani ostatniego logowania: nie jest to przeoczenie, ale funkcja aplikacji, która w związku z tym uniemożliwia nikomu sprawdzenie, kiedy jest ostatni dostęp i kiedy minął czas od ostatniego dostępu (prawdziwe prześladowanie dla wielu użytkowników WhatsApp).

Wnioski

Chociaż WhatsApp stanie się produktem komercyjnym pełnym reklam lub ukierunkowanych wiadomości (zgodnie z przewidywaniami aktualizacji prywatności, która wywołała tak wiele dyskusji), nie brakuje alternatyw, a dzięki Signal będziemy mieć maksymalny szacunek dla prywatności, zaawansowane szyfrowanie komunikacji oraz kilka naprawdę przydatnych funkcji do ukrywania treści czatu i zapobiegania przypadkowemu ich przeczytaniu.

Wciąż w temacie poufności zapraszamy do lektury naszych poradników Ustawienia prywatności na iPhonie, aby włączyć ochronę jest Chroń prywatność w systemie Android i zainstalowanych aplikacjach.

Jeśli szukamy innych alternatyw dla usług, które szpiegują lub sprzedają nasze dane, możemy przeczytać naszą dogłębną analizę. Zrezygnuj z Facebooka, Instagrama i Whatsapp z alternatywnymi aplikacjami, które szanują prywatność.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up