Zarządzanie pamięcią iPhone'a: ​​pusta pamięć i pełna pamięć

Oto jak zarządzać pamięcią iPhone'a, wyczyścić pamięć, usuwać niepotrzebne pliki oraz przenosić zdjęcia, muzykę i filmy

Nawet iPhone'om z biegiem czasu brakuje pamięci wewnętrznej. Większość przestrzeni dyskowej zajmują zdjęcia, dane aplikacji, muzyka, filmy, dokumenty i inne rodzaje plików tymczasowych. Problem z zarządzaniem przestrzenią na iPhonie polega na tym, że wymaga znajomości wszystkich metod, gdy nie ma dostępnej pamięci rozszerzalnej (takiej jak microSD w systemie Android). czyste wspomnienia Usuń to, co nie jest konieczne i przenieś dane, które chcesz zachować w innym miejscu. Mowa jest oczywiście prawdziwa również dla iPada który może nie być używany do robienia zdjęć, ale z pewnością może być wypełniony muzyką i cięższymi aplikacjami lub grami. Należy również zauważyć, że aktualizacje systemu iOS wymagają zainstalowania określonej ilości miejsca do przechowywania.

Więc do zobaczenia razem Jak wyczyścić pamięć i pełną pamięć na iPhonie i iPadzie?dzięki czemu możesz robić nowe zdjęcia, uzyskiwać nowe zdjęcia z czatów WhatsApp, nagrywać nowe filmy i pobierać nowe aplikacje (takie jak gry, które często zajmują dużo miejsca).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kompletny iPhone, 2 wskazówki, aby zaoszczędzić miejsce

Indeks
 1. Jak zarządzać przestrzenią dyskową iPhone'a?
  1. Wyeliminuj niepotrzebne lub ciężkie aplikacje
  2. Usuń pliki tymczasowe
  3. Zarządzaj zdjęciami i filmami
  4. Automatyczne odzyskiwanie przestrzeni magazynowej
  5. Aplikacja do czyszczenia
  6. Wnioski

Jak zarządzać przestrzenią dyskową iPhone'a?

Postępując zgodnie ze wszystkimi metodami wymienionymi w kolejnych rozdziałach co do joty, możemy opróżnić pamięć zapełnionego teraz iPhone'a i przywrócić miejsce potrzebne na nowe aplikacje lub nowe treści multimedialne, takie jak zdjęcia i filmy, bez konieczności robienia tego. Zmień telefon.

Wyeliminuj niepotrzebne lub ciężkie aplikacje

Pierwszą metodą zwolnienia miejsca na iPhonie jest is Sprawdź, które aplikacje zajmują zbyt dużo miejsca. Chodźmy drogą, aby to zrobić Ustawienia -> Ogólne -> Przestrzeń iPhone'a, zapoznaj się z listą zainstalowanych aplikacji (ze wskazaniem zajmowanej przez nie pamięci w megabajtach), wybierz największe aplikacje lub aplikacje, z których od jakiegoś czasu nie korzystaliśmy i naciśnij przycisk Usuń aplikację.

Jak zwolnić miejsce na iPhonie i iPadzie? musimy odinstaluj niektóre aplikacje i gry zajmują zbyt dużo pamięci i można je usunąć. Niektóre aplikacje mogą pokazywać miejsce zajmowane przez dane aplikacji utworzone podczas użytkowania. Jeśli jest to aplikacja do obsługi zdjęć lub dokumentów, musisz ją otworzyć i usunąć znajdujące się w niej pliki.

Usuń pliki tymczasowe

Aplikacje takie jak Safari i FacebookNie są to duże aplikacje w sensie absolutnym, ale generują dużo wewnętrznej pamięci podręcznej i pozostawiają wiele tymczasowych plików w pamięci. Aby usunąć tymczasowe pliki Safari, przejdźmy do ścieżki Ustawienia> Safari> Zaawansowane> Dane witryny i naciśnij przycisk Usuń wszystkie dane witryny. W przypadku innych aplikacji, takich jak Facebook, nie ma możliwości usunięcia plików tymczasowych i utworzonych danych w systemie iOS, więc jedyną opcją jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji poprzez ponowne zalogowanie się na swoje konto.

Zarządzaj zdjęciami i filmami

Narzędzie do zarządzania pamięcią iPhone i iPad prawie na pewno pokaże aplikacje, które zajmują najwięcej miejsca, a mianowicie aplikację Galeria (pełną zdjęć i filmów). Zdjęcia i wideo Z pewnością można je przenieść na komputer za pomocą iTunes lub innych alternatywnych programów iTunes do zarządzania iPhonem na komputerze.

W przypadku zdjęć możesz użyć Kopia zapasowa zdjęć Google lub iCloud (niestety ograniczone, jeśli nie płacisz abonamentu) podczas za muzykę Możesz uniknąć używania plików MP3 i korzystać z przesyłania strumieniowego z Spotify, Apple Music lub Amazon Music. W innym artykule zobaczyliśmy, jak to zrobić Utwórz kopię zapasową pamięci iPhone'ado przesyłania zdjęć i muzyki do komputera.
Jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania zdjęć, możemy również skorzystać z usługi w chmurze z 50 GB miejsca, jak pokazano w instrukcji MEGA, najszybsza chmura z darmowym udostępnianiem plików do 50 gigabajtów.

Jednak przed wykonaniem tej synchronizacji na iPhonie lub iPadzie zaleca się trwałe usunięcie usuniętych zdjęć, które w rzeczywistości zostały właśnie usunięte i zajmują miejsce. IOS faktycznie zapobiega przypadkowemu usunięciu zdjęć, dzięki czemu można je odzyskać w ciągu 30 dni, po czym są trwale usuwane. Dlatego warto opróżnić ten kosz, gdy zabraknie pamięci i Trwale usuń wszystkie zdjęcia usunięte, ale nadal obecne. Otwórz aplikację Zdjęcia, znajdź i otwórz ostatnio usunięty folder i dotknij przycisku w lewym dolnym rogu, aby usunąć wszystko.

Jak usunąć filmy cięższe w pamięci, otwórz Ustawienia -> Ogólne -> Użycie, znajdź aplikację Wideo i spójrz na listę. Dotykamy przycisku Edytować aby wyświetlić przycisk usuwania obok każdego filmu.

Automatyczne odzyskiwanie przestrzeni magazynowej

W najnowszych wersjach iOS można pozostawić smartfonowi zadanie automatycznego zwalniania pamięci poprzez usuwanie danych z dawno nieużywanych aplikacji, dzięki czemu zawsze znajdzie się miejsce na nowe zdjęcia i filmy. Aby kontynuować, wybierzmy ścieżkę Ustawienia -> Sklep z aplikacjami i włącz przełącznik obok elementu Usuń aplikacje, których nie używasz.

W ten sposób stare aplikacje są automatycznie usuwane z telefonu, z możliwością ich późniejszego przywrócenia bez utraty dotychczas wygenerowanych danych. Oczywiście ten system również ma swoje ograniczenia i nie może niczego usunąć w określonym momencie, nawet jeśli miejsce w pamięci jest praktycznie puste: w takich przypadkach wskazane jest użycie specjalnych aplikacji, które pokażemy w następnym rozdziale.

Aplikacja do czyszczenia

Jedynym skutecznym sposobem na odzyskanie miejsca w pamięci iPhone'a jest użycie jednej z aplikacji czyszczących dostępnych w Apple App Store, dzięki czemu możesz usunąć cały nadmiar jednym dotknięciem. Pierwsza polecana przez nas aplikacja to Czysty lekarz, dostępne bezpłatnie dla iPhone i iPad.

Dzięki tej aplikacji możemy łatwo usuwać większe filmy, puste lub bardzo złe filmy, usuwać duplikaty zdjęć, duplikaty kontaktów i zrzuty ekranu wykonane telefonem, aby zaoszczędzić dużo miejsca na dysku.

Inną aplikacją, której możesz użyć, jest Remo do usuwania duplikatów zdjęć, dostępne bezpłatnie dla iPhone i iPad.

Dzięki tej aplikacji możemy błyskawicznie wyszukać wszystkie zduplikowane zdjęcia w celu odzyskania wewnętrznej przestrzeni dyskowej, usuwając duplikaty tych samych zdjęć, jednocześnie zapisując kopię obrazu w pamięci lub chmurze, którą aktywowaliśmy na urządzeniu.

Wnioski

Jeśli mamy iPhone'a z wewnętrzną pamięcią 64 GB lub mniejszą, wskazane jest natychmiastowe zapoznanie się z powyższymi metodami, aby móc właściwie zarządzać przestrzenią dyskową na iPhonie i, jeśli to konieczne, opróżnić pamięć przed telefon staje się niewygodny Ostrzeżenie wyświetla "archiwum pełne".

Możemy również przeczytać nasze poradniki, aby dowiedzieć się więcej jak zaoszczędzić miejsce na smartfonie i co usunąć jest Zwolnij miejsce w WhatsApp i usuń zdjęcia i filmy z archiwum.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up