Zainstaluj Windows 10 na Raspberry PI

Microsoft oferuje również specjalną wersję systemu Windows 10, która jest kompatybilna z minikomputerami, takimi jak Raspberry PI, jeden z najlepszych minikomputerów na rynku. Urodzony jako mini tablica logiczna do programowania, że Raspberry PI stało się prawdziwym komputerem PC lub gotowym do użycia centrum multimedialnymktóre mogą wykonywać inne interesujące funkcje (takie jak emulowanie starych gier).

Jeśli jednak szczególnie podobają nam się programy dostępne w systemie Windows 10 i chcielibyśmy je replikować również na Raspberry PI, to trafiłeś we właściwe miejsce: tutaj pokażemy ci Jak w prosty sposób zainstalować Windows 10 na Raspberry PI?, przynajmniej dla tych, którzy już programują na tego typu urządzeniu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Najlżejszy system operacyjny dla komputerów PC i Mac: Raspberry PI OS

Indeks
 1. Jak korzystać z systemu Windows 10 na Raspberry PI
  1. Wymagana konfiguracja
  2. Pobierz obraz i narzędzie do operacji
  3. Zainstaluj Windows 10 na Raspberry PI
  4. Wniosek

Jak korzystać z systemu Windows 10 na Raspberry PI

Windows 10 doskonale nadaje się do użytku na małym, niedrogim urządzeniu, takim jak Raspberry PI: w końcu jest dostępny prawdziwy tani komputer do surfowania po Internecie, pracy z pakietem Office, nauki, czytania e-maili i oglądania filmów HD bez spowalniania.

Wymagana konfiguracja

Zanim przejdziesz dalej z narzędziem i pobierzesz odpowiedni obraz systemu Windows 10 dla Raspberry PI, upewnij się, że spełniasz następujące wymagania:

 • PC z Windows 10: Weź konwencjonalny notebook lub komputer stacjonarny z systemem Windows 10, który działa jako „stół roboczy”, aby przygotować klucz do użycia z Raspberry PI.
 • Pamięć USB: weźmy też jednego Pamięć USB co najmniej 8 GB (puste) i wystarczająco szybkie, aby można było zainstalować system operacyjny.
 • Ciasto malinowe: W chwili pisania tego tekstu Raspberry PI Model B v.1.2 lub nowszy, Raspberry Pi 3 lub Raspberry Pi 4 są kompatybilne w konfiguracji 1 GB RAM (wymagane do prawidłowego działania systemu Windows 10).
 • Dysk zewnętrzny lub microSD: w zależności od potrzeb, możemy być użyj karty microSD bezpośrednio w Raspberry PI (który działa jako systemowy dysk twardy) lub podłącz zewnętrzny dysk twardy USB, aby zawsze używać go jako pamięci do przechowywania systemu Windows 10.
 • Myszka i klawiatura: Wybieramy tylko modele USB z kablem lub z dedykowanym bezprzewodowym odbiornikiem USB dla Raspberry PI, aby uniknąć modeli Bluetooth.
 • połączenie internetowe: Do połączenia Raspberry PI z Internetem używamy kabla Ethernet.

Gdy mamy już wszystko, czego potrzebujemy, możemy kontynuować czytanie kolejnych rozdziałów instrukcji, w których pokażemy Wam, jakich narzędzi można użyć do instalacji Windows 10 na Raspberry PI.

Pobierz obraz i narzędzie do operacji

Dla Raspberry PI musimy pobrać Ramię systemu Windows 10, jest to specyficzna wersja systemu Windows 10 dla chipa na minikomputerze. Aby kontynuować, zalecamy korzystanie ze strony uup.rg-adguard.net (To nie jest oficjalna strona internetowa, ale pobiera linki z publicznych serwerów Microsoftu, aby ułatwić pobieranie). Pamiętaj, aby wybrać wszystkie elementy widoczne na poniższym obrazku.

W szczególności upewnijmy się, że wybrałeś najnowszą wersję systemu Windows 10 ARM (w momencie pisania) 21H1), wybierz język włoski, wybierz pełną wersję (w tym Home i Pro) i na koniec upewnij się, że wybrałeś element Pobierz kompilator ISO w OneClick! (Uruchom pobrany plik CMD). Po pobraniu pliku wykonywalnego z terminala, kliknij go dwukrotnie, potwierdź uprawnienia administratora i uruchom okno terminala: tam rozpocznie się proces pobierania wszystkich plików Windows 10 w celu uzyskania zaktualizowanego czasu ISO.

Podczas tworzenia ISO możemy bardzo dobrze przystąpić do pobrania narzędzia do instalacji sterowników dla Raspberry PI. Narzędzie nazywa się Windows na Raspberry i można je pobrać ze strony oficjalna strona.

Po pobraniu skompresowanego pliku wyodrębnij wszystkie pliki do jednego folderu, a następnie dotknij pliku wykonywalnego WoR.exe do uruchomienia narzędzia (przenośny, nie wymaga dodatkowej instalacji). Aby kontynuować, upewnij się, że w pierwszym oknie jest wybrany język włoski i kliknij Z przodu; Na kolejnym ekranie wciskamy ikonkę hamburgera i wybieramy pendrive (wcześniej włożony do komputera), wybieramy posiadany przez nas model Raspberry PI a następnie wciskamy Z przodu.

Teraz, gdy pobieranie i tworzenie pliku ISO zostanie zakończone, dotknij ikony z trzema kropkami, wybierz ostatnio utworzony plik ISO, wybierz wersję systemu Windows 10 (Home lub Pro), która ma zostać utworzona i naciśnij Z przodu; Pamiętaj, aby wybrać na nowym ekranie Użyj najnowszego pakietu, akceptujemy licencję i klikamy Z przodu.

Na następnym ekranie wybieramy Użyj najnowszego oprogramowania dostępnego na serwerze, ponownie wciskamy Z przodu, głosujemy Główny rekord rozruchowy (MBR) Jako diagram partycji, naciskamy Next po raz ostatni i rozpoczynamy tworzenie pamięci USB z Windows 10 ARM, naciskając przycisk Żeby zainstalować. Pozostaje tylko czekać na zakończenie procesu, który może potrwać kilka minut (w zależności od wydajności używanego komputera); w końcu naciskamy Skończone, bezpiecznie wyjmij pamięć USB i przygotuj Raspberry PI do "hostingu" Windows 10 podłączając monitor HDMI, nowo utworzoną pamięć USB (ewentualnie w porcie USB 3.0 tj. niebieski), podłącz klawiaturę, mysz i kabel ethernet do internetu połączenie.

Zainstaluj Windows 10 na Raspberry PI

Gdy wszystko będzie gotowe, podłącz zasilacz Raspberry PI i poczekaj na uruchomienie ekranu powitalnego; W Raspberry PI 4 ekran uruchamia się automatycznie, podczas gdy w poprzednich wersjach musimy zmienić kolejność rozruchu BIOS / UEFI, jak pokazano na oficjalny przewodnik. Gdy tylko symbol Raspberry pojawi się poniżej z innym napisem, wciskamy Enter, aby uruchomić instalator Windows 10.

Od teraz procedura jest całkowicie identyczna z instalacją systemu Windows 10 na konwencjonalnym komputerze: język, konfiguracja klawiatury, konfiguracja konta Microsoft lub konta lokalnego, konfiguracja usług Microsoft i na jakim twardym dysk, na którym powinien zostać zapisany system operacyjny.

Możemy również przeczytać nasz przewodnik, aby dowiedzieć się więcej Jak zainstalować system Windows 10 od podstaw (czysta instalacja).

Wniosek

Raspberry PI nie ma mocy do odtwarzania ani używania ciężkich programów w systemie Windows 10, ale może być z łatwością używany jako centrum multimedialne lub mały komputer kieszonkowy, który można uruchomić tylko wtedy, gdy potrzebujesz surfować po Internecie, uczyć się lub korzystać z programów . Niestety wydajność dołączonego chipa utrudnia uruchamianie więcej niż jednego programu jednocześnie, ale za to ile kosztuje Ciasto malinowe (mniej niż 100 €) możemy być bardzo zadowoleni.

Możemy również przeczytać nasze instrukcje na ten sam temat Zamień komputer stacjonarny na Raspberry PI 4: czy to możliwe? jest Użyj Raspberry Pi jako mini komputera PC lub centrum multimedialnego dla swojego telewizora.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up