Zabezpiecz swoje WiFi w domu i chroń się przed włamaniami do sieci

Ogólne kroki dotyczące zabezpieczania sieci Wi-Fi przed dostępem z zewnątrz i ochrony Internetu w domu

Konfiguracja sieci bezprzewodowej lub bezprzewodowej jest obecnie bardzo łatwa i niedroga. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić modem z łącznością Wi-Fi lub subskrybować jedną z domowych subskrypcji internetowych, która obejmuje zastrzeżony modem Wi-Fi do dostępu do Internetu. Problem w tym, że wiele osób nawet nie wie, co to oznacza. Chroń sieć Wi-Fi przed zakłóceniami zewnętrznymi i zaniedbanie Zabezpiecz swoją domową sieć Wi-Fi;; Trzeba pomyśleć o domowej sieci Wi-Fi, że tak powiem Drzwi wejściowe do domuktórzy potrzebują pancernego zamka, aby nikt obcy nie mógł wejść bez pozwolenia.

W tym przewodniku pokażemy Jak zabezpieczyć domową sieć WiFi i uniemożliwić nikomu wykorzystywanie go lub łączenie się z nim bez naszej zgody na szpiegowanie naszych połączeń i uzyskiwanie cennych danych osobowych.

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ: Chroń swoją sieć bezprzewodową przed włamaniami, podsłuchem i szpiegostwem

Indeks
 1. Instrukcja bezpieczeństwa sieci Wi-Fi
  1. Protokół bezpieczeństwa Wi-Fi
  2. Zmień ustawienia zabezpieczeń sieci i włącz WPA2 / WPA3
  3. Utwórz hasło do sieci Wi-Fi
  4. Zabezpiecz modem nowym hasłem
  5. Więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa
  6. Wnioski

Instrukcja bezpieczeństwa sieci Wi-Fi

Wielu to ignoruje, ale dane są przesyłane przez niezabezpieczoną sieć Wi-Fi i mogą zostać przechwycone przez kogoś w pobliżu. Najbardziej trywialnym przykładem jest sąsiad, który „blokuje” nasze łącze internetowe, aby prowadzić własną działalność gospodarczą i spowalnia sieć dla własnych celów (a wina będzie po nas). W poważniejszych przypadkach może dojść do kradzieży prawdziwych danych, takich jak hasła do kont witryn internetowych.
Od tego czasu Wymagane jest zabezpieczenie sieci Wi-Fi Aby pomóc chronić nasze dane osobowe podczas łączenia się z Internetem w domu, w barach lub gdziekolwiek indziej, każdy powinien podjąć następujące kroki w celu ochrony urządzeń sieciowych i ochrony przed możliwymi włamaniami z zewnątrz.

Protokół bezpieczeństwa Wi-Fi

Przede wszystkim należy sprawdzić, jakiego typu protokołu połączenia używa domowa sieć bezprzewodowa. Brak hasła oznacza, że ​​sieć jest darmowa i każdy może do niej swobodnie wejść (oczywiście w pobliżu). Samo wybranie hasła nie wystarczy, ale musisz też zweryfikować Typ używanego protokołu bezpieczeństwa. Obecnie dzienniki to:

 • WEP: To najstarszy i najsłabszy protokół zabezpieczeń sieci bezprzewodowej. Należy tego unikać we wszystkich modemach, ponieważ można go zhakować w ciągu 2 sekund (wiele modemów już go nawet nie oferuje).
 • WPA / WPA2-TKIP: Jest to protokół lepszy niż WEP, ale w niektórych sytuacjach może nie być bezpieczny, ponieważ istnieją aplikacje, które mogą go odszyfrować w ciągu 5–10 sekund.
 • WP2-AES: Jest to dość bezpieczny protokół dla wszystkich połączeń domowych i trudny do złamania (aby móc określić hasło, wymagane są specjalne warunki).
 • WPA3: Obecnie jest to najbezpieczniejszy protokół, którego praktycznie nie można złamać, nawet jeśli wybrano niezbyt długie hasło (lepiej, jeśli jest losowe i nie jest związane z ważnym wydarzeniem lub datą).

Dlatego warto chronić naszą sieć Skoncentruj się na WP2-AES lub, jeszcze lepiej, WPA3aby uniknąć wszelkiego rodzaju zewnętrznych ataków.

Zmień ustawienia zabezpieczeń sieci i włącz WPA2 / WPA3

Bezprzewodowy modem lub router to urządzenie, które tworzy sieć Wi-Fi. jeśli sieć domowa nie jest zabezpieczona WPA2 lub WP3Konieczne jest uzyskanie dostępu do strony ustawień routera w celu skonfigurowania hasła typu WPA2.

Aby to zrobić, przeczytaj instrukcję obsługi modemu lub zapoznaj się z naszymi instrukcjami Skonfiguruj router bezprzewodowy, aby skonfigurować bezpieczną sieć bezprzewodową. Zwykle możesz wejść w ustawienia routera otwierając przeglądarkę internetową (np. Chrome lub Firefox) i przekierowując nas 192.168.1.1 lub 192.168.0.1 (Mając to na uwadze, możemy dalej czytać przewodnik Jak znaleźć adres IP routera). Po otwarciu ekranu logowania wprowadź hasło dla Administrator (który, jeśli nie zostanie zmieniony, nadal jest Administrator), przejdź do menu Wi-Fi lub Wireless, wybierz protokół WP2-AES lub WPA3 i wybierz nowe bezpieczne hasło, jak pokazano w następnym rozdziale.

Utwórz hasło do sieci Wi-Fi

Oczywiście, aby zabezpieczyć swoją sieć za pomocą WPA2 lub WPA3, musisz stworzyć unikalne hasło, np. Na przykład długa kombinacja cyfr, liter i symboli, aby inni nie mogli odgadnąć. Ponieważ dostęp do sieci można uzyskać tylko wtedy, gdy odbiera ona sygnał, nie ma nic złego w zapisywaniu hasła na samym routerze lub na lepkiej kartce papieru do przyklejenia.

Aby połączenie było jeszcze wydajniejsze, my też możemy Utwórz kod QR, aby połączyć znajomych w sieci bez podawania im hasła. W ten sposób wystarczy zeskanować kod smartfonem, aby uzyskać dostęp do Internetu bez konieczności wpisywania haseł. Zamiast tego możemy polegać na naszej dogłębnej analizie, aby wybrać bezpieczne hasło 5 sposobów tworzenia silnych, łatwych do zapamiętania haseł.
Dla osób korzystających z własnego modemu firmy telefonicznej zawsze dobrze jest zmienić hasłoponieważ jest generowany dzięki algorytmom, które hakerzy często przebijają lub są znani i wstawiają do aplikacji w celu złamania sieci Wi-Fi, zgodnie z opisem w instrukcji Znajdź hasło Wi-Fi za pomocą aplikacji WPA WPS Tester na Androida.

Zabezpiecz modem nowym hasłem

Każdy modem potrzebuje własnego hasła dostępucałkowicie różni się od ochrony sieci. Wszystkie nowo zakupione modemy lub routery mają łatwe do zidentyfikowania domyślne hasło, jak pokazano w instrukcji. Witryny, w których można znaleźć login i hasło do wszystkich routerów); Jeśli nie zmienisz hasła modemu / routera, każdy (mający dostęp do naszej sieci) może wprowadzić ustawienia modemu, z łatwością przeprowadzać ataki w całej sieci i śledzić ruch.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo sieci, zawsze zalecamy resetowanie hasła dostępu do routera na stronie ustawień routera (zgodnie z opisem w poprzednim rozdziale instrukcji). Po zmianie hasło będzie bezpieczne, które musi różnić się od tego, którego używasz do łączenia się z siecią Wi-Fi.

Więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa

Wreszcie możemy zabezpieczyć komputer w sieci, stosując się do następujących wskazówek:

 • Aktywujemy zaporę sieciową modemu / routera (jeśli istnieje).
 • Wyłączamy WPS poprzez ustawienia Wi-Fi: nie możemy połączyć się przez zwykłe naciśnięcie przycisku WPS, ale unikamy ataków przeprowadzanych za pośrednictwem tego systemu.
 • Wyłączamy UPNP przez ustawienia modemu: Kolejny szeroko stosowany system wyszukiwania urządzeń sieciowych i szybkiego odzyskiwania haseł.
 • Instalujemy dobry program antywirusowy z zaporą ogniową na komputerach z systemem Windows, zgodnie z opisem w przewodniku Najlepsze bezpłatne i kompleksowe pakiety ochrony i zabezpieczeń. Nie można również zapomnieć o utworzeniu kopii zapasowej komputera podłączonego do sieci. W związku z tym standardowa ochrona systemu Windows 10 może być wystarczająca, ale możesz również zainstalować darmowy program, taki jak: Glasswire do kontroli i ochrony ruchu internetowego.
 • Aktywujemy gościnną sieć WiFi dla osób, które nas odwiedzają: W ten sposób nie widzą naszych urządzeń sieciowych, mogą przeglądać tylko określone witryny i zawsze możemy je wyłączyć lub zmienić hasło, gdy ich nie ma.

Te rzeczy są zbyt dobrze wyjaśnione w naszym przewodniku Środki ostrożności podczas surfowania po publicznych lub niezabezpieczonych sieciach Wi-Fi.

Wnioski

Nowoczesne sieci Wi-Fi są trudne do zhakowania, zwłaszcza jeśli zastosujesz się do porad zawartych w przewodniku do powyższego listu. Niestety, wiele osób nadal wybiera proste hasła, które można łatwo zidentyfikować za pomocą ataku słownikowego lub zbioru szczegółowych informacji o ofierze ataku: hakerzy mogą znaleźć się nie zdając sobie z tego sprawy. Zakradaj się i kontroluj urządzenia sieciowe lub szpieguj nasze połączenia.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, możemy również przeczytać nasze poradniki Programy i narzędzia zapobiegające włamaniom jest Najczęściej używane techniki kradzieży haseł w Internecie.
Z drugiej strony, jeśli potrzebujemy nowego modemu z obsługą światłowodu i WPA3, polecamy przeczytanie naszego artykułu Najlepszy router światłowodowy: który wybrać.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up