Xbox One S All-Digital to najtańsza konsola Xbox One

Podczas gdy Sony niedawno ogłosiło niesamowicie potężną iterację swojej konsoli Playstation nowej generacji, Microsoft zdecydował się rzucić coś w szerokim spektrum. Xbox One S All-Digital to trzecia wersja konsoli Xbox One firmy Microsoft. Chociaż nazwa z pewnością jest kęsem, cena nie. Xbox One S All-Digital to najtańsza konsola Xbox One. Jednak tę cenę osiąga się, pomijając niektóre funkcje. Czym dokładnie jest całkowicie cyfrowa konsola Xbox One S? Dla kogo jest ta konsola? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

połączony 6 najlepszych akcesoriów Xbox One X, bez których nie możesz żyć

Indeks
  1. Czym jest Xbox One S All-Digital?
  2. Specyfikacje
  3. Cena £
  4. korzyść
  5. ograniczenia
  6. Wynik końcowy

Czym jest Xbox One S All-Digital?

Xbox One S All-Digital wygląda prawie identycznie jak Xbox One S z jedną zasadniczą różnicą. Jak sama nazwa wskazuje, konsola Xbox One S All-Digital w pełni rozumie proces pobierania i przesyłania strumieniowego zawartości, całkowicie pomijając dysk. Oznacza to, że nie można grać w gry ani oglądać filmów z dysków fizycznych. Popularny system gier wideo jest dokładnie tym, co Microsoft pierwotnie przewidział dla Xbox One i na pewno wygląda na to, że może to być przyszłość gier konsolowych. Ale czy powinieneś teraz przyjąć system bezdyskowy? Przed podjęciem jakichkolwiek działań należy wziąć pod uwagę wszystkie fakty.

Specyfikacje

Xbox One S All-Digital jest praktycznie identyczny z Xbox One S. Obie konsole mają ten sam procesor: Jaguar 1,75 GHz z 8 rdzeniami. Ponadto obaj używają tej samej ilości pamięci RAM, 8 GB DDR3 i tego samego GPU.

Fizycznie obie konsole wyglądają bardzo podobnie, z tym wyjątkiem, że w pełni cyfrowa konsola nie ma gniazda na dysk twardy z przodu. Poza tą małą różnicą konsole mają ten sam rozmiar. Jednak ze względu na brak dysku twardego w All-Digital waży około 1 funta mniej niż Xbox One S. Wreszcie Xbox One S All-Digital jest wyposażony w dysk twardy o pojemności 1 TB.

Chociaż Xbox One S All-Digital nie może odtwarzać fizycznych dysków, zachowana jest możliwość odtwarzania zawartości 4K. Użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo wideo 4K z HDR, a także cieszyć się dźwiękiem Dolby Atmos i DTS: X.

Cena £

Eliminując napęd optyczny, firma Microsoft była w stanie zaoszczędzić znaczne koszty produkcji. Decyzja Microsoftu o niezmienianiu wyglądu konsoli pozwoliła również zaoszczędzić koszty projektowania i produkcji. Na szczęście zdecydowali się przenieść te oszczędności na konsumenta, czyniąc Xbox One S All-Digital najbardziej przystępną cenowo konsolą obecnej generacji. Podana cena początkowa to 250 USD, o 50 USD mniej niż aktualna cena detaliczna konsoli Xbox One S.

korzyść

Xbox One S All-Digital to najtańszy sposób na wejście w obecną generację gier konsolowych. Ponadto preinstalowane są już trzy popularne gry: Forza Horizon 3, Sea of ​​Thieves i Minecraft, które oferują znaczną wartość dodaną. Ponadto dyski z grami nie muszą już być wymieniane w systemie i poza nim. Brzmi banalnie, ale w świecie, w którym wygoda jest najważniejsza, posiadanie całej biblioteki gier gotowej do użycia za naciśnięciem jednego przycisku jest całkiem fajne. Dzięki Xbox One S All-Digital gracze mogą pożegnać się z koniecznością ponownego wstania z kanapy!

ograniczenia

Jedną z najważniejszych rzeczy, które konsumenci muszą rozważyć, jest to, czy naprawdę mogą się obejść bez fizycznych nośników do gier. Bez napędu użytkownicy nie mogą kupować używanych gier, pożyczać gier od znajomych ani instalować gier na konsolę Xbox 360 na dyskach zgodnych ze starszymi wersjami.

W pełni cyfrowa konsola wymaga również, aby wszystkie gry, aplikacje i inne multimedia, takie jak filmy i muzyka, były pobierane i instalowane na wewnętrznym dysku twardym. Xbox One S All-Digital ma tylko 1 TB przestrzeni dyskowej. Jest to myląca decyzja, biorąc pod uwagę, że wiele dzisiejszych gier jest ogromnych. W wielu grach z ponad 50 gigabajtami szybko brakuje 1 TB przestrzeni dyskowej.

Możesz pomyśleć, że nie lubię trzymać gier w nieskończoność. Można przesyłać strumieniowo tylko treści multimedialne, takie jak filmy i muzyka. W takim przypadku potrzebujesz dość dużych prędkości Internetu. Ponadto wielu dostawców usług internetowych nakłada ograniczenia na Twoje dane. Dlatego należy zwracać uwagę na ilość zużywanych danych. Jeśli jesteś zapalonym graczem i intensywnie korzystasz z filmów HD, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz mógł pracować z przypisanymi danymi, a Twój dostawca usług internetowych Cię spowalnia.

W końcu nazwa jest głupia i zagmatwana. Dlaczego nie nazwiesz tego Xbox One DL (dla bezdyskowych)? Chociaż ten sam projekt co Xbox One S jest tańszy w produkcji, okazuje się, że jest nieco podejrzany. Pominięcie dysku twardego oznacza, że ​​Microsoft był w stanie nadal skalować Xbox One S All-Digital, w wyniku czego powstał znacznie mniejszy zestaw. To kolejny dziwny wybór, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że osoby niebędące graczami mogą być mylone między nazwą konsoli a tym, jak wygląda, która to jest.

Wynik końcowy

Wybór Xbox One S All-Digital w dużej mierze zależy od sposobu korzystania z multimediów. Jeśli Twoją podstawową działalnością jest strumieniowe przesyłanie filmów i kupowanie gier cyfrowo, rezygnacja z dysku twardego nie jest wielkim problemem.

Mimo to różnica 50 dolarów nie jest wielką zachętą. W rzeczywistości nie jest niczym niezwykłym, że standardowa konsola Xbox One S jest sprzedawana za 250 USD. Chociaż nie jest dołączany do gier w tej cenie, dodatkowa funkcjonalność i elastyczność oferowana przez dysk może z łatwością przekroczyć oszczędności przekraczające 50 USD. Zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę pieniądze zaoszczędzone na kupowaniu tańszych gier z drugiej ręki. Jeśli jesteś nowy w ekosystemie Xbox i masz napięty budżet, rozważ Xbox One S All-Digital. Po prostu upewnij się, że masz prędkość Internetu i dane potrzebne do korzystania z konsoli w trybie online.

Co myślisz o Xbox One S All-Digital? Czy zamierzasz kupić taki, kiedy wyjdą 8 maja? Dajcie nam znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up