Wyszukiwanie w menu Start systemu Windows 10 nie działa? Oto kilka rozwiązań

Co się stało z dniami, kiedy było tam menu Start systemu Windows? Był prosty, ładny i nie składał się z miliarda drobnych procesów, kortanów i kafelków, które prawdopodobnie przyczyniły się do tego, że nie działał. Menu Start pojawiło się ponownie w systemie Windows 10, ale od czasu do czasu może implodować, zwłaszcza przycisk Wyszukaj, który wywołuje różnego rodzaju problemy z Cortaną.

Jeśli Cortana zniknęła, a wyszukiwanie zostało zatrzymane, sprawdź następujące poprawki.

Indeks

  1. Wyłącz program antywirusowy innej firmy i uruchom go ponownie. Aktywuj zaporę systemu Windows

  Aby było jasne, nie zalecamy całkowitego wyłączania i usuwania oprogramowania antywirusowego innych firm z urządzenia. Jednak na podstawie opinii tutaj i w Internecie niektóre programy powodują nieprawidłowe działanie usługi Windows Search. Avast jest jednym z winowajców. Więc spróbuj go odinstalować i znaleźć alternatywę, jeśli to konieczne (Windows Defender stał się realną i bezpieczną opcją w ostatnich latach).

  Lub (dzięki naszemu czytelnikowi Mayur N.) możesz spróbować tymczasowo wyłączyć osłony Avast, aby powrócić do wyszukiwania w menu Start. Przynajmniej w przypadku Avasta wyszukiwanie w menu start może nadal działać poprawnie po ponownej aktywacji osłon.

  Z drugiej strony, włączenie Zapory systemu Windows pomogło również niektórym użytkownikom. Wygląda na to, że wyszukiwanie i indeksowanie są dziwnie wrażliwe na ustawienia zabezpieczeń. Więc jeśli manipulujesz nimi, włączając je i wyłączając, możesz uzyskać wyniki.

  2. Przenieś lub odtwórz Swapfile.sys

  Plik stronicowania i plik stronicowania to dwie ważne i nierozłączne funkcje systemu Windows 10. Plik stronicowania zmniejsza wagę pamięci RAM komputera, przydzielając pewną ilość miejsca na dysku twardym jako pamięci RAM na wypadek, gdyby ilość pamięci była niska. Plik stronicowania ma tę samą funkcję, ale specjalnie dla nowoczesnych aplikacji Windows, więc ma bardziej określony obszar.

  Ponieważ Cortana jest nowoczesną aplikacją systemu Windows, możesz spróbować odtworzyć plik wymiany, aby go ponownie uruchomić (i ponownie uruchomić wyszukiwanie z menu Start). Obejmuje to również utworzenie nowego pliku wymiany, ponieważ plik wymiany jest bezpośrednio zależny od pliku wymiany.

  Jeśli chcesz to wypróbować, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym przenoszenia i edytowania pliku stronicowania (a tym samym pliku stronicowania). Chociaż nie jest zalecane całkowite wyłączanie pliku stronicowania, można go przenieść na inny dysk, aby skutecznie go „przywrócić”. Jeśli chcesz użyć oryginalnego dysku, możesz go wyłączyć, ponownie uruchomić komputer, a następnie włączyć go ponownie po ponownym uruchomieniu.

  Jeśli wyszukiwanie w menu Start nadal nie działa, poniższa wskazówka jest pomocna w ...

  3. Zarejestruj ponownie Cortanę

  Więc ustaliliśmy, że Cortana jest prawdopodobnym winowajcą niedziałającego wyszukiwania w menu Start. Jeśli ponowne uruchomienie się nie powiedzie, możesz spróbować ponownie zarejestrować aplikację Cortana.

  Najpierw otwórz Eksplorator plików systemu Windows i przejdź do następującej lokalizacji:

  C:WindowsNSystem32WindowsPowerShell1.0

  Kliknij prawym przyciskiem myszy Powershell.exe, a następnie kliknij Uruchom jako administrator.

  Po otwarciu programu PowerShell skopiuj i uruchom następujący fragment kodu.

  Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$ ($ _. InstallLocation) AppXManifest.xml"}>.

  Kiedy skończysz uruchamiać polecenie, zamknij PowerShell, zrestartuj system i uruchom ponownie menu wyszukiwania w jego oryginalnej formie!

  4. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows

  Najprostszym rozwiązaniem jest użycie narzędzi wbudowanych w system Windows, aby ci pomóc. Jasne, jest to dalekie od rozwiązania w 100%, ale jest to szybkie rozwiązanie, więc warto spróbować.

  1. Przejdź do Panelu sterowania (kliknij Start i przewiń w dół do folderu systemowego Windows, znajdziesz go tam).

  2. Zmień wyświetlanie na „Duże ikony” lub „Małe ikony”, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Kliknij Rozwiązywanie problemów -> System i zabezpieczenia -> Wyszukiwanie i indeksowanie.

  3. W sekcji rozwiązywania problemów kliknij „Dalej” i zaznacz pole obok swojego problemu (najprawdopodobniej „Pliki nie wyświetlają się w wynikach wyszukiwania”, nawet jeśli wyszukiwanie w systemie Windows również działa wolno, musisz zaznaczyć trzecie pole poniżej).

  4. Po zakończeniu kliknij przycisk Dalej, aby uruchomić skanowanie. Spowoduje to automatyczną próbę rozwiązania problemów.

  5. Uruchom ponownie Eksploratora Windows

  Nie trzeba dodawać, że pierwszą rzeczą, którą powinieneś spróbować, jest ponowne uruchomienie komputera. Jeśli jednak to się nie powiedzie, najlepiej jest ponownie uruchomić proces Eksploratora Windows. Odpowiada za zarządzanie plikami na komputerze, a także za prawidłowe działanie menu start.

  Naciśnij Ctrl + Shift + Esc, aby przejść bezpośrednio do Menedżera zadań. Jeśli nie jest jeszcze wybrana, kliknij Więcej szczegółów w lewym dolnym rogu. Następnie przewiń w dół do Eksploratora Windows, kliknij prawym przyciskiem myszy i naciśnij „Uruchom ponownie”. Poświęć chwilę na panikę, ponieważ komputer ulegnie awarii na sekundę, a następnie odetchnij z ulgą, aby zobaczyć, że nadal działa, a przycisk wyszukiwania w menu Start jest poprawny.

  6. Sprawdź usługę wyszukiwania systemu Windows

  Innym powodem, dla którego wyszukiwanie w menu Start może nie działać, jest to, że usługa wyszukiwania systemu Windows nie jest uruchomiona. Usługa wyszukiwania systemu Windows jest usługą systemową i działa automatycznie podczas uruchamiania systemu.

  Sprawdź, czy usługa działa, czy nie, naciskając Win + R, wpisując services.msc, a następnie przewijając w dół, aby ją znaleźć. Jeśli w kolumnie Status jest napisane „Running”, oznacza to (oczywiście) działa. Jeśli nie, będziesz musiał uruchomić go ręcznie.

  Kliknij prawym przyciskiem myszy Wyszukiwanie systemu Windows, a następnie kliknij Właściwości.

  W oknie właściwości kliknij przycisk „Start”, aby uruchomić usługę. Upewnij się również, że Typ uruchomienia jest ustawiony na Automatyczny lub Automatyczny (Opóźniony start). Dzięki temu usługa jest uruchamiana automatycznie przy każdym uruchomieniu systemu. Po dokonaniu wszystkich zmian kliknij OK.

  Po uruchomieniu usługi zostanie to pokazane w oknie „Usługi”. Ta metoda działała idealnie dla mnie.

  7. Uruchom ponownie proces Cortany

  Jak już dobrze wiemy, Cortana może być odpowiedzialna za słabe działanie wyszukiwania w menu Start. W takim przypadku ponowne uruchomienie procesu Cortany rozwiąże problem.

  Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań, a następnie kliknij „Menedżer zadań”.

  Po otwarciu Menedżera zadań znajdź proces Cortana na karcie Procesy i kliknij przycisk „Zakończ zadanie”.

  Powyższa czynność spowoduje ponowne uruchomienie procesu Cortany i lepsze rozwiązanie problemu wyszukiwania w menu Start.

  Czy menu Start obok przycisku Znajdź powoduje problemy? Zapoznaj się z naszym bardziej ogólnym przewodnikiem, jak naprawić uszkodzone menu Start w systemie Windows 10.

  8. Lub wypróbuj opcję „Wszystkie” jako obejście

  Jeśli te poprawki nie rozwiązały jeszcze problemu, być może nadszedł czas, aby go naprawić. Void Tools wydało doskonałe i bardzo lekkie narzędzie o nazwie «Wszystko »Spowoduje to natychmiastowe indeksowanie i wyszukiwanie wszystkich plików na komputerze. Jest łatwy w użyciu i prawdopodobnie szybszy niż wbudowana opcja systemu Windows.

  Ten artykuł został po raz pierwszy opublikowany w październiku 2015 i zaktualizowany w listopadzie 2018.

  Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  a strona wykorzystuje anonimowe, własne pliki cookies analityczne w celu jej prawidłowego funkcjonowania i reklamy. Nasi partnerzy (w tym Google) mogą przechowywać, udostępniać i zarządzać danymi użytkownika w celu dostarczania spersonalizowanych reklam. Użytkownik może zaakceptować, dostosować ustawienia lub cofnąć zgodę tutaj lub na stronie Czytaj więcej