Wypróbuj system operacyjny Google Chrome na komputerze PC (CloudReady)

Jeśli lubisz Chromebooki, możesz bezpłatnie zainstalować system Chrome OS na komputerze z systemem Windows dzięki Cloudready

Wyróżnia się wśród pojawiających się systemów operacyjnych, które są w centrum uwagi Google Chrome OS, oparty na chmurze system operacyjny firmy Google Jest to oparte na przeglądarce internetowej Google Chrome i zmodyfikowanym jądrze Linuksa. Google Chrome OS to system operacyjny dla Chromebooków, które są prawdziwą alternatywą dla laptopów z Windows 10 i MacBookami. Posiada szybki i łatwy w obsłudze system operacyjny dla laptopów, które często są wyceniane poniżej konkurencji.

Jeśli jesteśmy ciekawi i chcemy wypróbować system operacyjny Chrome na żywo bez konieczności kupowania Chromebooka, pokażemy Ci w tym artykule Jak zainstalować system operacyjny Chrome na pamięci USB za pomocą procedury, która jest dostępna dla każdego i nie wpływa na instalację systemu Windows na komputerze, na który ma zostać wklejony wygenerowany klucz.

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Zainstaluj system operacyjny Google Chrome na komputerze

Indeks
  1. Jak zainstalować system operacyjny Chrome na dysku USB
    1. wymagania
    2. Zainstaluj system operacyjny Chrome na pamięci USB
    3. Jak uruchomić pamięć USB
    4. Wnioski

Jak zainstalować system operacyjny Chrome na dysku USB

Czytamy z tego w oficjalna strona Chrome OS to System open source Bardzo lekki i szybki, odpowiedni do wszystkich laptopów lub mini laptopów. Opracowano system operacyjny aby rozpocząć, przeglądać i surfować po Internecie w kilka sekund z minimalnym interfejsem użytkownika, który wykorzystuje aplikacje dostarczone dla Google Chrome jako programy (które można uruchomić w oknie jak zwykłe programy, a także działać w trybie offline). Aby wypróbować system operacyjny, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami w rozdziałach podręcznika, aby uzyskać własny klucz osobisty w systemie operacyjnym Chrome.

wymagania

Aby wypróbować system operacyjny Google bez instalowania czegokolwiek na dysku twardym komputera (na który w związku z tym nie ma to żadnego wpływu podczas testowania), musimy Kup nam pendrive z co najmniej 16 GBPamiętaj, aby usunąć wszystkie zawarte w nim dane (ponieważ zostaną sformatowane).

Jeśli nie mamy klucza do tego celu, możemy go kupić 5 pamięci USB z 16 GB w Amazon za mniej niż 20 €.
Wymagania dotyczące systemu operacyjnego Chrome są bardzo niskie, więc nawet starszy laptop lub komputer stacjonarny może uruchomić dysk USB po zakończeniu: to wystarczy dla systemu operacyjnego Chrome. Komputer z wielordzeniowym procesorem, 4 GB pamięci RAM, dyskiem SSD i połączeniem internetowym.

Zainstaluj system operacyjny Chrome na pamięci USB

Po zdobyciu klucza przełącz się na komputer z systemem Windows z dostępem do Internetu i pobierz CloudReady, Narzędzie (jest własnością samego Google, więc jest zaktualizowaną i oficjalną wersją CHromeOS) do tworzenia kluczy Chrome OS dostępnych na oficjalna strona.

Po otwarciu witryny naciśnij przycisk Zainstaluj wersję Family Editionnastępnie naciskamy Pobierz program USB Maker Następnie czekamy na zakończenie pobierania i uruchamiamy pobrane narzędzie. Wkładamy pendrive, który wybraliśmy lub kupiliśmy do tego celu i wciskamy przycisk następujący Na ekranie narzędzi upewnij się, że dysk USB jest wybrany jako urządzenie do instalacji systemu Chrome OS i naciśnij ponownie następujący.

Narzędzie pobierze potrzebne pliki z internetu i przygotuje dysk USB, sformatuje go w odpowiednim formacie i zainstaluje na nim wszystkie elementy, aby się uruchomić Chrome OS w trybie trwałym: Pod koniec instalacji faktycznie mamy pamięć USB Live, którą możemy uruchomić na dowolnym komputerze z połączeniem USB i która może zapamiętać zmiany i pobrane pliki (nieco różni się od klasyków Live CD, gdzie każda wprowadzona zmiana będzie zgubić za każdym razem, gdy resetujemy lub usuwamy klucz).
RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ: Jak zainstalować system operacyjny Chrome na dysku USB

Jak uruchomić pamięć USB

Gdy pendrive z systemem operacyjnym Chrome będzie gotowy, usuń go z komputera, na którym go utworzyliśmy, i włóż do notebooka lub komputera, na którym chcesz przetestować system operacyjny. Wielokrotnie naciskamy F8 lub określony klawisz, aby zmienić kolejność rozruchu;; Jeśli mamy jakiekolwiek trudności, możemy również przeczytać naszą instrukcję Jak zmienić kolejność uruchamiania komputera. Na ekranie głównym wybierz dysk USB z systemem operacyjnym Chrome i poczekaj na uruchomienie systemu. Po kilku minutach pojawi się ekran powitalny.

Przy pierwszym uruchomieniu wciskamy przycisk język angielski Aby zmienić język i ustawić włoski, musisz również zmienić układ klawiatury. Po tej wstępnej konfiguracji wciskamy dobrze a następnie kontynuuj Zaczynajmy! w drugiej części konfiguracji Chrome OS.

Na wyświetlonych ekranach określimy sieć Wi-Fi, z którą chcesz się połączyć. Akceptujemy Warunki użytkowania Cloudready, zaznaczając, jeśli to konieczne, i klikając przycisk trwać. Ostatnia część konfiguracji wymaga zalogowania się na konto Google, które jest wymagane do korzystania z systemu operacyjnego Chrome: W tym celu możemy użyć danych logowania do Gmaila, YouTube lub telefonu z systemem Android, ponieważ w każdym przypadku jest to konto Google. Jak tylko się zalogujemy, od razu mamy pierwsze efekty w systemie operacyjnym ChromeTo faktycznie wygląda jak wersja Google Chrome z dodatkowym paskiem zadań u dołu, paskiem zadań w prawym dolnym rogu i menu aplikacji w prawym dolnym rogu (styl menu Start).

Wnioski

Po wypróbowaniu systemu operacyjnego Chrome we wszystkich jego aspektach, zawsze możemy zdecydować się na zainstalowanie go na używanym przez nas laptopie. Aby to zrobić, użyj menu instalacji, które CloudReady oferuje na każdym dysku USB, aby mieć w rękach wrażenia przypominające Chromebooka. Kup laptopy. Oczywiście operacja nie jest w 100% gwarantowana, a błędy są tam liczne System operacyjny Chrome jest zoptymalizowany do działania tylko na Chromebookach (co nadal jest najlepszym rozwiązaniem, aby naprawdę cieszyć się systemem operacyjnym Chrome bez żadnych problemów i błędów).

Możemy również przeczytać nasze przewodniki, aby dowiedzieć się więcej Jaki jest Chromebook i dlaczego może zastąpić każdy komputer? jest Wskazówki i przewodniki dotyczące Chromebooków do pracy online i offline.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up