Wykonywanie zrzutów ekranu na Androidzie (Samsung, Xiaomi i inne smartfony)

Jak robić zrzuty ekranu na telefonach z Androidem i robić zdjęcia ekranu na Xiaomi, Samsung Galaxy i innych smartfonach?

Zrób jedno Zrzut ekranu Telefon z Androidem nie jest taki trudny, ponieważ w większości przypadków wystarczy wcisnąć odpowiednią sekwencję klawiszy. Zrzut ekranu można wykorzystać w wielu sytuacjach, takich jak udostępnianie ekranu ustawień lub wysyłanie obrazu otrzymanej wiadomości lub wysokiego wyniku do gry.

W tym przewodniku pokażemy Ci, jakie to proste Rób zrzuty ekranu na telefonie z Androidem i może działać w ten sam sposób na telefonach największych producentów, takich jak Samsung, Huawei, Xiaomi lub w ogóle na siebie Smartfon z Androidem.

CZYTAJ TAKŻE -> Rób zrzuty ekranu stron internetowych i zapisuj tapety i zdjęcia

Indeks
  1. Instrukcje dotyczące robienia zrzutów ekranu na Androidzie
    1. Link do przycisków
    2. Szybki link z menu Google Android
    3. Aplikacja do przechwytywania ekranu na Androida
    4. Wnioski

Instrukcje dotyczące robienia zrzutów ekranu na Androidzie

Oto jak zrobić zrzut ekranu dowolnego urządzenia z Androidem Możemy użyć skrótu klawiaturowego, skrótu z menu narzędzi lub konkretnej aplikacji do szybkiego skrótu, aby w razie potrzeby szybko przechwycić ekran.

Ogólne przyciski umożliwiające przechwytywanie ekranu w systemie Android to Boczny przycisk głośności i przycisk zasilania.

Aby kontynuować, po prostu przytrzymaj przyciski, aż usłyszysz kliknięcie lub dźwięk. Oba przyciski należy wcisnąć dokładnie w tym samym czasie. Naciśnij i przytrzymaj, aż usłyszysz sygnał i zobaczysz powiadomienie Zapisz zrzut ekranu między powiadomieniami systemowymi.

Ten pokazany powyżej to uniwersalny skrót do zrzutów ekranu (który działa na wszystkich smartfonach z Androidem), istnieją inne specyficzne skróty do robienia zrzutów ekranu, które zmieniają się w zależności od marki telefonu komórkowego.
Na przykład na Samsung Galaxy i Notes Możesz zrobić zdjęcie ekranu, naciskając jednocześnie przycisk Przycisk zasilania i przycisk home razem (w smartfonach z przyciskiem Home): Aby kontynuować, lekko naciśnij przycisk zasilania przed przyciskiem Home i przytrzymaj oba wciśnięte. Gdy zrobisz zdjęcie ekranu, usłyszysz dźwięk migawki aparatu, a na górze pojawi się powiadomienie.

Na smartfonach Xiaomi Zamiast tego możesz włączyć opcję robienia zrzutów ekranu, przesuwając trzema palcami od góry ekranu do dołu. Tę opcję można zmienić w ustawieniach, wybierając inną metodę, na przykład przytrzymując klawisz głośności.

Na telefonach Huawei i Honor Możesz zrobić zrzut ekranu przez dotknij ekranu knykciem. Tę opcję można aktywować w ustawieniach, otwierając sekcję Inteligentne wsparcie > Kontrola ruchu > Zrób zrzut ekranu połącz się z jednym.

Niezależnie od wybranej metody zeskanowany obraz można wyświetlić w galerii obrazów, otwierając folder Zrzut ekranu.

Znajdujemy również na najnowszych smartfonach Skrót do robienia zrzutów ekranu; Aby z niego skorzystać, po prostu otwórz pasek powiadomień u góry, przesuń szybkie ikony, przesuń palcem w bok (w menu, aby otworzyć ekran Google) lub przewiń z prawego górnego rogu i naciśnij Zrzut ekranu lub Zrzut ekranu (w zależności od modelu używanego smartfona z systemem Android).

Ten przycisk jest standardową funkcją wielu telefonów w narzędziu. Jeśli nie pojawia się wśród dostępnych, naciśnij klawisz, aby zmienić skróty klawiaturowe (kształt ołówka lub koła zębatego) i dodaj zrzut ekranu Google. Umieść go wystarczająco blisko, aby można było z niego korzystać, gdy go potrzebujesz.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasze poradniki Pasek przycisków i przełącznik ON/OFF na Androidzie jest Dostosuj pasek stanu Androida.

Aplikacja do przechwytywania ekranu na Androida

Innym skutecznym sposobem przechwytywania ekranu na Androidzie jest użycie określonego Aplikacja do robienia zrzutów ekranu, bardzo przydatne, jeśli nie wiesz, jak korzystać z powyższych metod (ponieważ aplikacje działają na wszystkich telefonach z Androidem). Pierwsza polecana przez nas aplikacja to

Mistrz ekranu.

Dzięki tej aplikacji możemy robić zrzuty ekranu jeden po drugim, możemy ustawić własny skrót klawiaturowy, zacząć robić zrzuty ekranu jednym naciśnięciem przycisku, a także przyciąć obszar i później go edytować, usunąć niepotrzebne części, podświetlić lub zamazać części, które nie powinny być pokazywane.

Na przemian, kolejna aplikacja do robienia zrzutów ekranu na Androida i mieć funkcje do komentowania i pisania na obrazie Nagrywanie ekranu dotykowego.

Aplikacja pozwala wybrać format pliku i jakość obrazu do zapisania, zrobić zdjęcie ekranu gestem i aktywować pływający przycisk, aby zrobić zrzuty ekranu. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość łączenia zrzutów ekranu lub wprowadzania drobnych zmian.

Wnioski

Czasy, w których musieliśmy zrobić zrzut ekranu, aby zrobić prawdziwe zdjęcie telefonem, to teraz zła pamięć: począwszy od Androida 5, zawsze można robić zrzuty ekranu telefonu za pomocą gotowych skrótów lub za pomocą metod przechwytywania dotykowego, teraz bardziej popularne i wygodniejsze w użyciu. Dla tych, którzy chcą robić doskonałe zrzuty ekranu i mają większy wybór w fazie przechwytywania, mogą również skorzystać z dowolnej z wymienionych powyżej prawidłowych aplikacji. Przypomnę, że ze względów bezpieczeństwa Android może blokować wykonywanie zrzutów ekranu w niektórych aplikacjach. (np. aplikacje bankowe, anonimowy tryb Chrome, anonimowe czaty lub tajne czaty w Telegramie), aby chronić prywatność użytkowników.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz poradnik Ekran zrzutu ekranu na PC, Mac, Samsung, Huawei, iPhone.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up