Wyczyść swój profil na Facebooku i sprawdź, co zostało opublikowane

Oto, jak wyczyścić swój profil na Facebooku przed rozpoczęciem wyszukiwania w mediach społecznościowych i sprawdzić, co możesz zobaczyć w gazecie

Podobnie jak wszystkie portale społecznościowe, Facebook często staje się miejscem wszystkich naszych myśli i frustracji, powodując, że subskrybenci publikują informacje, które w innych przypadkach nie zostałyby udostępnione światu, gdyby nie zostały zapłacone. Facebook to naprawdę potężne narzędzie, które można produktywnie wykorzystywać do różnych celów, ale wymaga pewnej ostrożności, aby nie stać się problemem. Dlatego jest to ważne Czysty profil na Facebooku pozbywanie się starych informacji, wiadomości, których lepiej nie udostępniać, zabawnych zdjęć, ale tak naprawdę nie do pokazania nikomu, i tak dalej.

W poniższym przewodniku pokażemy, jak to zrobić czysty facebook i najszybszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest udostępnienie poprawnych informacji lub usunięcie niektórych postów lub zdjęć, które mogą się już nie pojawiać, zwłaszcza gdy dokonaliśmy dużej zmiany w naszym życiu (nowa praca może być czymś więcej niż uzasadnioną motywacją do trwałego sprzątania profil na Facebooku).

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Jak wylogować się z Facebooka i usunąć profil

Indeks
 1. Jak wyczyścić profil na Facebooku
  1. Zarządzanie profilem
  2. Zarządzanie gustami i zainteresowaniami
  3. Zarządzanie zdjęciami
  4. Zarządzaj stronami
  5. Zarządzanie grupą
  6. Aplikacje i gry
  7. Przyjaciele
  8. Wnioski

Jak wyczyścić profil na Facebooku

Przez lata Facebook Oferowane są coraz prostsze i bardziej natychmiastowe narzędzia, których można użyć do szybkiego przeglądu informacji opublikowanych w profilu, tak aby zbędne lub niepoprawne informacje można było wyczyścić o dowolnej porze dnia. W kolejnych rozdziałach pokażemy Ci krok po kroku, jak ostatecznie masz profil wolny od wszystkiego, co obecnie uważamy za zbędne.

Zarządzanie profilem

Pierwsza część dziennika do przejrzenia to strona z informacjami o profilu, która może być bardzo rzadko aktualizowana. Aby uzyskać dostęp do profilu, dotknij nazwy w prawym górnym rogu, aby zobaczyć, jak inni widzą nas na Facebooku i zmienić okładkę oraz zdjęcie profilowe, zwłaszcza jeśli zrobiliśmy to dawno temu. Możesz także nacisnąć przycisk, aby wprowadzić inne zmiany Edytuj profil.

Należy pamiętać, że zdjęcie profilowe jest jedynym zdjęciem, którego nie można ukryć ani uczynić prywatnym. Naciskając kartę Informacja Bezpośrednio pod zdjęciem profilowym możemy zaktualizować działy dotyczące edukacji, pracy i podstawowych informacji. Dla każdej z różnych sekcji możesz dostosować poziom widoczności, który można edytować, klikając ikonę świata lub ikonę znajomych.

Zarządzanie gustami i zainteresowaniami

Gdy już uzyskasz dostęp do swoich profili, zaleca się ich aktualizację Gusta i zainteresowania;; Aby kontynuować, przejdź do naszego profilu i kliknij kartę Inny i wybierz menu "Podoba mi się"Dzięki temu możesz zobaczyć, które strony lub treści nam się podobały, w tym ulubione filmy, muzykę, książki i inne rzeczy.

Dla każdej ulubionej rzeczy, czy to filmu, czy artysty, istnieje strona fanowska, którą możesz odwiedzić i otrzymywać aktualizacje. W tym kontekście możemy również przeczytać nasz poradnik Jak ukryć „polubienia” i dane osobowe w kalendarzu na Facebooku.

Zarządzanie zdjęciami

zdjęcia Najtrudniej jest je ocenić, zarówno dlatego, że teraz wszystkie zdjęcia są publikowane z każdego wydarzenia, w którym biorą udział, jak i dlatego, że ich znajomi myślą o tym, nawet jeśli nie. Ponieważ bardzo łatwo jest zapomnieć o przesłanych zdjęciach, warto je od czasu do czasu sprawdzać, aby upewnić się, że nie ma żadnych irytujących ani nieodpowiednich rzeczy. Aby kontynuować tę recenzję, wróćmy do naszego profilu na Facebooku i kliknij zakładkę zdjęcieMożesz więc usunąć te, których już nie lubisz, zapisując je najpierw na swoim komputerze.

Możemy usunąć tag z Twoim imieniem i nazwiskiem dla zdjęć, na których zostałeś oznaczony. Nie powoduje to ich usunięcia, ale znalezienie ich przez nikogo i wyszukiwarkę jest praktycznie niemożliwe. Edycję tagów można również przeprowadzić z poziomu menu Ustawienia i prywatność -> Dziennik aktywnościaby sprawdzić wszystkie zdjęcia, na których zostaliśmy oznaczeni lub sami dodaliśmy ten tag.

Zarządzaj stronami

Śledzonymi stronami można zarządzać dokładnie tak, jak widać dla osobistych preferencji i zainteresowań: wystarczy otworzyć profil i przenieść nas do zakładki InnyNaciśnij menu "Podoba mi się" i przewiń w dół, aby znaleźć stronę, którą chcesz zarządzać. Może możesz nam również pomóc z powyższymi zakładkami.

W tej sekcji możemy wpisać nazwę strony i nacisnąć po jej otwarciu Lubisz aby usunąć aromat z tej strony. Ponieważ niektórzy mogli zmienić swoje nazwy, zostać usunięci lub zamknięci, należy uważać, aby nie być fanami witryn promujących tematy polityczne lub nielegalne.

Zarządzanie grupą

Na Facebooku bardzo łatwo jest dodawać osoby do grup bez czekania na ich zatwierdzenie. Aby zarządzać grupami, po prostu otwórz stronę główną Facebooka i naciśnij lewy przycisk w menu grupy. Stamtąd możemy łatwo sprawdzić wszelkiego rodzaju zaproszenia i zapytania. Zaleca się dwukrotne sprawdzenie, do których grup należysz i, jeśli to konieczne, usunięcie tych, które Ci się nie podobają i do których nie chcesz się przyłączyć.

Na liście grup kliknij ołówek obok nazwy i opuść grupę z opcjonalną opcją automatycznego odrzucania przyszłych nowych zaproszeń.

Aplikacje i gry

Aplikacje i gry są na porządku dziennym na Facebooku. Wszystko, co musisz zrobić, to „polubić” witrynę internetową lub uruchomić grę, aby ją zainstalować. Z biegiem czasu wiele aplikacji zostanie połączonych z ich profilem na Facebooku i łatwo jest, że niektóre z nich już nie żyją i już nie działają. Ze względów bezpieczeństwa lepiej jest usunąć te, które nie są już używane.

Możemy uzyskać dostęp do listy gier, które lubimy lub używaliśmy w przeszłości, wracając do profilu użytkownika i klikając menu Inny i wybierz ten czas Aplikacje i gry. Z drugiej strony, jeśli chcemy sprawdzić, które aplikacje zewnętrzne używają danych z Facebooka, aby uzyskać dostęp, wystarczy nacisnąć strzałkę w prawym górnym rogu i wskazać Ustawienia i prywatność -> Ustawienia i otwórz menu Aplikacje i strony internetowe, abyśmy mogli usunąć wszystkie aplikacje lub gry, które są nadal aktywne w naszym profilu.

Przyjaciele

Znajomi są esencją Facebooka i zawsze należy ich dodawać. Aby szybko uzyskać dostęp do listy znajomych i zarządzać nią, po prostu przejdź do głównej strony na Facebooku i naciśnij Lista przyjaciółabyś mógł zarządzać najważniejszymi grupami i zobaczyć pełną listę wszystkich istniejących kontaktów. Na liście powinni znajdować się ważni przyjaciele Bliżsi przyjaciele podczas gdy najmniej ważne są na liście Wiedza, umiejętności.

Na tym samym ekranie jest to możliwe oprócz predefiniowanych list znajomych Twórz nowe listy znajomych na Facebooku. Możemy także Przenieś znajomych na listę znajomych na Facebooku, aby ukryć ich aktualizacjeaby nie widzieli rzeczy, które udostępniamy lub dodajemy do profilu bez utraty przyjaźni. W innym artykule, jak ukryć przyjaciela przed innymi znajomymi.

Warto też, jeśli to możliwe, Usuń nieaktywnych znajomych z dezaktywowanym kontem bez profilu.

Wnioski

Wreszcie istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz dowiedzieć się, co inni mogą o mnie znaleźć, od „Polubień, listy zainteresowań i polubień, po wszelkie opublikowane komentarze lub aktualizacje statusu”. Nigdy nie jest za późno, aby dać Facebookowi dobrą, czystą, powtarzalną wersję, proces odbywa się co 2-3 miesiące, aby przejrzeć wszystkie informacje o nas, które można znaleźć w wyszukiwarce społecznościowej.

Nie możemy zapominać o temacie poufności, który na Facebooku jest często niedoceniany: aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zapoznania się z naszymi wytycznymi. Zarządzanie prywatnością na Facebooku: ustawienia i kontrole jest Szybkie zmiany w dzienniku prywatności i aktywności na Facebooku z filtrami.
Jeśli chcemy wiedzieć, co widzą znajomi i nieznajomi odwiedzający nasz profil na Facebooku, możemy przeczytać naszą dogłębną analizę. Co moi znajomi i nieznajomi widzą o mnie na Facebooku; Podręcznik ustawień prywatności.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up