Wolny od BitDefender program antywirusowy z ochroną w czasie rzeczywistym i ciągłym monitorowaniem

Darmowy BitDefender Antivirus: Jeden z najlepszych darmowych programów zabezpieczających komputer z ochroną w czasie rzeczywistym i automatycznym skanowaniem

W panoramie darmowego antywirusa jednym z najlżejszych i najmniej irytujących programów antywirusowych, jakie możemy zainstalować na naszym komputerze z systemem Windows 10 jest BitDefenderktóry ma darmową wersję swojego programu antywirusowego, który w rzeczywistości zachwyca wszystkich użytkowników, którzy chcą zainstalować program antywirusowy i zapomnieć o jego istnieniu bez narażania bezpieczeństwa podczas przeglądania Internetu.

W poniższych instrukcjach pokażemy Ci zalety korzystania z niego BitDefender Free Antivirus, jedno z najlepszych obecnie dostępnych rozwiązań do ochrony komputera domowego przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, które mogą go zainfekować podczas surfowania po Internecie, otwierania załączników do wiadomości e-mail lub otwierania podejrzanych linków lub złośliwego oprogramowania ukrytego w kodzie strony.

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Darmowy program antywirusowy w chmurze z ochroną online oraz skanowaniem w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i wirusów

Indeks
 1. Bitdefender Free Antivirus
  1. Interfejs Bitdefender
  2. Funkcje Bitdefender
  3. Wydajność i testy Bitdefender
  4. Wnioski

Bitdefender Free Antivirus

BitDefender Free Edition jest obecnie jedną z najlepszych alternatyw dla programu antywirusowego wbudowanego w system Windows 10, który potrafi zastąpić naprawdę świetne dane bez obniżania wydajności: w rzeczywistości jest to jeden z najlżejszych programów antywirusowych, jakie można zainstalować, ale także jeden z najbardziej skutecznych i potężnych w walce przed złośliwym oprogramowaniem. Jeśli jeszcze nie pobraliśmy BitDefender Free Edition możemy to zrobić z oficjalna strona.

Interfejs Bitdefender

BitDefender Free Edition jest obecnie dostępny tylko w języku angielskim, ale nie, musimy się martwić, ponieważ zawiera program antywirusowy minimalny interfejs i może być również używany przez osoby niezbyt dobrze zaznajomione z językiem angielskim.

Jak wspomniano wcześniej, obecnie nie ma prostszego i bardziej minimalistycznego programu antywirusowego niż ten: po zainstalowaniu mamy prosty interfejs, w którym możemy znaleźć wyniki najnowszych skanowań i aktualizacji. Korzystając z tego samego interfejsu, możemy rozpocząć pełne skanowanie systemu naciskając Analiza systemu Lub przeskanuj pojedynczy podejrzany plik lub folder, po prostu przeciągając go do interfejsu.
Nie ma innych specjalnych funkcji: aby uzyskać dostęp do rzadkich opcji antywirusowych, wystarczy nacisnąć ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu i wybrać jedną z dostępnych pozycji menu.

Aby wyłączyć ochronę antywirusową Bitdefender (nawet tymczasowo), po prostu dotknij ikony koła zębatego w prawym górnym rogu i przywołaj menu ochrona i wyłącz przełącznik obok elementu Tarcza ochronna.

Funkcje Bitdefender

Chociaż Bitdefender zużywa bardzo mało i mało pamięci, może blokować praktycznie wszystkie zagrożenia internetowe z większą dokładnością niż Windows Defender lub inne darmowe programy antywirusowe. Poniżej znajduje się aktualna lista funkcji zabezpieczeń antywirusowych:

 • Analiza w czasie rzeczywistym: moduł ochrony Bitdefender (który zaczyna się jako nieblokowalny proces Windows) Monitoruj pliki i procesy, które zostały otwarte, zmodyfikowane lub utworzone w tle Ponieważ są one używane przez komputer, od czasu do czasu uruchamia skanowanie systemu, gdy komputer jest bezczynny i samodzielnie usuwa wszelkie infekcje.
 • Aktualizacje w chmurze: Program antywirusowy nie wymaga żadnej konserwacji, ponieważ pobiera nowe sygnatury wirusów, gdy tylko dostępne jest połączenie internetowe, które jest synchronizowane z zastrzeżoną usługą w chmurze.
 • Globalna sieć ochrony: Duża część wydajności skanowania jest wykonywana za pośrednictwem chmury, więc mamy mniejszy wpływ na wydajność podczas korzystania z innych programów.
 • Automatyczne usuwanie zagrożeńZłośliwe oprogramowanie znalezione lub przechwycone na komputerze jest automatycznie poddawane kwarantannie, aby użytkownik (który jest tylko informowany o wykryciu) nie mógł podejmować trudnych decyzji.
 • Analiza linków i adresów URL: Moduł analizy w czasie rzeczywistym może również przechwytywać linki prowadzące do niebezpiecznych zasobów lub zidentyfikowanych jako zagrożenie, aby szybko blokować wiadomości e-mail z odsyłaczami phishingowymi.
 • Ochrona przed zaawansowanymi zagrożeniami: Bitdefender Antivirus może skutecznie blokować oprogramowanie ransomware lub inne złośliwe oprogramowanie, które szyfruje pliki i blokuje działania użytkownika.
 • Bitdefender Photon: Ta technologia, wbudowana w program antywirusowy Bitdefender, optymalizuje ilość pamięci RAM używanej przez procesy antywirusowe, aby znacznie zmniejszyć wpływ na dowolny komputer (nawet najstarszy, który ma tylko 2 GB pamięci RAM).

Dzięki tym funkcjom Bitdefender zajmuje pierwsze miejsce na liście bezpłatnych programów antywirusowych, których można używać w systemie Windows 10, nawet na komputerach, które nie są już bardzo młode.

Wydajność i testy Bitdefender

Aby w pełni zrozumieć cechy darmowego antywirusa Bitdefender, możemy polegać na wynikach niezależnych testów Porównania AVOznacza to, że dany program antywirusowy znalazł się wśród tych, którzy otrzymali najwyższe oceny w różnych testach.

Jak widać na powyższym obrazku, Bitdefender ma najwyższe oceny w testach wydajności, najwyższe oceny w testach ochrony w czasie rzeczywistym oraz najwyższe oceny w zaawansowanej ochronie i usuwaniu złośliwego oprogramowania.

Inną witryną, do której możemy się zwrócić w celu przeprowadzenia niezależnych testów antywirusowych, jest TEST AVktóry przyznaje oceny od 0 do 6 dla głównych kategorii testów.

Chociaż testy wykorzystywały wersję Bitdefender Internet Security, wyniki antywirusa odnoszą się również do wersji bezpłatnej, która w związku z tym ma ocenę ochrony 6, ocenę wydajności 6 i ocenę użyteczności 5 (użyteczność). Płatna wersja Bitdefender ma o wiele więcej opcji i nie jest tak minimalna jak wersja bezpłatna.

Wnioski

Bitdefender Free Edition zdecydowanie powinien być dołączony najlepszy darmowy program antywirusowy i może być uważany za najlepszy program antywirusowy dla początkujących, ponieważ nie wymaga żadnej konfiguracji, jest gotowy do natychmiastowego użycia, nie przeszkadza w korzystaniu z komputera i samodzielnie czyści złośliwe oprogramowanie bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności przez użytkownika, a zatem zachowuje się jak użytkownik doskonały program antywirusowy „zainstaluj i zapomnij”.

Zapraszamy do lektury naszych poradników Różnice między programem antywirusowym i antymalware oraz czego używać jest Czy powinieneś płacić za program antywirusowy?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up