Wchodź w interakcję ze swoją muzyką: najlepsze gry rytmiczne

Pomimo swojej świetności pod koniec 2000 roku, gry rytmiczne zostały zapomniane przez lata. Szkoda, ponieważ gatunek gier rytmicznych jest żywy, a niektóre z najlepszych gier, jakie widziałem w tym gatunku w ostatnich latach.

Z moim odnowionym zainteresowaniem grami rytmicznymi, pokażę wam to, co ten gatunek ma dziś do zaoferowania najlepiej.

Indeks

  Audiosurf 2

  Platformy: PC, Mac, Linux (przez Steam)

  W 2008 roku Audiosurf podbił internet, wprowadzając innowacje w gatunku gier rytmicznych. Zrobiło to, umożliwiając użytkownikom korzystanie z lokalnie przechowywanych utworów do generowania ścieżek i było ogólnie zabawne i dobrze zaprojektowane.

  W erze wczesnych gier Guitar Hero i YouTube, Audiosurf był hitem, nie tylko jako gra dla ludzi, ale także dla uzyskania niesamowitych widoków. zobaczyć Twoje ulubione piosenki będą odtwarzane tuż przed Tobą , ze znacznie bardziej wizualnym spektaklem niż jego rówieśnicy.

  Audiosurf 2 wykorzystuje tę podstawową koncepcję i zdobywa punkty dzięki wyrafinowanej i nowoczesnej grafice, mnóstwu nowych trybów gry i ulepszeń, które sprawiają, że oryginalna gra jest zbędna, lepszym i dokładniejszym systemem rankingowym online, możliwością praktycznie każdego utworu za pośrednictwem YouTube oraz dodatkiem Użytkownik stworzył mody, które pozwalają im zmieniać wygląd, dźwięki i sposób gry.

  Zespół rockowy 3/4

  Platformy: Xbox 360, Playstation 3, Wii (3), PlayStation 4, Xbox One (4)

  Mówiąc o wpływowych grach rytmicznych, seria Guitar Hero i Rock Band przyniosła ten gatunek do powszechnej świadomości dzięki rozwojowi pomysłowości studia Harmonix. Chociaż tytuły Guitar Hero też są świetne, na tej liście omówimy dziś tylko dwie najbardziej odpowiednie gry tego dewelopera: Rock Band 3 i 4.

  Rock Band 3 jest odpowiedni, ponieważ ma największą bibliotekę zespołów rockowych (dzięki głębokim kieszeniom edytora) i pomimo niezliczonej ilości grafiki i ulepszeń rozgrywki, które przyniósł Rock Band 4, jest bardzo ciężki.

  Uwaga : Jedynym sposobem uzyskania dostępu do całej biblioteki utworów Rock Band 4 jest zapisanie jej w Rock Band 3 na PS3 lub Xbox 360, a następnie przeniesienie do Rock Band 4 na PS4 lub Xbox One.

  Jest to ogromny minus, ponieważ nie tylko użytkownicy Wii nie mają ścieżki aktualizacji, ale jeśli zdecydujesz się dołączyć do serii w Rock Band 4, zasadniczo zostaniesz pominięty przez lata treści, do których mogłeś mieć dostęp! o zespole rockowym 3!

  Biorąc to pod uwagę, Rock Band 3 i 4 nie mają sobie równych pod względem bycia grami towarzyskimi, a ponieważ programiści są odpowiedzialni za mapowanie samych utworów, ścieżka postępu w tych grach jest zwykle znacznie dokładniejsza niż zautomatyzowane generowanie w grach takich jak Audiosurf .

  Znak dźwiękowy

  Platformy: Wymaga komputera, gogli VR + kontrolera ruchu

  Audioshield to ciekawe zwierzę. Działa na podobnym silniku do Audiosurf 2 i jest dostarczany przez tego samego dewelopera, ale gra jest zupełnie inna dzięki możliwości korzystania z gogli VR i sterowania ruchem.

  Chociaż Audioshield ma wiele takich samych funkcji jak jego kuzyn (obsługa modów, używanie własnych utworów itp.), bardzo różni się od rozgrywki. Użytkownicy noszą gogle VR i dwa kontrolery ruchu, które działają jak „osłony” przed gradem rozprysków farby, które synchronizują się z postępem utworu. Audioshield jest zdecydowanie najbardziej wciągającym przykładem gier rytmicznych na tej liście i gorąco polecam obejrzenie poniższego filmu, aby naprawdę docenić rozgrywkę.

  Kowal Kowalski 2014

  Platformy: PC (Windows, Mac), PS3, PS4, 360, Xbox One

  Rocksmith 2014 nosi taką nazwę, ponieważ jest kontynuacją wcześniej wydanego tytułu Rocksmith, ale nie chciałem dodawać na końcu „2” i ryzykować przestraszonych użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie grali. I tak, od tego momentu w styczniu 2017 r. Rocksmith 2014 jest nadal najnowszym tytułem i prawdopodobnie będzie jeszcze przez jakiś czas, ponieważ nadal będzie otrzymywać aktualizacje zawartości.

  Pozostaje oczywiście pytanie: czym jest Rocksmith?

  Krótko mówiąc, Rocksmith został zaprojektowany, aby nauczyć Cię grać na gitarze – zwłaszcza na gitarach elektrycznych i basach – poprzez urządzenie peryferyjne, które pozwala użytkownikom podłączyć prawdziwe instrumenty bezpośrednio do komputera lub konsoli. Rocksmith jest wypełniony lekcjami gry na gitarze z setkami piosenek, dzięki czemu gracze mogą nauczyć się prawdziwych kości dzięki DLC.

  Guitar Hero and Co. uczą tylko rytmu i poprawiają koordynację ręka-oko. Celem Rocksmith jest nauczenie Cię, jak tworzyć muzykę, a nie tylko grać na uproszczonym kontrolerze gitarowym na imprezie, iz tego powodu jest wysoce zalecane, szczególnie dla tych, którzy chcą nauczyć się grać na gitarze.

  Albo dalej!

  Platformy: PC (Windows, Mac), Android, iOS, Windows Phone

  Albo dalej! to niezwykle popularny darmowy tytuł i jedyna gra rytmiczna na tej liście, która jest całkowicie darmowa. Chociaż można nią sterować na różne sposoby, większość ludzi woli grać z tabletem graficznym, więc ta gra jest szczególnie polecana osobom, które już zajmują się sztuką cyfrową. W przeciwnym razie nadal będziesz zadowolony z gry, ale korzystanie z myszy lub ekranu dotykowego wymaga znacznie większej personalizacji i jest o wiele mniej naturalne.

  Poza tym Osu! Może nie jest tak duży ani wpływowy jak inne tytuły z tej listy, ale jest bardzo popularny ze względu na to, czym jest i oferuje legalnie przyjemne wrażenia z gry. Ponadto istnieją niestandardowe beatmapy dla prawie każdej piosenki, więc istnieje wiele sposobów na cieszenie się muzyką w tej grze!

  Krypta Nekrotancerki

  Platformy: PC (Windows, Mac, Linux), iOS, PS4, PS Vita

  Na koniec warto wspomnieć o Crypt Of The NecroDancer! Dziwna nazwa, wiem, ale w zasadzie ta gra to loch złoczyńców połączony z brutalną mechaniką rozgrywki. Twoje ruchy, ataki, wyniki – wszystko zależy od tego, jak dobrze nadążasz za niestandardowymi wskazówkami gry podczas eksploracji lochów.

  Nawet po ukończeniu głównej gry i cieszeniu się wszystkimi postaciami i zabawą, jaką oferuje, nadal możesz importować niestandardową muzykę (przynajmniej na PC), która wydaje się działać naprawdę dobrze!

  Wniosek

  Niezależnie od tego, czy szukasz wizualnej uczty swoich ulubionych piosenek, fantastycznej imprezy, szczegółowego narzędzia do nauczania, czy nawet dziwacznego dungeon crawlera, myślę, że ten artykuł ma do zaoferowania wiele różnych wrażeń z gry rytmicznej. .

  Moją najwyższą rekomendacją jest Audiosurf 2, ale możesz mieć inne preferencje. To też jest w porządku. Wpisz swoje komentarze i daj znać, która gra na tej liście najbardziej Cię interesuje!

  Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  a strona wykorzystuje anonimowe, własne pliki cookies analityczne w celu jej prawidłowego funkcjonowania i reklamy. Nasi partnerzy (w tym Google) mogą przechowywać, udostępniać i zarządzać danymi użytkownika w celu dostarczania spersonalizowanych reklam. Użytkownik może zaakceptować, dostosować ustawienia lub cofnąć zgodę tutaj lub na stronie Czytaj więcej