Utwórz teraz obraz kopii zapasowej systemu Windows 10

Oto jak wykonać kopię zapasową wszystkich plików i systemu Windows 10 za pomocą Asystenta obrazu systemu bez żadnych zewnętrznych programów

Wykonanie obrazu kopii zapasowej w systemie Windows oznacza uzyskanie go Replikacja dyskuzachować w przypadku problemów lub nagłych zaparć. Ta metoda tworzenia kopii zapasowych jest różna od tego pliku i kartoteki przed pierwszymi narzędziami do tworzenia kopii zapasowych w systemie Windows 10, w razie problemów można zobaczyć, jak wygląda kopia zapasowa wewnętrznej dyskoteki i wewnętrznego systemu, w razie problemów ; To nie przypadek, że zalecamy wszystkim użytkownikom, aby zawsze korzystali z tego typu kopii zapasowej w systemie Windows 10, aby w najbardziej krytycznych sytuacjach był używany jako prawdziwy spadochron.

Pokażemy Ci w poniższym przewodniku Oto jak od razu utworzyć obraz kopii zapasowej systemu Windows 10, używaj tylko narzędzi wbudowanych w system operacyjny, unikając instalacji programów do tworzenia kopii zapasowych (ale przydatne, aby uzyskać dodatkowy system bezpieczeństwa w przypadku awarii systemu operacyjnego).

CZYTAJ TAKŻE -> Odzyskiwanie danych i plików z komputera, który się nie uruchamia

Indeks
  1. Jak utworzyć obraz kopii zapasowej w systemie Windows 10
    1. Utwórz obraz dysku systemowego
    2. Przywróć obraz dysku systemowego
    3. Wniosek

Jak utworzyć obraz kopii zapasowej w systemie Windows 10

Obraz kopii zapasowej systemu pojawia się jako pojedynczy plik obrazu, który jest najlepiej przechowywany na zewnętrznym dysku twardym USB; Jeśli nie mamy dysku twardego do utworzenia kopii zapasowej, zalecamy przeczytanie naszego artykułu o najlepszych przenośnych dyskach twardych przed kontynuowaniem tego przewodnika.

Utwórz obraz dysku systemowego

Aby utworzyć obraz kopii zapasowej systemu Windows 10, natychmiast podłącz dysk twardy USB do jednego z wolnych portów USB w komputerze i kontynuuj tworzenie kopii zapasowej, otwierając menu Start w lewym dolnym rogu i szukając aplikacji Tablica rozdzielczanaciskając element Kopia zapasowa i przywracanie (Windows 7) (w kategorii system i bezpieczeństwo) następnie kliknij lewym przyciskiem myszy element Utwórz obraz systemu.

Wybierz element w oknie, które się otworzy Na dysku twardym, upewnij się, że zewnętrzny dysk USB jest wybrany z menu rozwijanego, a na następnym ekranie upewnij się, że wszystkie partycje określone jako (System) są zaznaczone, a partycja EFI jest również podświetlona (wymagane do odzyskiwania ), a następnie utwórz obraz systemu naciskając Rozpocząć tworzenie kopii zapasowych. Obraz jest zapisywany na podłączonym urządzeniu pamięci masowej USB, a czas tworzenia kopii zapasowej różni się w zależności od rozmiaru systemu i szybkości używanego portu USB: w rzeczywistości tylko zalecamy Porty USB 3.0 lub nowsze, z dyskami twardymi USB wyposażonymi w tę samą technologię.

Po zapisaniu obrazu systemu musimy Utwórz rozruchowe środowisko przywracania z USBdzięki czemu można przywrócić obraz, nawet jeśli oryginalny system jest uszkodzony i nie uruchamia się. Aby kontynuować, najpierw otrzymujemy dobrą pamięć USB o pojemności co najmniej 8 GB, podłączamy ją do jednego z wolnych portów USB w komputerze i kontynuujemy, otwierając menu startowe w lewym dolnym rogu i wpisując na klawiaturze Dysk odzyskiwania i otwórz swój głos Utwórz dysk odzyskiwania.

Na nowym ekranie, który się otworzy, kliknij Z przodu, poczekajmy wymagany czas na przywrócenie plików środowiska odzyskiwania, wybierz dysk flash USB włożony do komputera, a następnie naciśnij przycisk Stwórz aby zakończyć tworzenie klucza.

Przywróć obraz dysku systemowego

Czy komputer nagle przestaje działać? Windows 10 jakoś się nie uruchamia? Możemy przywrócić system operacyjny za pomocą środowiska przywracania i obrazu systemu utworzone zgodnie z opisem w poprzednim rozdziale. Aby kontynuować, najpierw podłącz dysk USB środowiska przywracania do uszkodzonego komputera, Zmieńmy kolejność rozruchu podczas uruchamiania Wybierz dysk USB, aby uruchomić środowisko odzyskiwania systemu Windows 10.

Po przejściu do ekranu środowiska przywracania podłącz dysk twardy USB, na którym zapisaliśmy obraz systemu, i kliknij menu Odzyskiwanie obrazu systemu, wybierz dysk twardy opisany powyżej i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby przywrócić obraz systemu.

Aby uniknąć wszelkiego rodzaju błędów vi Zalecamy używanie tylko obrazów systemu, które są specyficzne dla naprawianego komputera: Użycie innych obrazów może spowodować nieoczekiwane błędy i nieprawidłowe działanie komputera zaraz po uruchomieniu.
Z drugiej strony, środowisko przywracania może być również używane bez żadnych problemów do przywracania rozruchu innych uszkodzonych komputerów lub ładowania niektórych obrazów systemu, jak również pokazują instrukcje. Jak utworzyć dysk USB odzyskiwania w systemie Windows 10.

Wniosek

Obrazy systemu, które mają być zarządzane w systemie Windows 10, są rodzajem migawki systemu dokładnie w tym momencie: możemy zatem wykorzystać bardzo silną infekcję złośliwym oprogramowaniem, szalone sterowniki lub zdarzenie, w którym system Windows 10 już się nie uruchamia (nawet z konsoli odzyskiwania , działa całkiem dobrze w systemie Windows 10 i można szybko przywrócić komputer).

Aby dowiedzieć się więcej o innych metodach przywracania i tworzenia kopii zapasowych dostępnych dla systemu Windows 10, przeczytaj nasze przewodniki. Jak zresetować system Windows 10 (zresetować komputer) jest Jak oszczędzać na zewnętrznej pamięci USB.
Z drugiej strony, jeśli potrzebujemy chronić osobiste pliki (dokumenty, muzykę, filmy i zdjęcia) przed możliwym błędem lub awarią systemu, zapraszamy do dalszej lektury naszego przewodnika. Jak wykonać kopię zapasową plików w systemie Windows 10.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up