Utwórz konto Paypal, aby płacić i otrzymywać płatności online

Koszty i limity konta Payapal: przewodnik po rejestracji, dodawaniu karty kredytowej, płatnościach i otrzymywaniu pieniędzy

PayPal to usługa online, która na to pozwala dokonywać i otrzymywać płatności online w prosty, szybki i natychmiastowy sposób. Zrodzony jako system płatności w serwisie eBay (witryna aukcyjna online), PayPal stał się dziś prawie prawdziwym bankiem online, w którym każdy może bezpłatnie otworzyć konto, które można sfinansować kartą kredytową, kartą przedpłaconą lub przelewem bankowym. System płatności online to PayPal Jest szczególnie odpowiedni dla małych organizacji i firm, osób prywatnych do okazjonalnej sprzedaży i wszystkich do dokonywania zakupów i darowizn. PayPal opiera przekaz pieniężny na adresach e-mail, dlatego zakładając, że zarówno płatnik, jak i odbiorca muszą być zarejestrowani, możesz wysłać pieniądze po prostu podając zarejestrowany adres e-mail i nic więcej.

W tym przewodniku pokażemy jak zamienić PayPal w podstawowy system płatności w sklepie internetowym lub nawet używaj go do przyjmowania płatności kartą w podróży za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Na tej stronie staramy się rzucić światło na wszystkie aspekty PayPal, aby nie popełniać błędów.

Indeks
 1. PayPal do płacenia i otrzymywania płatności
  1. Rodzaje kont
  2. Zweryfikuj konto PayPal
  3. Zaktualizuj swoje konto do użytku biznesowego
  4. Użyj wielu kont
  5. Stawki, opłaty i wydatki
  6. Skumulowane płatności
  7. Załaduj ponownie konto
  8. Jak utworzyć przycisk Zapłać przez PayPal
  9. Skorzystaj z aplikacji PayPal
  10. Bezpieczeństwo konta firmowego PayPal
  11. Wnioski

PayPal do płacenia i otrzymywania płatności

PayPal ma wszystkie narzędzia do tworzenia przycisku Zapłać przez PayPal, który można dodać do swojej witryny, ale przed zastosowaniem tego typu płatności należy najpierw przeczytać informacje zawarte w tym przewodniku.

Rodzaje kont

Rejestracja w systemie PayPal nie jest wymagana do dokonywania płatności (można też płacić bez rejestracji, za każdym razem wskazując numer karty kredytowej), ale znacznie wygodniej jest zarejestrować się za darmo i wybrać jeden z trzech typów kont PayPal. Konto osobiste dobre do kupowania rzeczy online oraz do wysyłania lub otrzymywania pieniędzy od znajomych, ale nie nadaje się do otrzymywania płatności kartą kredytową ze względu na wysokie opłaty transakcyjne i pewne limity. Konto specjalne jest odpowiedni dla każdego, kto okazjonalnie prowadzi sprzedaż w witrynach takich jak eBay i służy do otrzymywania pieniędzy z nieograniczonych płatności kartą kredytową. Konto profesjonalne jest raczej odpowiedni dla każdej organizacji, która regularnie prowadzi sprzedaż online.
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie pod adresem różnice w kontach PayPal.

Zweryfikuj konto PayPal

Po rejestracji a Konto, to też idzie sprawdzone aby potwierdzić tożsamość usuń ograniczenia.
Aby zweryfikować konto, z kontem internetowym musi być powiązana karta kredytowa (może to być również przedpłacona usługa Postepay lub inny system) lub konto bankowe. Po uruchomieniu procedury weryfikacji sprawdzamy kartę lub wyciąg z rachunku bieżącego do momentu pojawienia się transakcji PayPal (przeważnie 1,5 €): powód tego przelewu zawiera kod, który należy wpisać w celu weryfikacji konta PayPal, dzięki czemu można z niego korzystać bez limity.

Zaktualizuj swoje konto do użytku biznesowego

Jeśli chcemy używać PayPal do sprzedaży produktów lub usług, naprawdę potrzebujemy domeny Konto specjalne lub firmowe. Aby kontynuować, uzyskujemy dostęp do Witryna PayPal, naciskamy ikonę Ustawienia w prawym górnym rogu i na koniec kliknij Przełącz się na konto profesjonalne.

W nowym oknie, które się otworzy, wybieramy utworzenie nowego konta lub zmianę kategorii istniejącego konta i wprowadzenie niezbędnych danych do zakończenia tworzenia naszego konta Premium lub Business.

Użyj wielu kont

Może się przydać mieć więcej niż jedno konto PayPal. Zamiast ulepszać konto osobiste do konta premium, możemy utworzyć drugie konto z innej kategorii. Aby to zrobić, konieczne jest użycie innego adresu e-mail dla każdego konta i nie można używać tych samych informacji dotyczących płatności.

Stawki, opłaty i wydatki

Przelewy na konto osobiste nic nie kosztują w przypadku przelewów pieniężnych między przyjaciółmi i rodziną, ale mają prowizje w przypadku płatności za usługi lub sprzedaży generowanej przez witrynę. Aby uniknąć wydatków musisz wybrać przelew pieniędzy między przyjaciółmi i rodziną ponieważ w tym przypadku nie ma kosztów przejścia. Jednakże, ja pieniądze na koncie internetowym PayPay dlatego przed dokonaniem płatności konieczne jest doładowanie, w przeciwnym razie poniesiesz opłatę.

We wszystkich przypadkach, jeśli istnieje wymiana walut (na przykład, jeśli otrzymasz płatność w dolarach), płacisz prowizję. Korzystanie z narzędzia online Kalkulator kosztów możesz obliczyć prowizję dla każdego rodzaju wykonywanej operacji.

Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj Przewodnik po cenach PayPal dla sprzedających.

Skumulowane płatności

Konta specjalne i biznesowe mają opcję wysyłania pliku Skumulowana płatność co pozwala zaoszczędzić na prowizjach za wysyłanie pieniędzy do wielu osób jednocześnie, przy jednym wydatku przejścia dzielonym przez każdego, kto otrzyma pieniądze.

Załaduj ponownie konto

W systemie PayPal możesz bezpłatnie doładować swoje konto online (przydatne przy dokonywaniu darmowych transakcji) przelewem bankowym, jak wskazano na stronie doładowania konta. Pamiętaj, że pieniądze pozostają Twoje, tak jakby zostały przelane na inne konto rozliczeniowe.

Jak utworzyć przycisk Zapłać przez PayPal

Każdy, kto ma stronę internetową, może wejść przycisk, aby otrzymywać płatności lub darowizny przez odwiedzających witrynę.
Aby kontynuować, ponownie otwieramy witrynę PayPal, łączymy się z kontem Premium lub Business, przejdźmy do Strona przycisków PayPal, wybierz typ przycisku, jaki chcemy utworzyć, wypełnij wymagane pola i na koniec kliknij Utwórz nowy przycisk.

Pod koniec operacji otrzymamy plik Kod HTML do skopiowania na naszą stronę internetową; jeśli nigdy nie stworzyliśmy witryny sprzedażowej, możemy również przeczytać nasz przewodnik Przewodnik po rozpoczęciu pracy z witryną w Wix.

Pamiętaj, że ci, którzy wysyłają pieniądze, kupujący lub darczyńcy, nie będą mieli obowiązku tworzenia konta PayPal i zostaną skierowani do prostej, bezpiecznej procedury, w której będą musieli wprowadzić numer swojego banku lub karty przedpłaconej.

Skorzystaj z aplikacji PayPal

Aby zarządzać Twoją firmą ze smartfona lub tabletu, musimy skorzystać z konkretnej aplikacji
Firma PayPal, dostępne do pobrania dla Android i dla iPhone.
Dzięki tej aplikacji będziemy mogli kontrolować stawki, sprawdzać aktywne transakcje, kojarzyć je z konkretnym zleceniem lub użytkownikiem, a także decydować, jak przelać pieniądze na rachunek rozliczeniowy.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury naszego poradnika płacić i otrzymywać pieniądze z telefonu komórkowego.

Bezpieczeństwo konta firmowego PayPal

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo konta, jedyną rzeczą, na którą należy uważać, są wiadomości phishingowe, takie, w których użytkownik jest proszony o zalogowanie się do PayPal w celu potwierdzenia konta lub zmiany hasła i zwracanie uwagi na stronę, na której uzyskujesz dostęp do PayPal, jest zawsze adres https.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, zalecamy włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego na koncie PayPal, jak pokazano również w przewodniku Witryny / aplikacje, w których można włączyć dwuetapową weryfikację hasła.

Wnioski

Korzystanie z PayPal jest naprawdę łatwe i pozwala każdemu otworzyć własną firmę online, dzięki czemu może otrzymywać płatności jednym kliknięciem niestandardowego przycisku. Prowizje za transakcje handlowe i za prowadzenie kont Premium i Business mogą być wysokie, ale jeśli mamy zmysł biznesowy, dochód zawsze będzie przewyższał prowizje płatne za korzystanie z tak prostej usługi.

W innych przewodnikach również widzieliśmy, jak to zrobić płać na Amazon za pomocą PayPal i jak płacić rachunki za pomocą systemu PayPal.
Jeśli natomiast mamy problemy z niektórymi płatnościami PayPal, zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem. Jak zablokować płatności PayPal

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up