Utwórz i podłącz wirtualny dysk twardy VHD w systemie Windows 10

Jak zamontować plik VHD lub utworzyć nowy wirtualny dysk twardy VHD w systemie Windows 10, aby używać go jako dysku zewnętrznego lub innego dysku twardego na komputerze

Jednym z najpopularniejszych formatów tworzenia wirtualnych dysków twardych jest VHD, który jest obsługiwany przez Microsoft i inne firmy zajmujące się programami do wirtualizacji. Te dyski twarde są zwykle montowane w systemie za pomocą specjalistycznych i komercyjnych programów (po wysokich kosztach), które są dostępne w branży profesjonalnej, ale trudno dostępne w domu, zwłaszcza gdy nie mamy dostępu do narzędzi dla firm i inżynierów komputerowych.

Wielu użytkowników nie wie, że Windows 10 wystarczy do natychmiastowego podłączenia i odtwarzania wirtualnych dysków twardych w formacie VHD bez instalowania czegokolwiek innego! W tym przewodniku pokażemy Ci Jak podłączyć wirtualny dysk twardy VHD w systemie Windows 10Korzystanie z zaawansowanego narzędzia, które znajduje się w systemie operacyjnym i jest nieznane większości ludzi, często nawet ekspertom.

Indeks
 1. Zamontuj wirtualny dysk twardy VHD
  1. Jak połączyć pliki VHD w systemie Windows 10
  2. Oddzielne pliki VHD w systemie Windows 10
 2. Utwórz wirtualny dysk twardy VHD od podstaw
  1. Skonfiguruj dysk twardy VHD, aby uruchamiał się automatycznie
  2. Wnioski

Zamontuj wirtualny dysk twardy VHD

W kolejnych rozdziałach pokażemy, jak natychmiast załadować wirtualny dysk twardy w systemie Windows w formacie VHD w systemie Windows Zarządzanie dyskiem. Jednak dyski twarde działające w locie nie są zachowywane przy następnym uruchomieniu lub ponownym uruchomieniu systemu Windows 10. Aby zapewnić stały dostęp do pliku VHD, pokażemy Ci, jak utworzyć zaplanowane zadanie, aby zawsze mieć dostęp do wirtualnego dysku twardego bez konieczności powtarzania za każdym razem kroków udostępniania.

Jak połączyć pliki VHD w systemie Windows 10

Aby podłączyć wirtualny dysk twardy w formacie VHD do systemu Windows 10, otwieramy menu Start w lewym dolnym rogu, którego szukamy Zarządzanie dyskiemOtwórz pierwszą pozycję, która pojawia się w wyszukiwarce i naciśnij u góry nowego okna akcja a następnie kontynuuj Dołącz do plików VHD.

W małym oknie, które zostanie otwarte pośrodku, naciśnij przycisk Szukaj i przejdź do ścieżki, w której zapisaliśmy wirtualny dysk twardy, wybierz właściwy plik i naciśnij Otwierasz i wreszcie dalej dobrze. Jeśli chcemy dodać dysk twardy w trybie tylko do odczytu (to znaczy możemy czytać istniejące pliki, ale nie możemy dodawać ani zmieniać żadnych innych), wystarczy zaznaczyć element Tylko czytać przed naciśnięciem przycisku dobrze.

Teraz dysk twardy jest poprawnie podłączony do systemu: od razu widzimy literę przypisaną do nowej partycji lub nowych istniejących partycji i możemy uzyskać dostęp do zawartości wirtualnego dysku twardego, otwierając menu Start i szukając artykułu o Eksploratorze plików, a na koniec wprowadzamy nas do sekcji Ten komputergdzie w sekcji pojawia się nowy dysk twardy Urządzenia i jednostki. Jeśli dysk twardy nie jest widoczny w Eksploratorze plików, być może litera dysku wirtualnego nie została przypisana. Aby to naprawić, zalecamy przeczytanie naszego przewodnika na temat przypisywania / zmiany liter na dyskach twardych, zewnętrznych dyskach twardych i pendrive'ach.

Oddzielne pliki VHD w systemie Windows 10

Kiedy zamontowaliśmy wirtualny dysk twardy VHD i chcemy go odmontować bez wyłączania lub ponownego uruchamiania komputera, po prostu otwórz go ponownie Zarządzanie dyskiem W menu Start kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę wirtualnego dysku twardego (na dole po lewej) i użyj wpisu Oddzielne pliki VHD.

Pojawi się okno potwierdzenia, w którym wystarczy kliknąć dobrze aby odłączyć wirtualny dysk twardy.

Utwórz wirtualny dysk twardy VHD od podstaw

Z Zarządzanie komputeremKliknij prawym przyciskiem myszy Zarządzanie dyskiem i tym razem użyj opcji „Twórz pliki VHDOtworzy się okno, w którym możesz określić rozmiar, format i lokalizację pliku VHD, aby go zapisać.

Wybierz format jako VHDX Jest to bezpieczniejsze, stabilniejsze i może być większe i bardziej dynamiczne (to znaczy rośnie samoistnie w miarę dodawania plików).

Teraz w Zarządzanie dyskiemzobaczysz inny dysk twardy (w moim przypadku dysk 2) z opisanym powyżej Nie zainicjowano i nie przydzielono. W szarym obszarze nowego wirtualnego dysku twardego kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Zainicjuj dysk twardy i wybierz, czy chcesz użyć, czy nie MBR i GPT (MBR jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows, więc to świetnie).

Kliknij prawym przyciskiem myszy w białym obszarze, który mówi Nieprzydzielonewybierz Nowy pojedynczy tomWybierz rozmiar nowego wolumenu.

Podobnie jak w przypadku każdego prawdziwego dysku twardego, możesz również utworzyć dodatkowe partycje za pomocą wirtualnego dysku twardego, wybrać literę dysku dla partycji i sformatować dysk twardy jako NTFS lub FAT32 (Lepszy NTFS, jeśli używasz wirtualnego dysku twardego do tworzenia kopii zapasowych plików komputera).

Teraz otwórz Eksploratora Windows, aby znaleźć nowy wirtualny dysk twardy, który zostanie potraktowany i wyświetlony jako dysk USB.

Skonfiguruj dysk twardy VHD, aby uruchamiał się automatycznie

Wirtualne dyski twarde zamontowane za pomocą narzędzia Zarządzanie dyskami są automatycznie wyłączane, gdy tylko ponownie uruchomimy lub wyłączymy komputer. To zmusza nas do powtarzania na każdym starcie kroków opisanych w poprzednim rozdziale. Jeśli potrzebujemy mieć stały dostęp do plików wirtualnego dysku twardego, musimy utworzyć zaplanowane zadanie w systemie Windows 10.

Aby zaplanować podłączenie wirtualnego dysku twardego VHD w systemie Windows 10, ponownie otwieramy menu Start, tym razem szukamy planistaotwórzmy odpowiednią aplikację i kliknijmy element prawym przyciskiem myszy Utwórz działanie.

Musimy odpowiedzieć na wszystkie przedstawione karty. Poświęćmy więc kilka minut i ściśle przestrzegaj wszystkich wskazówek z poniższej listy:

 • W zakładce Generał W danej dziedzinie wybieramy dowolną nazwę Imięprzejrzyjmy artykuł Działa niezależnie od połączenia użytkownikaRecenzujemy również artykuł Biegaj z najwyższymi uprawnieniami i upewnij się, że wybierasz Windows 10 na polu Skonfiguruj dla.
 • W zakładce aktywacja naciskamy Nowywybieramy artykuł Podczas uruchamiania na polu Rozpocznij biznes. Sprawdzimy na końcu artykułu aktywowany i na koniec naciśnij dobrze.
 • W zakładce działania naciskamy NowyUpewnij się, że jest zaznaczone Uruchom program na polu operacja i wprowadź polecenie Powershell.exe na polu Program lub skrypt.
 • Zawsze w tym samym oknie, które ostatnio widzieliśmy, dodajemy je do kontrolki Dodaj argumenty (opcjonalnie) Komenda Mount-DiskImage „ścieżka pliku” (Pamiętaj, aby zastąpić ścieżkę do pliku tą, w której zapisaliśmy plik VHD).
 • Po zakończeniu konfiguracji naciśnij dwukrotnie przycisk OK, aby potwierdzić.

System prosi nas o poświadczenia naszego używanego konta Windows, abyśmy mogli wykonywać tego typu zaplanowane działania z odpowiednimi uprawnieniami. Następnym razem, gdy ponownie uruchomisz lub uruchomisz system Windows 10, przejdziemy prosto do ścieżki Eksplorator plików -> Ten komputeraby móc sprawdzić poprawność działania zaplanowanego zadania (wirtualny dysk twardy jest już dostępny na starcie).

Jeśli nie wiemy, jak wpisać ścieżkę do pliku w powyższym poleceniu, możemy uzyskać pomoc z programu takiego jak Wszystko, dostępne bezpłatnie pod adresem oficjalna strona.

Po zainstalowaniu tego programu na swoim komputerze uruchom go, znajdź pliki w formacie .vhd w pasku wyszukiwania, kliknij prawym przyciskiem myszy wirtualny dysk VHD, który chcemy zamontować i naciśnij element Skopiuj pełną ścieżkę do schowka;; Pozostaje tylko skopiować ścieżkę do pola argumentu PowerShell, jak widzieliśmy ostatnio.

Wnioski

Chociaż nie jest to zbyt częste zjawisko w domu, zawsze warto wiedzieć, że system Windows 10 ma wiele ukrytych narzędzi, których można również używać do zarządzania wirtualnymi dyskami twardymi (przywilej środowisk profesjonalnych), aby pomóc Ci zarządzać sytuacjami, gdy nie masz polegać na programach wirtualizacyjnych (te najbardziej efektywne są również płatne i drogie).

Jeśli nigdy nie zajmowaliśmy się wirtualizacją, zachęcamy do natychmiastowego przeczytania naszych przewodników. Najlepsze programy do wirtualizacji systemów operacyjnych jest Użyj maszyny wirtualnej w systemie Windows 10 z funkcją Hyper-V.

Poza tym wyjaśniłem też, jak to było możliwe w przeszłości Sklonuj dysk twardy systemu Windows na wirtualny dysk twardy VHD.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up