Usuń wirusy modyfikujące strony internetowe z Chrome i Firefox

Jeśli Chrome Firefox zacznie się powoli otwierać z reklamami, wyskakującymi okienkami lub zmienionymi stronami internetowymi, inną stroną główną i inną wyszukiwarką, należy usunąć wirusa

Przeglądarki są programami najczęściej używanymi przez użytkowników komputerów PC, co czyni je łatwymi celami wielu zagrożeń, w tym oprogramowania szpiegującego i reklamowego. Pierwszym objawem tych infekcji, jaki widzimy, jest tonadmierna powolność przeglądarkiCzęsto towarzyszą temu niechciane lub trudne do zamknięcia wyskakujące okienka (otwierają się one ponownie po krótkim czasie lub po ponownym uruchomieniu przeglądarki lub systemu).

Na szczęście możemy interweniować w niektórych programach czyszczących, które mogą usunąć wszelkie ślady wprowadzających w błąd i inwazyjnych reklam, dzięki czemu przeglądarka działa tak szybko, jak kiedyś. W tym artykule pokażemy, jak to zrobić najlepsze programy do usuwania wirusów z przeglądarek internetowych (Chrome i Firefox), nadające się do użytku, gdy uznamy to za stosowne, tj. gdy pojawiają się powiadomienia, gdy normalne witryny są zmieniane przez pojawienie się banerów reklamowych, wyskakujących okienek i przekierowań, które normalnie nie istnieją lub gdy nawigacja wydaje się wolna.

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ: Jeśli reklamy i dziwne strony internetowe otwierają się na PC, czas je zablokować i naprawić

Indeks
 1. Usuń wirusy i reklamy z Chrome i Firefox
  1. 1) AdwCleaner
  2. 2) MalwareBytes
  3. 3) Narzędzie do usuwania wirusów Kaspersky
  4. 4) HitmanPro
  5. Inne narzędzia do usuwania oprogramowania szpiegującego i reklamowego
  6. Wnioski

Usuń wirusy i reklamy z Chrome i Firefox

Wiele wirusów lub programów szpiegujących, które infekują przeglądarki, można usunąć za pomocą popularnych narzędzi i programów czyszczących, które można pobrać bezpłatnie na każdy komputer z wyjątkowo powolną przeglądarką lub zbyt dużą liczbą reklam. Oczywiście możemy bardzo dobrze wykorzystać programy do wykonywania regularnych skanów komputera w celu zidentyfikowania nawet zagrożeń, które uciekają normalny program antywirusowy.

1) AdwCleaner

Pierwszym polecanym przez nas programem jest AdwCleaner, numer jeden w programie anty-adware.

Po uruchomieniu ten program skanuje każdy obszar systemu operacyjnego (w tym dyski PC) w poszukiwaniu ukrytych wirusów, a także niechcianych programów, takich jak adware, irytujące paski narzędzi, wstępnie zainstalowane programy i inne rodzaje zagrożeń, takie jak oprogramowanie szpiegujące. i keylogger. Jest bardzo prosty w użyciu: po pobraniu uruchom go i naciśnij przycisk, aby rozpocząć skanowanie. Czekamy na przeskanowanie systemu i usunięcie wszelkich zidentyfikowanych zagrożeń. Spowoduje to usunięcie wszystkich śladów złośliwego oprogramowania, które spowalnia lub blokuje działanie programów.

2) MalwareBytes

Jeśli Twoja przeglądarka wciąż tkwi w kryzysie, warto przetestować skan oferowany przez MalwareBytes, dostępne do pobrania pod adresem oficjalna strona.

Instalując to oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem, możemy wykrywać i usuwać zagrożenia, takie jak trojany, rootkity, oprogramowanie szpiegujące, robaki, oprogramowanie reklamowe, czerwony program antywirusowy, zaciemnione procesy systemowe, naruszone klucze rejestru i złośliwe oprogramowanie podczas automatycznego uruchamiania. Po zainstalowaniu zgadzamy się na warunki użytkowania, czekamy na aktualizację sygnatur po raz pierwszy, a następnie uruchamiamy pełne skanowanie systemu, abyśmy mogli skutecznie usunąć wirusy. Program oferuje również 14-dniową bezpłatną wersję próbną wersji Pro, która działa jak program antywirusowy: możesz pozostawić ją aktywną w pamięci, aby blokować nowe zagrożenia w zarodku. Pod koniec okresu próbnego rezydentny moduł pamięci zostanie wyłączony, ale od czasu do czasu możemy uruchamiać skanowanie ręczne.

3) Narzędzie do usuwania wirusów Kaspersky

Jeśli napotkamy bardzo poważne problemy z otwieraniem przeglądarki lub zauważymy zmienione strony internetowe (np. Wyszukiwarka Google z inną stroną główną), wskazane jest natychmiastowe uruchomienie komputera Tryb bezpieczny i spróbuj wyczyścić komputer za pomocą zaawansowanego narzędzia, takiego jak Narzędzie do usuwania wirusów Kaspersky, do pobrania bezpłatnie z oficjalna strona.

Jeśli bezpiecznie uruchomisz to przenośne narzędzie, możemy przeprowadzić pełne skanowanie komputera i poszukać złośliwego oprogramowania, które jest dobrze ukryte i trudne do usunięcia. Po zakończeniu skanowania usuwamy wszystkie pliki zidentyfikowane przez silnik skanowania, abyśmy mogli ponownie uruchomić komputer w trybie normalnym bez ekranu blokady lub szantażu. To narzędzie można przenieść do kosza po zakończeniu procesu czyszczenia. Nie ma sensu go przechowywać, ponieważ Kaspersky regularnie go aktualizuje, aby usunąć nowe zagrożenia (więc w razie potrzeby będziesz musiał pobrać go ponownie).

4) HitmanPro

Innym bardzo potężnym narzędziem do usuwania zagrożeń, które mogą zmienić zachowanie komputera i przeglądarki, jest HitmanPro, do pobrania jako bezpłatna wersja próbna oficjalna strona.

Ten program można uruchomić zarówno w trybie normalnym, jak i bezpiecznym (zależy to od agresywności wirusa). Po rozpoczęciu skanowania technologia chmury zidentyfikuje i usunie wszystkie zagrożenia na komputerze bez pozostawiania śladów. Ale ten program jest bardzo potężny i kluczowy jest oferowana bezpłatnie tylko przez 30 dni: Dlatego zawsze zaleca się zapisywanie go w ostateczności, aby wykorzystać i stracić okres próbny na naprawdę rozpaczliwe sytuacje.

Inne narzędzia do usuwania oprogramowania szpiegującego i reklamowego

Oprócz programów pokazanych powyżej do usuwania wirusów z przeglądarki Chrome i Firefox można użyć innych narzędzi i aplikacji, jeśli działają wolno lub zawierają zbyt dużo reklam. Poniżej znajduje się lista innych przydatnych programów do dezynfekcji komputera:

 • RKill jest genialnym małym narzędziem, które musisz mieć przed wykonaniem jakiegokolwiek innego narzędzia do usuwania. Program jest przeznaczony do zamykania i kończenia procesów zablokowanych przez złośliwe oprogramowanie, tak aby program antywirusowy mógł usunąć pliki, które je generują (ponieważ program antywirusowy nie może usunąć z komputera plików używanych na komputerze).
 • Alternatywnie możesz również użyć, aby być bardziej zrelaksowanym, Comodo Cleaning Essentials do wykrywania wirusówDziała tak samo jak RKill, ale ma graficzny interfejs przycisków, który jest łatwiejszy do zrozumienia i użycia.
 • Dr. Web CureIt to kolejny darmowy skaner na żądanie dla komputerów z systemem Windows, który ma specjalną funkcję umożliwiającą uruchomienie z pamięci USB bez instalowania czegokolwiek. Jeśli nie możesz zainstalować MalwareBytes, możesz uruchomić ten skaner. Dr. Web Cure Jest to jeden z przenośny program antywirusowy do skanowania awaryjnego.
 • Walczący ze złośliwym oprogramowaniem to program podobny do Malwarebytes i całkowicie darmowy do znajdowania i usuwania wszelkiego rodzaju zagrożeń i infekcji, które mogą być ukryte na twoim komputerze.
 • HijackThis to program, który przeszukuje krytyczne punkty systemu w poszukiwaniu problemów lub możliwego złośliwego oprogramowania do analizy. Jeśli nie wiesz, jak wykryć wirusa, rozważ użycie jednego z poniższych Skaner rootkitów Na przykład, McAfee RootkitRemover.

Wnioski

Korzystając ze wszystkich programów wymienionych w powyższych rozdziałach, możemy przywrócić przeglądarkę do prawidłowego działania oraz oczyścić komputer z oprogramowania szpiegującego i reklamowego. Podobnie jak w przypadku każdej infekcji, rozsądnie jest działać natychmiast, aby uniknąć poważniejszych uszkodzeń: gdy tylko zobaczysz ich pojawienie się wczesne objawy wirusa komputerowego Zaleca się natychmiastowe rozpoczęcie skanowania ukierunkowanego w celu szybkiego działania.

Instalacja może również zapobiec infekcjom wirusów ze złośliwych witryn internetowych Rozszerzenia antywirusowe.
Z drugiej strony, jeśli musimy wrócić do pierwotnych ustawień przeglądarki, po prostu przeczytaj nasze. Instrukcje przywracania Chrome, Firefox i Edge do ich pierwotnego stanu.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up