Udostępnij adres Gmail i uzyskaj dostęp do dwóch kont jednocześnie

Oto, jak skłonić kogoś do korzystania z adresu e-mail i jak uzyskać dostęp do dwóch lub więcej kont w tym samym czasie na tym samym komputerze

Jedną z najbardziej przydatnych opcji dla użytkowników korzystających z Gmaila z Google Apps jest możliwość zrobienia tego Udostępnij dostęp do poczty e-mail innym osobom. Ta funkcja jest bardzo przydatna dla małych i dużych firm, które jej potrzebują wspólne konto e-mailMożesz więc czytać i wysyłać e-maile bez czekania na prawdziwego właściciela i bez podawania jego danych uwierzytelniających. Jeśli właściciel konta nie może odczytać wiadomości e-mail w sytuacji awaryjnej, może przekazać zadanie czytania i odpowiadania na wiadomość e-mail innej osobie bez konieczności podawania hasła.

Zobaczmy razem Jak udostępnić adres Gmail i zagwarantować jednoczesny dostęp do dwóch kont na PC i smartfoniedziałać, gdziekolwiek jesteśmy (od domowego komputera do firmowej stacji roboczej, ale także z telefonu, gdy jesteśmy w metrze).

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Dodaj Kalendarz Google do Outlooka i zsynchronizuj kalendarze

Indeks
  1. Jak udostępnić dostęp do konta Gmail
    1. Udostępnij dostęp do Gmaila na PC
  2. Korzystaj z wielu kont Google w tym samym czasie
    1. Wnioski

Jak udostępnić dostęp do konta Gmail

Osoby, które mogą zarządzać tym kontem w imieniu osoby trzeciej, mogą czytać, wysyłać i usuwać wiadomości e-mail oraz uzyskiwać dostęp do Książki adresowej Google. Oczywiście nie może on jednak zmieniać ustawień konta (np. Hasła) ani rozmawiać w imieniu właściciela.

Udostępnij dostęp do Gmaila na PC

Aby dać dostęp do innego konta, otwórzmy to Strona Gmaila W dowolnej przeglądarce kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu i kliknij Pokaż wszystkie ustawieniaPrzejdźmy do mapy Konto i import i przewiń w dół, aby znaleźć sekcję Przyznaj dostęp do swojego konta.

Aby kontynuować, naciśnij Dodaj kolejne konto Wybierz konto Google, które ma dostęp do naszych e-maili i może odpowiadać na e-maile, które uzna za odpowiednie. Możemy dodać tylko tych, którzy mają konto Google i dlatego używają innego konta Gmail. Nie możesz użyć adresu e-mail. Po dodaniu nowego konta otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem do zaakceptowania lub odmowy dostępu. Osoba, która otrzymuje i akceptuje pełnomocnictwo, nie musi odłączać się od swojego konta, ale może Zaloguj się w tym samym czasie. Teraz nasi użytkownicy z równoczesnym dostępem zobaczą nowe konto, klikając ikonę profilu w prawym górnym rogu, aby przełączać się między kontami.

Każde konto zostanie otwarte w nowej karcie lub oknie przeglądarki, dzięki czemu będzie można jednocześnie przeglądać oba e-maile Gmaila. Jedynym problemem w tej chwili jest to, że jeśli jeden z użytkowników konta wyloguje się i wyloguje, wszyscy zostaną wyrzuceni i będą musieli zalogować się ponownie przy użyciu swojej nazwy i hasła. Niestety nie jest to możliwe w przypadku smartfona lub tabletu., nawet jeśli po dodaniu konta, do którego udzieliliśmy dostępu, pojawia się ono pod kontami, którymi zarządza aplikacja Gmail (co również zobaczymy w następnym rozdziale)

Korzystaj z wielu kont Google w tym samym czasie

Nie tylko możemy udostępniać dostęp do konta Gmail, ale także możemy Korzystaj z wielu kont Google w tym samym czasieMożesz więc zarządzać swoimi służbowymi i osobistymi kontami Gmail w jednym miejscu.

Jak dodać wiele kont Gmail z jednego komputera otwieramy go ponownie Strona GmailaKliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu, a następnie kliknij Dodaj kolejne konto.

Otworzy się okno logowania Google, w którym możesz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło konta, które chcesz zweryfikować. W porównaniu z poprzednią metodą W takim przypadku mamy pełną kontrolę nad dodanym kontem: Rzeczywiście możesz zmienić hasło, usunąć książkę adresową i e-maile, odpowiedzieć na nazwę firmy lub kontakt oraz uzyskać dostęp do wszystkich informacji i powiązanych usług Google, co również widać w artykule Wszystkie dane, które Google gromadzi o nas.
Zamiast tego uprawnienia zmieniają się, gdy dodamy plik Konto Google powiązane z firmą lub szkołą G Suite: W tym przypadku mamy konto dla naszego użytkownika z precyzyjnie określonymi uprawnieniami. Nadal możemy dodać konto do Gmaila, ale nadal mamy wyraźne ograniczenia (chyba że sami jesteśmy administratorami systemu).

To będzie możliwe przełączać się między kontami Kliknij zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu dowolnej witryny Google. Pamiętaj, że jeśli przejdziesz z jednej witryny do drugiej, Twoje konto może się automatycznie zmienić i może być konieczne ponowne wprowadzenie zmiany. Dzieje się tak często podczas przełączania się z usług takich jak Gmail na Google Meet lub Classroom.

Korzystając z Gmaila ze smartfona lub tabletu, możemy dodawać nowe konta do sprawdzenia otwierając aplikację na naszym urządzeniu (dla której przypomnimy, że jest dostępna Android i dla iPhone / iPad), dotykając ikony hanburgera w lewym górnym rogu i dotykając elementu Dodaj konto.

Przeczytaj nasze przewodniki, aby dowiedzieć się, jak dodać konto e-mail w Gmailu (nawet w Google). Dodaj więcej kont w Gmailu (Android) jest Jak korzystać z aplikacji Gmail z innymi kontami e-mail na Androidzie i iPhonie.

Wnioski

Jeśli mamy małe studio, biuro lub sklep, ale jesteśmy na wakacjach, możemy poprosić naszą sekretarkę lub jednego z naszych zaufanych współpracowników o odpowiedź na firmowe wiadomości e-mail i dostęp do firmowej skrzynki pocztowej z dowolnego komputera. Odpowiedzi są jasno określone iw każdym przypadku mamy kopię rozmowy, aby w razie potrzeby interweniować.
Z drugiej strony, jeśli chcemy dodać więcej kont Gmail na PC i smartfonie, wystarczy skorzystać z używanego już wcześniej systemu multikont, co jest w pełni opisane w instrukcjach tworzonych na stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o korzystaniu z G Suite na poziomie firmowym lub szkolnym, zapraszamy do lektury naszych przewodników. Lepszy Word czy Google Docs? Office 365 czy G Suite? jest Jak uczyć w Google Classroom: przewodnik dla nauczycieli i uczniów.
Aby dowiedzieć się więcej o innych wskazówkach dotyczących Gmaila, zachęcamy do dalszego czytania naszych Wypełnij przewodnik po Gmailu, aby rozpocząć i zostać ekspertem Gmaila.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up