Twórz spersonalizowane mapy ze wskazówkami i trasami

Najlepsze aplikacje internetowe do tworzenia własnych map, podawania wskazówek lub zapisywania przewodników turystycznych

Planując podróż, czy to do pracy, czy na wakacje za granicę, zawsze masz podstawowe informacje potrzebne do łatwego planowania i optymalizacji czasu spędzanego w odwiedzanym miejscu. spersonalizowana karta, która może służyć zarówno jako przewodnik turystyczny, jak i mapa interesujących nas miejsc, które zamierzamy odwiedzić.

Jeśli nigdy wcześniej nie tworzyliśmy niestandardowej mapy i chcemy uniknąć korzystania z tradycyjnych przeglądarek, w tym przewodniku pokażemy Ci najlepsze witryny, w których można tworzyć własne mapy ze wskazówkami i trasami. Na tych mapach możemy dodać dowolne miejsce, komentarze innych użytkowników, zdjęcia i informacje turystyczne. Wszystkie usługi, które pokażemy, są bezpłatne, a po utworzeniu mapy wystarczy wydrukować ją z przeglądarki, aby od razu mieć odniesienie do obszaru do odwiedzenia.

Indeks
 1. Jak tworzyć spersonalizowane karty
  1. Najlepsze strony z kartami niestandardowymi
  2. Inne strony z kartami niestandardowymi
  3. Wnioski

Jak tworzyć spersonalizowane karty

Istnieje wiele witryn, których możemy użyć do tworzenia własnych map, ale zdecydowaliśmy się pokazać Ci najlepsze z nich od razu ze zaktualizowanymi mapami i trasami, abyś nie tracił zbyt wiele czasu i nie ryzykował (choć rzadko), aby zakończyć. się z mapą nie aktualizowaną najnowszymi wiadomościami.

Najlepsze strony z kartami niestandardowymi

Pierwsza witryna, której zalecamy używać do tworzenia własnych map, to Moje Mapy Google, pochodzący bezpośrednio z Google Maps i dostępny z oficjalna strona.

Po zalogowaniu się na dowolnym koncie Google, Gmail lub YouTube możemy stworzyć naszą spersonalizowaną mapę, naciskając przycisk u góry Utwórz nową kartę, aby uzyskać dostęp do edytora map opartego na Google Maps, w którym będzie można wybrać granice mapy, interesujące miejsca, które chcemy wstawić i inne przydatne szczegóły. Ze strony, którą połączyliśmy z Tobą u góry, można uzyskać dostęp do utworzonych przez nas kart, a także możemy zobaczyć karty, które udostępniliśmy znajomym za pośrednictwem czatu lub mediów społecznościowych (muszą być one powiązane z naszym kontem lub swobodnie dostępne).

Alternatywnie możemy tworzyć spersonalizowane karty, aktywując usługę Mapność, dostępne od oficjalna strona.

Dzięki tej witrynie możemy tworzyć spersonalizowane mapy miast i całych obszarów, ze wskazówkami i ciekawymi miejscami. Ta strona umożliwia również tworzenie wydruków map i nakładanie efektów dekoracyjnych, dzięki czemu możesz tworzyć obrazy lub plakaty z najbardziej poszukiwanymi miejscami docelowymi lub miastami, które odwiedziliśmy podczas wszystkich naszych podróży po świecie.

Inną bardzo przydatną usługą do tworzenia spersonalizowanych map ze wskazówkami i trasami jest Mappy, do których mamy dostęp oficjalna strona.

Dzięki tej witrynie możemy stworzyć mapę dowolnego miasta na świecie lub stworzyć własną mapę (z interesującymi miejscami i rzeczami do zobaczenia) dla całej prowincji, regionu lub stanu za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszą. Jeśli chcemy również uwzględnić trasy podróży na naszej mapie, po prostu kliknij Droga i wybierz wylot i miejsce docelowe, aby otrzymać zaktualizowaną mapę ze wszystkimi informacjami gotowymi do wydrukowania.

Kolejną bardzo cenną usługą tworzenia spersonalizowanych kart jest GLOTTER, dostępne od oficjalna strona.

Ta usługa korzysta z Google Maps, aby zapewnić spersonalizowane mapy ze wszystkimi szczegółami, z możliwością dodawania spersonalizowanych symboli zastępczych na trasie, dodawania miejsc i tras udostępnionych przez innych GLOTTER i innych użytkowników. Łączyć się z innymi użytkownikami usługi, aby móc aby dzielić się pomysłami na podróże, planami podróży, a nawet tworzyć spersonalizowaną mapę między kilkoma użytkownikami.

Inne strony z kartami niestandardowymi

Jeśli usługi, które Państwu przedstawiliśmy powyżej, nie są wystarczające i szukamy odpowiednich alternatyw, zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą punktowaną:

 • Tutaj Maps Creator: strona mapowa w języku włoskim, która umożliwia tworzenie planu podróży na mapie, zapisując różne etapy podróży.
 • Mapme to bardzo podobna witryna, projekt w stylu Web 2.0, który umożliwia tworzenie własnych map. Po utworzeniu możesz je dowolnie edytować i udostępniać innym zarejestrowanym użytkownikom w witrynie. W ten sposób można stworzyć wycieczki z przewodnikiem, a odwiedzający je ludzie będą mogli wyrazić swoją opinię na ten temat, wymienić się wiedzą, a dlaczego nie, nawiązać kontakty towarzyskie w tym serwisie społecznościowym.
 • MapTive to świetna darmowa strona do tworzenia spersonalizowanych map dla każdego miejsca docelowego i miasta.
 • MapChart: kolejna bardzo wartościowa witryna do tworzenia spersonalizowanych map całych narodów, części kontynentu lub świata.
 • uMap: całkowicie bezpłatna usługa typu open source, która wykorzystuje mapy OpenStreetMap do tworzenia spersonalizowanych map z trasą i wskazówkami.

Niezależnie od wyboru, zawsze będziemy mieć możliwość stworzenia i wydrukowania spersonalizowanej karty, niezależnie od celu (edukacja, podróż osobista, podróż służbowa itp.).

Wnioski

Nawet jeśli w dzisiejszych czasach korzystamy z przeglądarki znajdującej się w smartfonie, aby dotrzeć do dowolnego celu i znaleźć najlepsze trasy, nie jest powiedziane, że musimy odkładać na bok stare przyzwyczajenia: nadal możemy tworzyć mapy spersonalizowane ze wskazówkami i trasami, nawet forma pamięci (nic nie stoi na przeszkodzie, aby drukować obrazy lub plakaty z odwiedzonych przez nas miejsc).

W innym przewodniku powiedzieliśmy Ci o usługach dla pobierz przewodniki turystyczne z całego świata, a jeśli chcemy tworzyć mapy z trasami, możemy również przeczytać nasz artykuł o tworzeniu mapy tras turystycznych i wycieczek z przewodnikiem.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up