Tak działa FaceTime na iPhonie, Androidzie, Macu i Windows

Jak włączyć i używać Facetime na Macu, iPhonie i iPadzie, aby wykonywać bezpłatne połączenia internetowe i rozmowy wideo ze znajomymi (teraz także Android i Windows)

FaceTime to jedna z najlepszych funkcji na iPhonie, całkowicie darmowa i bardzo przydatna. Problem, przynajmniej do 2021 r., zawsze polegał na tym, że FaceTime był ograniczony do iPhone'a, iPada i Maca, a wszyscy użytkownicy Androida byli wykluczeni.
Jednak teraz jest to możliwe Możesz także korzystać z FaceTime ze smartfonów i tabletów z systemem Android W konsekwencji, nawet z komputera z systemem Windows (chociaż nie ma do tego dedykowanej aplikacji i istnieje wiele ograniczeń).
FaceTime pozwala dzwonić do znajomych, a nawet prowadzić wideorozmowy, za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub internetowej sieci danych, bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji, podobnej do WhatsApp, Telegram i Google Duo.
Wideo FaceTime jest świetne, gdy chcesz zobaczyć osobę po drugiej stronie, podczas gdy FaceTime Audio jest zasadniczo podobny do połączenia głosowego. FaceTime Audio często oferuje lepszą jakość połączenia niż zwykłe połączenie telefoniczne, ponieważ jest to usługa VoIP podobna do Skype.
Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że Możesz dzwonić przez FaceTime tylko przez telefon lub wideo na iPhonie lub iPadzie. Zmieniło się to, że teraz możesz także dzwonić do znajomych korzystających z telefonu z Androidem.
Połączenia i wideorozmowy mogą być prowadzone od 1 do 1, a nawet w przypadku grupowych wideokonferencji z maksymalnie 32 osobami.
Aby FaceTime działał, użytkownik korzystający z iPhone'a musi być zalogowany na konto Apple, a funkcja nie została wyłączona.

Indeks

  FaceTime na iPhonie

  Konfigurowanie i używanie FaceTime na iPhonie To bardzo proste i po prostu wykonaj następujące kroki:
  Otwórz to ustawienia iPhone, przejdź do FaceTime Ed aktywuj to Następnie upewnij się, że numer telefonu, którego używasz, jest poprawny i że jesteś zalogowany przy użyciu swojego Apple ID.
  Aktywacja FaceTime może kosztować tylko cenę SMS-a za pierwszym razem, która zostanie odjęta od kredytu.
  W tym momencie po prostu otwórz książkę telefoniczną, Wybierz kontakt i sprawdź, czy ikony FaceTime mają kolor niebieski lub jeśli są białe.
  Jeśli są niebieskie, oznacza to, że kontakt ma iPhone'a (lub iPada) i możesz dotknąć przycisku połączenia wideo lub przycisku słuchawki w sekcji FaceTime, aby zadzwonić do nich za darmo.
  Możesz także nawiązać połączenie FaceTime z Siri i użyć słów „FaceTime [nome]"(nazwisko należy wpisać do książki adresowej).
  Grupowe rozmowy wideo możesz wykonywać bezpośrednio z aplikacji FaceTime, a nawet z aplikacji Wiadomości na iPhone'a.

  Jeśli używasz iPhone'a‌ z funkcją FaceTime, inne urządzenia Apple mogą używać tego samego numeru telefonu do wykonywania połączeń FaceTime, o ile zalogujesz się do wszystkich osób z tym samym kontem iCloud.
  Jeśli nie masz iPhone'a‌, FaceTime można skonfigurować na iPadzie, iPodzie touch lub komputerze Mac za pomocą aplikacji FaceTime z adresem e-mail.

  Istnieją trzy główne opcje FaceTime:

  1) Połączenie oczekujące.
  Połączenie oczekujące może być używane podczas połączenia audio FaceTime. Gdy otrzymasz kolejne połączenie telefoniczne, FaceTime i normalne, możesz zakończyć bieżące połączenie i odebrać połączenie przychodzące, odebrać połączenie przychodzące i zawiesić bieżące połączenie, odrzucić połączenie przychodzące i wznowić bieżące połączenie. Te opcje pojawiają się automatycznie po odebraniu kolejnego połączenia.

  2) Blokuj niechciane połączenia
  w Ustawienia> FaceTime Możesz dodać zablokowane numery, które nie będą już mogły dzwonić do nas przez FaceTime.

  3) FaceTime podczas rozmowy
  Kiedy rozmawiamy przez telefon z kimś, kto ma iPhone'a, w interfejsie połączenia pojawia się przycisk do uruchomienia FaceTime. Wystarczy nacisnąć ten przycisk, aby przekonwertować zwykłe połączenie telefoniczne na połączenie audio FaceTime i kontynuować bez przerywania lub zużywania środków na telefon.

  Może też utwórz memoji przystosowany do pojawiania się w rozmowach wideo o charakterze zbliżonym do kreskówek, a także jest to możliwe Rób zdjęcia na żywo (ruchomy obraz) podczas połączenia wideo.

  FaceTime na Androida i Windows

  Od 2021 będzie to możliwe nawet osoby posiadające smartfony z systemem Android mogą odbierać połączenia wideo przez FaceTimechociaż nadal nie ma dedykowanej aplikacji, takiej jak ta na iPhonie. Oznacza to, że użytkownicy Androida nie mogą jeszcze wykonywać połączeń wideo FaceTime, mogą je tylko odbierać.

  Aby korzystać z FaceTime na Androidzie, po prostu otwórz obsługiwaną przeglądarkę (obecnie tylko Google Chrome) i znajomego lub członka rodziny z urządzeniem iOS, iPadOS lub macOS.
  Znajomy z iPhonem lub iPadem z systemem iOS 15 lub nawet Mac może teraz otworzyć aplikację FaceTime i „Utwórz link„to jest link (jak facetime.apple.com/join), aby udostępnić je osobom, które mają telefon z systemem Android.
  Ze smartfona z systemem Android lub komputera z systemem Windows Wystarczy otworzyć otrzymany link, aby dołączyć do rozmowy wideo. Osoba z iPhonem, iPadem lub komputerem Mac, która wysłała łącze, musi zaakceptować aplikację.
  Po wejściu znajdziesz typowe elementy sterujące wideokonferencji u góry ekranu, z możliwością oglądania wideo w trybie pełnoekranowym, wyciszania mikrofonu, pokazywania lub ukrywania wideo, obracania kamery itp.
  Jakość FaceTime w sieci jest naprawdę dobra, biorąc pod uwagę, że nie jest to aplikacja natywna. Byłoby jednak znacznie lepiej, gdybyś mógł faktycznie zainicjować połączenie FaceTime z systemu Windows lub telefonu z Androidem, co obecnie nie jest możliwe.
  Aby móc dzwonić do znajomych i wykonywać połączenia wideo z Androida„Pamiętam darmowe aplikacje do rozmów internetowych, zwłaszcza Whatsapp, oraz darmowe aplikacje do rozmów wideo, wśród których wyróżnia się Google Duo.

  Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  a strona wykorzystuje anonimowe, własne pliki cookies analityczne w celu jej prawidłowego funkcjonowania i reklamy. Nasi partnerzy (w tym Google) mogą przechowywać, udostępniać i zarządzać danymi użytkownika w celu dostarczania spersonalizowanych reklam. Użytkownik może zaakceptować, dostosować ustawienia lub cofnąć zgodę tutaj lub na stronie Czytaj więcej