Steam się nie otwiera? Oto kilka rozwiązań problemów ze Steam

Steam to okno większości graczy na PC do świata gier. Microsoft ma Windows, ale Valve posiada gry na Windows dzięki potężnej i super taniej platformie. Ale nawet najlepsze oprogramowanie może mieć swoje złe dni, a Steam, złożona bestia, jaką jest, nie otwiera się z różnych powodów.

Tutaj przyjrzymy się najczęstszym przyczynom, dla których Steam nie otwiera się na twoim komputerze, oraz naszym rozwiązaniom, które je naprawią.

Indeks
  1. Aktualizacja sterownika GPU (lub zresetowanie) GPU
  2. Popraw kod błędu: -107
  3. Usuń plik klienta „Beta”
  4. „Błąd ładowania pliku SteamUI.dll”
  5. Wyczyść pamięć podręczną aplikacji
  6. Sprawdź, czy serwer Steam nie działa
  7. Nic się nie dzieje, gdy próbuję otworzyć Steam
  8. ... Lub wykonaj sztuczkę szybkiej ponownej instalacji

Aktualizacja sterownika GPU (lub zresetowanie) GPU

Jednym z dobrze znanych powodów, dla których Steam ulega awarii podczas uruchamiania, są sterowniki GPU. Na przestrzeni lat zarówno AMD, jak i Nvidia miały kilka aktualizacji GPU, które powodowały awarię Steam i możliwe, że dziwne wydarzenie podczas aktualizacji GPU może spowodować, że gra będzie grana na Steam.

Aktualizacja sterowników GPU powinna być prostym procesem wykonywanym za pomocą oprogramowania GeForce Experience (Nvidia) lub Radeon Settings (AMD). Po prostu kliknij „Sprawdź aktualizacje” w dowolnej aplikacji, a następnie pobierz najnowszy sterownik.

Aby przywrócić sterownik GPU, musisz przejść do oficjalnych stron Sterownik Devidii lub Sterownik AMD Następnie znajdź i pobierz wersję sterownika, która jest tylko o jeden lub dwa razy niższa od wersji, z której aktualnie korzystasz.

Popraw kod błędu: -107

Być może nie wiesz, ale klient stacjonarny Steam korzysta z Chromium, czyli lekkiej, otwartej wersji Google Chrome, która działa bardzo podobnie. Oznacza to, że Steam może napotkać te same błędy, co normalna przeglądarka internetowa, w tym przerażający kod błędu: -107, błąd protokołu SSL.

Rozwiązanie tego problemu może być bardzo proste: Najpierw upewnij się, że masz najnowszą wersję systemu Windows. Następnie przejdź do ustawień „Data i godzina” w ustawieniach systemu Windows i przełącz dwie opcje na „Ustaw czas automatycznie”.

Innym możliwym obejściem jest usunięcie pliku klienta beta i przywrócenie stabilnej wersji Steam, jeśli jeszcze tam nie jesteś. Co prowadzi nas do następnego punktu ...

Usuń plik klienta „Beta”

Jeśli korzystasz z wersji beta Steam lub nawet korzystasz z wersji beta Steam w dowolnym momencie swojej poprzedniej pamięci, zawsze istnieje niewielkie ryzyko, że Steam nie będzie działał. W końcu wersje beta są mniej stabilne niż pełne wersje stabilne za 0027 USD, co jest ceną, którą musisz zapłacić, aby grać z najnowszymi funkcjami.

Jeśli więc znajdziesz się w takiej sytuacji, a Steam się nie uruchomi, będziesz musiał wyłączyć klienta beta bez logowania się do Steam. Aby to zrobić, przejdź do folderu pakietów w swoim katalogu Steam (domyślnie C: Steampackage) i usuń plik o nazwie „beta”.

„Błąd ładowania pliku SteamUI.dll”

Jednym z najczęstszych problemów ze Steam jest przerażający błąd Steamui.dll, w którym Steam nie może znaleźć pliku DLL, który musi otworzyć. Istnieje kilka możliwych rozwiązań tego problemu.

W ramach odwrócenia naszej porady powyżej, możesz oszukać Steam, aby pomyślał, że obecna wersja Steam, której używasz, jest wersją beta. Aby to zrobić, przejdź do folderu instalacyjnego Steam (domyślnie „C: Program FilesSteam”) i wyszukaj „Steam.exe”. Kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij Utwórz skrót.

Kliknij łącze prawym przyciskiem myszy, kliknij opcję Właściwości, a następnie w polu Miejsce docelowe dodaj -clientbeta client_candidate na końcu katalogu docelowego. Czyli w moim przypadku całe pudełko to:

Od teraz użyj tego skrótu, aby uruchomić Steam, a wszystko będzie dobrze.

Wyczyść pamięć podręczną aplikacji

Folder appcache w twoim katalogu Steam przechowuje różne dane dotyczące twoich aplikacji i ustawień Steam. Zasadniczo zapamiętuje drobne szczegóły za każdym razem, gdy otwierasz Steam, aby upewnić się, że wszystko pójdzie trochę szybciej przy następnym uruchomieniu. Jednak coś może pójść nie tak z pamięcią podręczną. Mogą „zapamiętywać złe rzeczy”, co może być przyczyną nieotwierania Steama.

Aby to naprawić, spróbuj usunąć folder appcache (nie martw się, zostanie on odtworzony przy następnym uruchomieniu Steam).

Najpierw przejdź do katalogu Steam (domyślnie „C: Program Files (x86) Steam”), a następnie skopiuj i wklej folder Appcache w bezpieczne miejsce (na wszelki wypadek).

Kiedy skończysz, możesz usunąć folder appcache w katalogu Steam, a następnie spróbować ponownie uruchomić Steam. Jeśli to działa dobrze, możesz usunąć oryginalny folder z kopii zapasowej Appcache, ponieważ zamiast tego zostanie utworzony nowy, zdrowy folder.

Sprawdź, czy serwer Steam nie działa

Kiedy coś pójdzie nie tak, możesz odruchowo wyrywać sobie włosy, przeklinać szczęście i szukać technicznych i trudnych rozwiązań swoich myśli. To musi być straszny i potencjalnie śmiertelny problem z twoim komputerem.

Nie rób tego. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie, czy serwery Steam są wyłączone, co może się zdarzyć, jeśli trwa konserwacja lub problem powodujący awarię. Najlepszym miejscem do zrobienia tego w dowolnym miejscu na świecie jest? Steamstat.de który dostarcza szczegółowych informacji o obciążeniu serwera, aktywnych serwerach itp.

Przejdź do tej witryny i sprawdź, czy Twój serwer regionalny ma jakieś problemy. Jeśli tak, być może będziesz musiał poczekać. Jeśli nie, czytaj dalej.

Nic się nie dzieje, gdy próbuję otworzyć Steam

Para dzieli się na kilka oddzielnych procesów na komputerze, aby działał płynnie i dobrze. Czasami, gdy próbujesz otworzyć Steam, może pojawić się mały błąd, gdy proces rozpoczyna się na twoim komputerze, ale Steam tak naprawdę nie wyświetla się na twoim pulpicie lub w obszarze powiadomień. Próbujesz otworzyć go ponownie, ale dosłownie nic się nie dzieje.

Może to być spowodowane tym, że proces Steam został uruchomiony, ale część, która próbuje wyświetlić interfejs użytkownika Steam, nie. Jeśli tak, naciśnij Ctrl + Shift + Esc. W Menedżerze zadań kliknij Więcej szczegółów w lewym dolnym rogu, jeśli jeszcze go nie wybrałeś, a następnie przewiń listę procesów, aż dojdziesz do Steam — Wsparcie Steam Bootstrapper, WebHelper itd. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny proces Steam widzisz tutaj i kliknij „Zakończ zadanie”.

Jeśli nie ma więcej otwartych procesów Steam, spróbuj ponownie otworzyć Steam i powinno działać.

... Lub wykonaj sztuczkę szybkiej ponownej instalacji

Jeśli to nie zadziała, a Steam nadal się nie otwiera, możesz szybko zainstalować go ponownie, zachowując wszystkie ustawienia i gry nienaruszone. Usuń w folderze instalacyjnym Steam wszystko z wyjątkiem Steam.exe, Steamapps i danych użytkownika . Następnie kliknij dwukrotnie na „Steam.exe” i pozwól mu się ponownie zainstalować (jeśli chcesz zainstalować nowy folder Steam w innym miejscu na swoim komputerze, możesz wcześniej przenieść Steam.exe, Steamapps i dane użytkownika w inne miejsce).

Pozwól Steamowi wykonać swoje zadanie i zainstaluj go ponownie, a wrócisz do pracy ze wszystkimi swoimi cennymi grami i ustawieniami Steam.

Ten artykuł został po raz pierwszy opublikowany we wrześniu 2017 r. i został zaktualizowany o nowe poprawki w sierpniu 2019 r.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up