Statystyki użytkowania komputera: klawiatura, sieć, mysz, wszystko

Programy do rejestrowania statystyk użytkowania komputera osobistego w określonym przedziale czasu poprzez klikanie i poruszanie myszą oraz naciskanie klawiszy klawiatury

Jeśli dużo pracujesz przy komputerze i większość dnia spędzasz na klikaniu myszą i pisaniu na klawiaturze, ile czasu faktycznie spędzamy? Dla niektórych może to być interesujące Zapisuj statystyki dotyczące korzystania z komputeramonitorowanie Czas i użycie klawiatury, myszy i internetu. Wtedy robi się ciekawie Policz, ile razy wciśnięto te same klawisze, ile Dystans pokonany za pomocą myszki jest Ile kliknięć zostało wciśniętych w czasie?. Bez naruszania prywatności możemy dokonać porównania z innymi ludźmi i zobaczyć, ile jest przed komputerem w porównaniu ze średnią podczas pisania lub poruszania myszą.

W tym artykule przyjrzymy się kilku dobrym programom, których możesz użyć do tego Rejestruj użycie komputera, naciskanie przycisków i klikaniezobaczyć całkiem sporo Statystyki Twojej pracy lub aktywności online.

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Inteligentna stacja robocza zapewniająca wygodniejszą pracę z domu na komputerze

Indeks
  1. Jak uzyskać statystyki użytkowania komputera
    1. Programy do monitorowania aktywności komputerów
    2. Wnioski

Jak uzyskać statystyki użytkowania komputera

Poniżej znajdują się najlepsze programy do uzyskania szczegółowych statystyk użytkowania komputera, abyś mógł przeanalizować jakość wykonanej pracy i porównać ją z przyjaciółmi i współpracownikami. Wyniki należy przeanalizować po co najmniej tygodniu ciągłego użytkowania z jednym z określonych programów ustawionym na automatyczne uruchamianie.

Programy do monitorowania aktywności komputerów

Pierwszy program, który zalecamy spróbować Statystyki użytkowania dla komputerów PC jest Areszt czasowy, dostępne do pobrania pod adresem oficjalna strona.

Dzięki tej aplikacji możemy monitorować każdą otwartą aplikację na komputerze, sprawdzić, ile czasu spędziliśmy w pojedynczej witrynie lub programie oraz ile czasu spędziliśmy na programach Office, takich jak Office czy Zoom. Wszystkie wyniki są gromadzone lokalnie i można je pobrać jako raport, dzięki czemu można szybko porozmawiać z innymi przyjaciółmi lub współpracownikami. Kolejną fajną funkcją tej aplikacji jest możliwość dostosowania monitorowania, w tym wszelkich innych programów lub działań uruchomionych na komputerze, takich jak: B. naciśnięcia klawiszy lub kliknięcia myszą w celu uzyskania bardzo szczegółowych raportów.

Inną aplikacją, której możemy użyć do uzyskania statystyk użytkowania komputera, jest WhatPulse, dostępne do pobrania pod adresem oficjalna strona.

WhatPulse to najlepszy program do tego celu, darmowy i dostępny dla Windows, Mac OS X i Linux. Jedyne, co jest wymagane, to zarejestrować konto z nazwą użytkownika i hasłem, aby utworzyć profil online, który będzie wyświetlał statystyki. Whatpulse uruchamia się natychmiast po instalacji Zapisuj użycie komputera a szczególnie, Kliknięcia myszą, odległość, jaką przebyła mysz i klawisze wciśnięte na klawiaturze.
Ci, którzy słusznie obawiają się, że jest to złośliwy keylogger (typ wirusa, który rejestruje naciśnięcia klawiszy i wysyła je nieznajomym), mogą zapewnić, że WhatPulse to wypróbowany i przetestowany program open source, dojrzały i bezpieczny, i to wszystko. Pozwól wyszukiwarce Google sprawdzić, czy ktoś nigdy nie miał problemu z tym oprogramowaniem. Ta aplikacja umożliwia również określenie jednostki miary do obliczania odległości, wprowadzając metry lub kilometry zamiast standardowych mil.
Po kilku tygodniach lub miesiącach ciekawie i przyjemnie jest zobaczyć statystyki tego, co zostało zrobione na komputerze w tym okresie i porównać je z innymi osobami, które opublikowały swoje statystyki na stronie Whatpulse.

Innym narzędziem do rejestrowania aktywności, którego możemy użyć na komputerze, jest Czas na ratunek, dostępna jako aplikacja internetowa z oficjalna strona.

RescueTime wymaga zarejestrowania bezpłatnego konta na stronie internetowej. RescueTime działa jak szpieg, rejestrując, jak długoNa przykład, czy jesteś na Facebooku, ile czasu zajmuje napisanie raportu na komputerze i ile czasu zajmuje czytanie e-maili i odpowiadanie na nie każdego dnia. RescueTime okazuje się ambitną aplikacją podczas czytania Statystyki z wykresów wydajności Użyj go do pomiaru wydajności własnej lub innych osób. Niektóre czynności są uznawane za „rozpraszające”, inne za „pracę”, a inne za neutralne lub niewykrywalne.
Wszystkie kategorie można personalizować i zmieniać ich nazwy na podstawie nazwy. Na przykład korzystanie z niektórych programów może być skonfigurowane jako praca lub jako odwrócenie uwagi, w zależności od celów.

Jeśli dotychczas zgłoszone programy wydają się trudne w obsłudze, możemy również skorzystać z prostszych narzędzi, takich jak: Mousotron, mały program, który mierzy odległość przebyta przez mysz z biegiem czasu i do pobrania z oficjalna strona.
Zasadniczo chodzi o obliczenie odległości przebytej przez kółko myszy w metrach i kilometrach. Z biegiem czasu program oblicza, ile centymetrów na centymetr zostało pokrytych myszą i jak często naciskano prawy, lewy, a nawet podwójny klik.

W tej samej kategorii możemy również znaleźć darmowy program KeyCounterPodobnie jak WhatPulse, obliczając dokładnie, jak często naciskane są klawisze klawiatury komputera i jak używana jest mysz w czasie.

Wnioski

Programy te są bardzo przydatne do zbierania statystyk dotyczących korzystania z komputerów PC, ale nie mogą być używane jako prawdziwe programy „szpiegowskie”: zapisują dane tylko przez pewien czas lub są bardzo łatwe do zresetowania i zresetowania. Odinstaluj.

Jeśli chcemy szpiegować komputery innych osób, zapraszamy do przeczytania naszych poradników do monitorowania i szpiegowania użycia komputera oraz rejestrowania aktywności i jak tworzyć Grafika i statystyki dotyczące surfowania po Internecie za pomocą przeglądarki Google Chrome.
Zawsze możemy przeczytać poradnik na ten sam temat Szpieguj komputer i zobacz, jak komputer jest używany przez innych.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up