Stary tablet z Androidem: jak zaktualizować

Czy mamy stary tablet i chcemy go zaktualizować do najnowszej wersji Androida? Zobaczmy, jak to zrobić.

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele różnych tabletów, które były sprzedawane jako konkurenci iPada, ale w znacznie niższej cenie niż urządzenie Apple. Większość użytkowników zauważyła, że ​​po kilku miesiącach te tanie tablety ledwo oferują szybkość działania tabletów z wyższej półki i niewiele możemy zrobić, aby poprawić sytuację. Dla tych, którzy nie poddadzą się w najbliższym czasie, możemy również spróbować przyspieszyć działanie aplikacji lub wprowadzić nowe funkcje, aktualizując system operacyjny Android, podobnie jak robimy to ze smartfonami.

Pokażemy Ci w poniższym przewodniku Jak zaktualizować stary tablet z Androidemaby osiągnąć zadowalający poziom wydajności, aby uruchomić wszystkie interesujące nas aplikacje bez nadmiernego spowolnienia (zwłaszcza jeśli często korzystamy z Netflix, Disney Plus i YouTube). Aktualizacje mogą również wprowadzać nowe funkcje, które nie były dostępne w dotychczas używanym oprogramowaniu.

Indeks
 1. Oficjalna aktualizacja przez OTA
 2. Aktualizacja za pomocą niestandardowej pamięci ROM
 3. Niestandardowa aktualizacja
  1. dyplom

Oficjalna aktualizacja przez OTA

Pierwszy rodzaj aktualizacji, który możemy zastosować, to ta, którą może dostarczyć producent tabletu z Androidem: wybierz urządzenia renomowanych producentów (takich jak Samsung czy Xiaomi) będziemy otrzymywać regularne aktualizacje przez pierwsze dwa lata po wprowadzeniu produktu na rynekaby uzyskać najnowsze poprawki bezpieczeństwa i nowe funkcje, które zostały wydane na rynku. Jeśli nigdy nie rozpoczęliśmy aktualizacji systemu na naszym tablecie, możemy to zrobić szybko, otwierając aplikację. ustawienia, przenosi nas do menu informacyjnego tabletu (lub Informacje -> Aktualizacje) i naciśnij element Sprawdź aktualizacje.

W przypadku aktualizacji system informuje nas: Naciskając przycisk Pobierz/Pobierz lub Zainstaluj możemy zaktualizować nasz stary tablet z Androidem do najnowszej wersji oprogramowania od producenta. Visto che i file d'agiornamento del sistema possono essere piuttosto grandi accertiamoci di connetterci al Wi-Fi ed evitiamo the uso della rete dati cellulare (sui tablet dotati di modulo SIM), więc da Scaricare velocement.i costi file e gid . Po zakończeniu pobierania ponownie uruchamiamy tablet i czekamy na zakończenie aktualizacji.

Aktualizacja za pomocą niestandardowej pamięci ROM

Nie wszystkie tablety z Androidem na rynku otrzymały aktualizacje OTA stałe i częste: niektóre chińskie produkty nigdy nie były aktualizowane! W takich przypadkach możemy zaktualizować nasz tablet w dowolnym momencie przez Niestandardowa pamięć ROM, nieoficjalne oprogramowanie układowe prowadzone przez programistów-wolontariuszy, które może tchnąć nowe życie w każdy stary tablet. Najlepsza niestandardowa pamięć ROM, jaką możemy zainstalować na tabletach, to LineageOS, Dostępne od oficjalna strona.

Jeśli jesteśmy wystarczająco maniakami i chcemy za wszelką cenę zaktualizować stary tablet, wystarczy znaleźć konkretną wersję LineageOS dla używanego tabletu, pobrać najnowszą wersję od programistów i postępować zgodnie z instrukcjami instalacji w linku Instrukcja instalacji (u góry okna). W zdecydowanej większości przypadków procedura jest taka sama dla wszystkich tabletek i jest bardzo podobny do procedury dla smartfonów z Androidem:

 • Odblokuj bootloader lub Samsung Knox (jeśli dotyczy)
 • Zainstaluj niestandardowe odzyskiwanie, takie jak TWRP
 • Załaduj niestandardowy plik ROM do pamięci wewnętrznej tabletu
 • Uruchom ponownie tablet w trybie odzyskiwania
 • Zainstaluj z niestandardowego odzyskiwania ROM
 • Uruchom ponownie tablet

Są to kroki niezbędne do zainstalowania niestandardowej pamięci ROM, takiej jak LineageOS na naszym tablecie, aby była dostępna najnowsza kompatybilna wersja Androida i wszystkie inne funkcje tego nieoficjalnego oprogramowania układowego. Możemy również przeczytać nasze poradniki, aby dowiedzieć się więcej Zainstaluj LineageOS, najlepszy ROM z Androidem oraz Jak zainstalować niestandardową pamięć ROM Androida?.

Jeśli mamy problem z odblokowaniem bootloadera, możemy również zapoznać się z naszą dogłębną analizą Jak odblokować bootloader Androida.

Niestandardowa aktualizacja

Jeśli nie chcemy zbyt dużo bawić się naszym starym tabletem lub jeśli nie ma niestandardowej pamięci ROM dla używanego tabletu, zawsze możemy ręcznie zaktualizuj niektóre składniki systemu operacyjnegoby był szybszy i bardziej nowoczesny. Pierwsza zalecana aktualizacja dotyczy programu uruchamiającego, czyli interfejsu, w którym obecne są ekrany główne i aplikacje. Program uruchamiający system jest często powolny i niechlujny, więc lepiej od razu wymienić go na nowy, taki jak Nova Thrower, do pobrania z Sklep Google Play.

Za pomocą tego programu uruchamiającego możemy dostosować interfejs i położenie każdej ikony, a także użyć pakietów ikon i motywów inspirowanych najnowszymi wersjami Androida. Ten launcher jest również bardzo lekki w pamięci, dzięki czemu może działać płynnie nawet na tabletach z 1 GB pamięci RAM.

Dostosowanie systemu operacyjnego tabletu będzie kontynuowane po zainstalowaniu ich wszystkich ważne aplikacje Googlezastąpić aplikacje systemowe tabletu (często stare i nieaktualne). Do pobrania zalecamy następujące aplikacje Google:

 • Gboard: prosta i szybka klawiatura Google pełna innowacyjnych funkcji.
 • Wykazać: zegar na Pixelu, dzięki któremu możesz ustawić alarm, uzyskać timery, sprawdzić strefy czasowe i uzyskać dedykowany widżet.
 • Gmail: najlepsza aplikacja do zarządzania wszystkimi skrzynkami pocztowymi w jednej aplikacji.
 • kalendarz Google: kalendarz Google synchronizuje się z kontem, aby nie przegapić nawet spotkania lub ważnego wydarzenia.
 • Pliki Google: menedżer plików Google, aby uzyskać dostęp do wszystkich plików osobistych na tablecie i usunąć niepotrzebne pliki.
 • Telefon Google: Jeśli nasz tablet jest wyposażony w gniazdo SIM, możemy również zainstalować tę aplikację, aby sprawnie zarządzać połączeniami i automatycznie blokować numery spamowe.

Łącząc wspomniany lekki launcher i aplikacje Google, otrzymujemy „odmłodzony” tablet z nowym interfejsem użytkownika i wieloma regularnie aktualizowanymi aplikacjami. Na ten sam temat możemy przeczytać nasz poradnik Jak zaktualizować Androida (nawet bez instalowania nowych wersji).

dyplom

Stary tablet nie musi trafić do piwnicy ani do szuflady: nawet jeśli teraz wydaje się powolny i nieaktualny, zawsze możemy postępować zgodnie z sugestiami z poprzednich rozdziałów, aby przywrócić go do nowego życia, kontynuując aktualizacja systemu operacyjnego lub, dla mniej odważnych, zainstalowanie szeregu aplikacji, które mogą tchnąć nowe życie w każdy tablet (nawet modele z 1 GB pamięci RAM).

Stary tablet może być ponownie użyty na wiele sposobów, jak stary telefon z Androidem; Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz poradnik 15 różnych sposobów korzystania ze starego telefonu z Androidem.

Aby przyspieszyć działanie dowolnego starego tabletu, możemy również przeczytać nasz artykuł Zoptymalizuj powolny smartfon lub stary tablet.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up