Spójrz na swój kod jak profesjonalista dzięki funkcji Code Compare

Jest to artykuł sponsorowany, który umożliwił Devart. Rzeczywiste treści i opinie to jedyne opinie autora, które zachowują niezależność redakcyjną, nawet jeśli post jest sponsorowany.

Jeśli masz średniej wielkości bazę kodu, zmiany kodu mogą być trudne do zauważenia w recenzjach. Mogą być też trudne do zapamiętania. Wiesz, że zaktualizowałeś metodę w jednym z plików aktualizujących bazę danych, ale co to było? Możesz ręcznie odczytać pliki, ale może to zająć trochę czasu.

Możesz użyć diff, polecenia diff lub narzędzi wbudowanych w IDE lub edytory, aby zidentyfikować różnice między wersjami. Ale co, jeśli chcesz zrefaktoryzować swój kod, aby przenieść podobne fragmenty do pojedynczej funkcji, którą możesz ponownie wykorzystać? Oto zaawansowane narzędzie, takie jak Porównanie kodów może wejść w grę.

Indeks
 1. Cena £
 2. Wymagania systemowe
 3. nieruchomości
  1. Kodowanie kolorami
  2. Nie jest wymagany zewnętrzny edytor
  3. Porównaj więcej niż tylko pliki
  4. Funkcje profesjonalne
 4. Integracja systemu
 5. ukończenie szkoły

Cena £

Nie musisz płacić ani grosza za korzystanie z funkcji Code Compare. Wiele funkcji aplikacji jest dostępnych w bezpłatnej wersji, którą można pobrać ze strony Devart.

Jednak funkcje dostępne w wersji Pro mogą być tego warte. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, funkcja Code Compare wypada korzystnie w porównaniu z innymi narzędziami do kodowania. Aplikacja kosztuje 49,95 USD za jedną licencję. Obejmuje to roczną subskrypcję Devart, która zapewnia bezpłatny dostęp do aktualizacji i premier produktów.

Skok

Jeśli zdecydujesz się pozostać przy darmowej wersji, będziesz zadowolony, że jest nieważna. Nie znajdziesz żadnych irytujących zrzutów ekranu ani brakujących funkcji. Po prostu nie masz dostępu do dodatkowych funkcji wersji Pro. Różnice w funkcjonalności omówimy nieco później w tym artykule.

Wymagania systemowe

Porównanie kodu ma skromne wymagania systemowe. Jeśli chodzi o sprzęt, wspomina tylko, że potrzebujesz 40 MB miejsca na dysku twardym, aby zainstalować oprogramowanie. Jeśli chodzi o inne potrzeby, narzędzie wydaje się lekkie, więc powinno działać płynnie na każdym używanym komputerze.

Wymagania programowe również nie są zbyt wysokie. Obsługiwane systemy operacyjne to Microsoft Windows Vista, Windows 7, Windows 8 / 8.1 i Windows 10. Ponadto należy zainstalować .NET Framework w wersji 4.0, 4.5 lub 4.6.

nieruchomości

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z narzędzia wiersza poleceń diff lub wbudowanego polecenia diff w Git, masz ogólne pojęcie o tym, co robi Porównanie kodu. Jednak porównywanie tego polecenia do tego oprogramowania jest jak porównywanie Modelu T do nowoczesnego luksusowego sedana. Technicznie oba są takie same, ale jeden robi o wiele więcej i prawdopodobnie będziesz się z tym lepiej bawić. Możesz odwiedzić witrynę Devart, aby zapoznać się z omówieniem funkcji porównywania plików w programie Code Compare.

Kodowanie kolorami

Jedną z największych zalet Code Compare jest system kodowania kolorami. To proste: kod, który został usunięty z rewizji jest podświetlony na czerwono, kod, który został dodany jest podświetlony na zielono. Kod, który został w jakikolwiek sposób zmieniony, jest podświetlony na niebiesko. Jeśli brzmi to znajomo, to dlatego, że jest to ta sama konwencja używana przez GitHub.

Niezwykle przydatna jest możliwość użycia go na dowolnym wybranym pliku. Dodatkową korzyścią jest fakt, że używasz tych samych konwencji, co GitHub i inne usługi, co oznacza, że ​​nie musisz uczyć się nowego sposobu patrzenia na kod.

Nie jest wymagany zewnętrzny edytor

Większość narzędzi umożliwiających porównywanie plików właśnie to robi.Widać różnice w dwóch wersjach, ale aby edytować plik, musisz go otworzyć w innym edytorze. Nie dotyczy to porównywania kodów.

Tutaj możesz rozpocząć edycję tekstu w obu plikach, co jest bardzo przydatne. Oczywiście nie zastąpi to Twojego ulubionego edytora tekstu ani IDE, ale jest bardzo przydatne do szybkiego rozwiązywania problemów.

Porównaj więcej niż tylko pliki

Porównanie dwóch plików jest wygodne, ale czasami potrzeba więcej. Na szczęście Code Compare również Cię tutaj omówił, ponieważ oprócz porównywania plików obsługuje porównania katalogów. Nie jest to funkcja, której każdy potrzebuje, ale jeśli jej nie masz, możesz zerwać umowę.

Funkcje profesjonalne

Jak wspomniano powyżej, większość funkcji porównywania kodu, w tym wszystkie powyższe, jest dostępna w wersji darmowej. Jednak w wersji Pro znajdziesz jeszcze potężniejsze funkcje, w tym możliwość dostrzeżenia podobnych linii.

Korzystanie z funkcji Podobne linie sprawia, że ​​porównywanie kodu jest znacznie inteligentniejsze. W zależności od tego, czy używasz trybu szybkiego, czy nie, funkcja Code Compare może nawet wykryć podobne wiersze, w których zmieniono nazwę zmiennej, co może być bardzo przydatne, gdy jesteś w trakcie refaktoryzacji.

Kolejną funkcją dostępną w wersji Pro jest trójstronne porównywanie i łączenie. W ten sposób, zamiast porównywać dwa na raz, możesz lepiej zrozumieć, jak zmieniły się różne wersje, a funkcja scalania może uratować życie.

Integracja systemu

Jedną z głównych zalet Code Compare jest jego łatwa integracja z systemem operacyjnym i innymi narzędziami. Po zainstalowaniu możesz zintegrować go z Eksploratorem Windows, aby łatwiej porównywać pliki. Instalacja oferuje również możliwość: zintegrować z Visual Studio i Team Foundation Server.

Integruje się również z innymi systemami kontroli wersji, takimi jak Git, Perforce, Mercurial, TortoiseSVN itp.

ukończenie szkoły

Jeśli Code Compare ma jedną wadę, jest to, że jest dostępny tylko w systemie Windows. Byłoby świetnie, gdyby programiści wieloplatformowi udostępnili go na macOS i Linux. To powiedziawszy, utrzymanie systemu Windows pozwala programistom skupić się na uczynieniu Code Compare z potężnym narzędziem, a nie na śledzeniu błędów specyficznych dla platformy.

Jeśli programujesz w systemie Windows, warto dać Kod Porównaj test . Najprawdopodobniej znajdziesz zastosowanie w swojej torbie z narzędziami do programowania. Jeśli zarabiasz na życie, pisząc kod w systemie Windows, nie ma powodu, aby nie uaktualniać do wersji Pro, ponieważ jest ona stosunkowo tania, biorąc pod uwagę jej moc i możliwości, a także ułatwi ci życie więcej niż raz.

Po pobraniu Code Compare otrzymasz bezpłatną wersję próbną funkcji Pro, a gdy skończy się czas, aplikacja powróci do trybu bezpłatnego. W ten sposób możesz zdecydować, które funkcje narzędzia są dla Ciebie ważne i czy funkcje Pro są tego warte.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up