Smartfony z najlepszym aparatem na rynku

Jakie smartfony kupić, jeśli chcesz robić zdjęcia najwyższej jakości

Najczęściej stosowaną obecnie metodą robienia zdjęć jest z pewnością smartfon, również dzięki łatwości obsługi, łatwemu sposobowi udostępniania zrobionych zdjęć w sieciach społecznościowych oraz wielu dostępnym filtrom i efektom, które sprawiają, że każde ujęcie jest wyjątkowe. . Ale robienie zdjęć dowolnym smartfonem na rynku bardzo różni się od robienia zdjęć smartfonem, który jest wyposażony w dobry czujnik i wysokiej jakości optykę: od razu będziemy mogli dostrzec jakość ujęcia i nasze działania, ponieważ zdjęcia będą być idealne nawet bez filtra i bez artefaktów.

Wybór smartfona z najlepszym aparatem nie jest łatwy: otwierając kartę techniczną telefonu, należy wziąć pod uwagę parametry skupiające się na elementach wpływających na tylną kamerę i przednią kamerę. Poniżej natychmiast pokażemy Ci, które parametry oceniasz i które smartfony są warte zachodu, jeśli szczególnie zależy nam na obszarze zdjęć.
W tym przewodniku chcemy się dowiedzieć Smartfony z najlepszym aparatem które możesz kupić już dziś, aby połączyć umiejętność uchwycenia każdej chwili swojego życia z wysokiej jakości obiektywem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak robić lepsze zdjęcia ze smartfonów

Indeks
 1. Funkcje aparatu w smartfonie
 2. Smartfon z najlepszym aparatem w danym momencie
  1. Wniosek

Funkcje aparatu w smartfonie

Smartfony o doskonałych możliwościach fotograficznych powinny mieć większość funkcji wymienionych poniżej; niekoniecznie muszą mieć je wszystkie, ale przynajmniej pierwszych 5 musi być obecnych, aby móc je odróżnić od zwykłych smartfonów z tanimi fotoczujnikami.

 • Wiele kamer: teraz wszystkie modele smartfonów na rynku mają więcej tylnych aparatów (3, 4 lub więcej). Aby przetworzyć wysokiej jakości obraz, każdy aparat rejestruje ten sam obiekt na różne sposoby: na przykład jeden aparat rejestruje obraz w kolorze, inny w czerni i bieli, a jeszcze inne za pomocą kombinacji HDR i różnych ulepszeń. Smartfon automatycznie zbiera wszystkie nagrania i tworzy (w ułamkach sekundy) zdjęcia o żywszych kolorach i naprawdę niezwykłych kontrastach.
 • Bariera fotoelektryczna: Jakość końcowego obrazu zależy również od typu użytego czujnika. W miarę możliwości wybieramy modele z matrycą 32 MP lub większą, aby zawsze otrzymywać szczegółowe obrazy.
 • Zoom optyczny: Coraz więcej smartfonów oferuje zoom optyczny, który różni się od cyfrowego tym, że jest tworzony przez ruch obiektywu (który zbliża się i oddala zgodnie z naszym poleceniem). Jest lepszy od zoomu cyfrowego, ponieważ nie wpływa na jakość obrazu (chociaż zoomy optyczne w smartfonach rzadko mają powiększenie powyżej 3X).
 • Stabilizator obrazu: Optyczna stabilizacja obrazu (OIS) musi być zainstalowana, aby zapobiec rozmyciu zdjęć, tak aby każdy ruch ręki mógł być całkowicie skompensowany.
 • Sztuczna inteligencja: Dzięki specjalnym dedykowanym chipom telefon rozpoznaje scenariusz, w którym robimy zdjęcie i automatycznie zmienia ustawienia tylnego i przedniego aparatu, aby zawsze uzyskać idealne zdjęcie. Naprawdę ważne, aby móc wypełnić luki podczas strzelania.
 • Szybkość nagrywania: Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest czas otwarcia migawki, czyli moment, który upływa od naciśnięcia przycisku na ekranie do faktycznego nagrania. Czasy krótsze niż sekunda są zawsze mocną stroną.
 • Aplikacja aparatu: Nawet standardowa aplikacja używana do nagrywania może wykryć różnicę między dwoma całkowicie identycznymi czujnikami. Staramy się skupić na modelach, które mają wszystkie podstawowe ustawienia, które można regulować, ale w razie potrzeby mogą również wyświetlać zaawansowane ustawienia, takie jak balans bieli, nasycenie, ISO i ekspozycja.
 • Autofokus: Najnowszym odkryciem w tym kierunku jest laserowy autofokus, który umożliwia ogniskowanie obrazu za pomocą technologii laserowej do celowania.
 • Czujnik widma kolorów (HDR): Jeśli obraz jest zbyt jasny lub zbyt ciemny, czujnik spektrum kolorów może realistycznie wyświetlać kolory wszystkich zdjęć, dzięki czemu zawsze można uzyskać doskonałe ujęcia w każdych warunkach oświetleniowych.

Jeśli sprawdzimy wszystkie sugerowane ustawienia, będziemy mogli sami sterować smartfonem najlepszym aparatem.

Smartfon z najlepszym aparatem w danym momencie

Po wspólnym poznaniu cech, które smartfon musi mieć do fotografii, przyjrzyjmy się najlepszym modelom, które możemy kupić online, aby skierować nasz wybór w stronę smartfona, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom (w tym ekonomicznym). ).

Najtańszy telefon z aparatem, jaki możemy kupić, to ten OnePlus N100, Wykonany przez Amazon za mniej niż 150 euro.

Ten telefon ma 6,52-calowy wyświetlacz HD + LCD, 4 GB RAM, 64 GB pamięci, potrójny aparat ze sztuczną inteligencją, baterię 5000 mAh, obsługę dwóch kart SIM, obsługę sieci 4G i system operacyjny Android 10.

Doskonały smartfon ze średniej półki to Xiaomi POCO X3 Pro, Wykonany przez Amazon za mniej niż 200 euro.

W tym telefonie znajdziemy 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej, 6,67-calowy ekran FHD, technologię ekranu 120 Hz z DotDisplay LCD, procesor Qualcomm SnapdragonTM 860, baterię 5160 mAh, poczwórny aparat 48 MP i obsługę MIUI system dla POCO (oparty na systemie Android 11).

Innym bardzo interesującym fotofonem jest to Realme 8 Pro, dostępne w Amazon za mniej niż 300 euro.

Ten smartfon ma ultra poczwórny aparat 108 MP, 6,4 calowy ekran Super AMOLED, ładowanie SuperDart 50 W, baterię 4500 mAh, obsługę dwóch kart SIM, obsługę NFC, 8 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i system z Androidem 11.

Możemy to wypróbować w średnim i wyższym segmencie rynku OnePlus PÓŁNOC, dostępne w Amazon za mniej niż 400 euro.

Ten telefon ma 6,44-calowy ekran AMOLED, częstotliwość odświeżania 90 Hz, tylną kamerę 48 MP + 8 MP + 5 MP + 2 MP, przedni aparat 32 MP + 8 MP, 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, baterii 4100 mAh, technologii ładowania OnePlus Warp i systemu operacyjnego Android 11.

Taki telefon z aparatem możemy również znaleźć w średnim i wysokim segmencie rynkuOPPO Reno4 Pro, dostępne w Amazon za mniej niż 600 euro.

Ten smartfon ma 6,5-calowy ekran FHD + AMOLED, 4 tylne aparaty z 48 MP, 12 GB RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej, baterię 4000 mAh, szybkie ładowanie, obsługę Dual Sim, obsługę sieci 5G oraz system operacyjny Android 11 .

Na szczycie rynku możemy znaleźć bardzo wydajne i profesjonalne telefony z aparatem, takie jak ten Sony Xperia 1 II, dostępne w Amazon za mniej niż 800 euro.

W tym telefonie znajdziemy 6,5-calowy wyświetlacz HD + OLED, 8 GB RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej, hybrydową obsługę dual SIM, obsługę 5G, baterię 4000 mAh, 12 MP + 12 MP + Potrójny tylny aparat 12 MP ze sztuczną inteligencją oraz System operacyjny Android 10.

Nie mogliśmy o nich zapomnieć również w górnym segmencie rynku Samsung Galaxy S21, sprzedawane i wysyłane przez Amazon za mniej niż 1000 €.

Ten telefon ma 6,2 calowy ekran z technologią Dynamic AMOLED 2X, poczwórny tylny aparat ze sztuczną inteligencją, 256 GB pamięci wewnętrznej, 8 GB RAM-u, baterię 4000 mAh, obsługę dual SIM + eSIM oraz system operacyjny Android 11.

Z drugiej strony, jeśli chcemy korzystać z ustawień fotograficznych Apple’a, musimy skupić się na wszystkimiPhone 12 Pro Max, sprzedawane i wysyłane przez Amazon za mniej niż 1300 €.

Na tym iPhonie znajdziemy 6,7-calowy wyświetlacz Super Retina XDR, procesor A14 Bionic, system kamer 12MP Pro, rozszerzenie 5-krotnego zoomu optycznego, tryb nocny, Deep Fusion i Smart HDR 3, skaner LiDAR. dla ulepszonych wrażeń AR i portretów w trybie nocnym i systemie operacyjnym iOS.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Najlepszy aparat w smartfonie: robi najlepsze zdjęcia

Wniosek

Jak widzieliśmy w tym przewodniku, za zdjęcia wysokiej jakości możemy wydać mniej niż 200 euro na najtańszy smartfon w kategorii i nawet ponad 1000 euro na najbardziej kompletne smartfony, czyli te, które robią najpiękniejsze i najbardziej sugestywne zdjęcia; Wysokie ceny nie powinny dziwić, bo jakość z fotograficznego punktu widzenia (i nie tylko) ma swoją cenę.

Jeśli chcesz wymienić aplikację aparatu dołączoną do smartfona na lepszą, zalecamy zapoznanie się z naszym poradnikiem Najlepsze aplikacje aparatu na Androida do robienia zdjęć telefonem.
Jeśli natomiast chcieliśmy trochę zaoszczędzić przy zakupie smartfona, zawsze możemy wziąć pod uwagę produkty polecane w naszym artykule Najlepsze smartfony za 200 euro.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up