Skąd mam wiedzieć, czy ktoś uzyskał zdalny dostęp do mojego komputera i korzystał z niego oraz czy kontroluje moje urządzenia?

Dla tych, którzy… Komputer z połączeniem internetowym Przeraża ich myśl, że mogą stać się ofiarą hakera. Istnieje wiele historii, w których zły facet w jakiś sposób uzyskuje dostęp do twoich plików i danych osobowych i wyrządza wiele szkód.

Inni obawiają się, że ich hasła bankowe i inne dane osobowe zostaną ujawnione. Masz również możliwość przeglądania swoich osobistych zdjęć i filmów. więc zobaczymy Skąd mam wiedzieć, czy ktoś wszedł na mój komputer?.

Indeks
 1. Jak sprawdzić, czy ktoś wszedł na twój komputer?
  1. Jakie pliki intruz może sprawdzić na twoim komputerze?
 2. Można dowiedzieć się, czy ktoś uzyskał dostęp do Twojego komputera i korzystał z niego
  1. Sprawdź dzienniki zdarzeń na swoim komputerze
  2. Przeszukaj logi w określonych programach
  3. Dowiedz się, czy urządzenia USB są podłączone do naszego komputera
  4. Odkryj aplikacje zdalnego dostępu na swoim komputerze
 3. W ten sposób możesz dowiedzieć się, czy uzyskali zdalny dostęp do Twojego komputera

Jak sprawdzić, czy ktoś wszedł na twój komputer?

Przede wszystkim jednak musimy to zrozumieć mieć zabezpieczenia antywirusowe Jeśli niektóre z naszych sieci społecznościowych, witryn bankowych i innych zasobów są chronione hasłem, prawdopodobnie użytkownicy będą mogli uzyskać do nich dostęp.

Możliwe też, że a nikt nie ma do niego bezpośredniego dostępu do naszego komputera w celu wykonania pewnych czynności bez naszego powiadomienia. Więc pierwszą rzeczą, którą musimy zidentyfikować, jest cel tych intruzów.

Jakie pliki intruz może sprawdzić na twoim komputerze?

Jeśli nasz komputer zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzony przez intruza lub hakera, musimy się z tym liczyć chcą określonych dat z naszego komputera.

Wśród dat, do których Może chcesz uzyskać dostęp do intruza? to dane, które są przechowywane na naszym komputerze w celu uzyskania dostępu do kont osobistych, takich jak hasła do sieci społecznościowych lub kont bankowych i kart kredytowych.

Możliwe też, że intruz chcesz zainstalować program na Twoim komputerze z innymi intencjami, np. Na przykład, aby móc podsłuchiwać Twoje rozmowy i widzieć e-maile, które piszesz i otrzymujesz.

W takich przypadkach możemy powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak „przestępstwo doskonałe”, ponieważ ogólnie rzecz biorąc, każde działanie podjęte na twoim komputerze może pozostawić „ślady” wiedzieć, czego szukać i gdzie szukać. Następnie porozmawiajmy o tych „odciskach palców”.

Można dowiedzieć się, czy ktoś uzyskał dostęp do Twojego komputera i korzystał z niego

Sprawdź dzienniki zdarzeń na swoim komputerze

Wszystko, co dzieje się na Twoim komputerze, czy to z systemem operacyjnym Microsoft, Apple czy Linux, jest zapisywane w pliku. Dokładnie Musisz go zlokalizować i sprawdzić aktywność utworzone na Twoim komputerze.

W przypadku systemu operacyjnego Windows w większości wersji do tej pory możliwe było wyświetlanie jego zdarzeń w „Tablica rozdzielcza"Następnie przejdź do"narzędzia administracyjne„I właśnie tam ich znajdujemy "Podgląd zdarzeń”.

W tej Podglądzie zdarzeń możesz zobaczyć godzinę i dzień, w którym na komputerze występują różne zdarzenia związane z zarządzaniem lub użytkowaniem. Przechodzenie przez każde wydarzenie może wydawać się trochę kłopotliwe, ale spójrz na godziny i dni da ci wiele przydatnych informacji.

W systemach Linux i Mac możesz również skorzystać z tej opcji, aby zbadać zdarzenia, które miały miejsce na twoim komputerze. W przypadku Linuksa można go znaleźć pod / var / katalog dziennika zaloguj się jako superużytkownik. Mac też jest podobny.

Przeszukaj logi w określonych programach

Niektóre programy na naszym komputerze mają osobliwość: Zapisz dziennik aktywności które są wykonane, więc musimy się im bezpośrednio przyjrzeć. Jednym z nich jest przeglądarka internetowa. Znajdziemy tam historię wyszukiwania, historię czatów i przeglądania.

Jeśli ktoś inny niż my wejdzie do komputera i użyje przeglądarki, wystarczy, że sprawdzisz historię i wszystko, co zostało zrobione, jest rejestrowane ten.

Router internetowy ma również rejestr stron internetowych i innej aktywności. Więc jeśli znamy hasło, możemy zapoznaj się z tymi arkuszami.

Dowiedz się, czy urządzenia USB są podłączone do naszego komputera

Innym sposobem na stwierdzenie, czy ktoś włamał się do naszego komputera, jest dowiedzenie się, że to się stało podłączony do dowolnego urządzenia USB. Jest to bardzo ważne, ponieważ możliwe jest, że pliki zostały skopiowane z naszego komputera.

Aby rozpoznać, czy urządzenia USB są podłączone do naszego komputera, należy najpierw zainstalować oprogramowanie. Wykrywanie urządzeń USB które są dostępne w Internecie. Narzędzia te są bardzo przydatne i łatwe do pobrania i zainstalowania.

Jak widać, nie jest im trudno włamać się do komputera. W rzeczywistości te przypadki pojawiają się również na urządzeniach z Androidem, ponieważ bardzo łatwo jest zdalnie sterować telefonami z Androidem z komputera. Więc musimy być bardzo czekając na taką sytuację.

Odkryj aplikacje zdalnego dostępu na swoim komputerze

Ktoś może instalować na Twoim komputerze złośliwe oprogramowanie, które zbiera Twoje dane w postaci haseł. Aby tego uniknąć, musimy mieć dobry, aktualny program antywirusowy.

A jeśli Twój komputer zawiera złośliwe oprogramowanie, możesz go użyć do usunięcia złośliwego oprogramowania z komputera System operacyjny WindowsDzięki temu na pewno nie będziesz mieć żadnych problemów z komputerem ani urządzeniami do niego zakotwiczonymi.

W ten sposób możesz dowiedzieć się, czy uzyskali zdalny dostęp do Twojego komputera

Jeśli podejrzewamy, że Na naszym komputerze jest zainstalowany program musimy go znowu zobaczyć od tego faceta. Możliwe, że może spowolnić lub zachowywać się inaczej z powodu wykonania tego złośliwego programu.

Aby to wykryć, użyj narzędzia Menedżer zadań. Pozwoli Ci to sprawdzić, czy na Twoim komputerze znajdują się jakieś podejrzane programy. Aby otworzyć tego menedżera, możesz to zrobić, naciskając klawisze Ctrl + Alt + Del.

Tam możesz zobaczyć aktualnie uruchomione programy. Jeśli widzisz jakieś dziwny program, musisz go anulować. Oczywiście, aby go zidentyfikować, musisz wiedzieć, które aplikacje są zwykle aktywowane na twoim komputerze.

Kiedy znajdziesz kogoś na. dostępy do zdalnego komputera, i podejrzewasz, że mogli wejść na Twoje konto Gmail, zalecamy przestrzeganie kilku wskazówek, które pomogą Ci ustalić, czy weszli na Twoje konto Gmail. W ten sposób możesz zmienić swoje hasło.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek Możesz mieć większe bezpieczeństwo w swoim zespole i uniemożliwić komuś korzystanie z komputera bez Twojej wiedzy.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up