Rzeczy do zrobienia z nowo zakupionym telefonem Xiaomi

Kupiliśmy telefon Xiaomi, ale nie wiemy, jak dobrze z niego korzystać? Zobaczmy, jak skonfigurować to od zera

Telefony Xiaomi cieszą się coraz bardziej oczywistym globalnym sukcesem, do tego stopnia, że ​​mogą pochwalić się danymi sprzedażowymi porównywalnymi z danymi Samsunga i Huawei (wciąż w świecie Androida). Sekrety tego sukcesu stają się jasne, gdy po raz pierwszy odbieramy telefon od tego producenta: są szybkie, wygodne w obsłudze, bardzo precyzyjnie dostosowują się w każdej sytuacji i mają stosunek ceny do wydajności, który jest trudny do dorównania innym producentom. jest. .

Ale ci, którzy nigdy nie używali Xiaomi, mogą początkowo mieć problemy, ponieważ wrażenia z Androida są pod wieloma względami zupełnie inne niż w systemach Samsunga lub Huawei. Nawet jeśli jesteśmy jednym z tych użytkowników, którzy nie mogą od razu w pełni wykorzystać możliwości Xiaomi, doszedłeś do właściwych instrukcji: Tutaj pokażemy Ci Rzeczy do zrobienia z nowo zakupionym telefonem Xiaomiaby uniknąć typowych i łatwych do naprawienia problemów, które mogą wpływać na sposób korzystania z telefonu.

Indeks

  Instrukcje dotyczące korzystania z Xiaomi po raz pierwszy

  Chociaż telefon Xiaomi jest gotowy do użycia, a zatem bardzo łatwy w użyciu (niezależnie od komputera czy doświadczenia technologicznego każdego z nas), jest Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o systemie operacyjnym MIUIaby doświadczenie użytkownika było naprawdę wciągające i uniknęło drobnych bólów głowy, które mogą się pojawić.

  Dostosuj oszczędzanie energii MIUI

  Pierwszą rzeczą do zrobienia z telefonem Xiaomi jest zapoznanie się z nim system oszczędzania energii MIUI. W większości telefonów na rynku system ten bardzo skutecznie wydłuża żywotność baterii i często wyłącza aplikacje działające w tle. To zachowanie Mogą jednak pojawiać się powiadomienia z niektórych głównych aplikacji, takich jak WhatsApp, Facebook i inne: Dlatego w przypadku aplikacji, z których zawsze chcemy otrzymywać powiadomienia, wskazane jest podjęcie pewnych środków ostrożności, aby zapobiec występowaniu oszczędności energii, gdy nie są one potrzebne.

  Najpierw otwieramy aplikację, która zawsze powinna pozostać aktywna w pamięci, otwieramy listę ostatnio używanych aplikacji (przewijając w górę od dołu i przytrzymując lub przytrzymując przycisk home), przytrzymując przytrzymaną aplikację, otwórz tam i dotknij ikony kłódki.

  Aktywując kłódkę, uniemożliwiamy systemowi oszczędzania energii zamknięcie aplikacji, a także uniemożliwiamy jej zamknięcie w przypadku, gdy chcemy dobrowolnie zwolnić pamięć (co jednak nie jest zalecane na Androidzie). Po włączeniu blokady ponownie naciśnij i przytrzymaj aplikację (na liście ostatnio używanych aplikacji), stuknij ikonę koła zębatego i przejdź do menu oszczędzać energię i włącz ustawienie Bez ograniczeń.

  Powyższe kroki powtarzamy dla wszystkich aplikacji, dla których chcemy nadal otrzymywać powiadomienia: WhatsApp, Telegram, Gmail lub każda inna aplikacja do przesyłania wiadomości lub poczty e-mail; Oczywiście staramy się nie omijać całkowicie systemu oszczędzania energii, w przeciwnym razie może to wpłynąć na żywotność baterii (np. Nic nie robimy dla gier, przeglądarek lub innych aplikacji, z których korzystamy raz w miesiącu).

  Aktywuj system kopii zapasowych Xiaomi

  Chociaż System kopii zapasowych dostarczony przez Google Xiaomi jest więcej niż wystarczające, aby chronić nas przed nieprzewidzianymi zdarzeniami i chronić nasze dane osobowe. Xiaomi oferuje swój system backupu z wydzielonym obszarem w chmurze oraz możliwością zapisywania innych danych i elementów, które są pomijane w backupie Google (np. System ustawień SMS, wiadomości i ustawienia aplikacji). Aby aktywować tę kopię zapasową, otwórzmy aplikację ustawieniawejdźmy do menu Policz mnienaciskamy Chmura XiaomiW razie potrzeby zaloguj się (możemy też w locie założyć konto z naszym numerem telefonu) i aktywować wszystkie elementy bezpieczeństwa w tej sekcji na nowym ekranie Synchronizuj dane aplikacji.

  Po włączeniu kopii zapasowych uważamy to za właściwe (Łączność, ogłoszenia, Galeria i inne) wciskamy przycisk synchronizacji, aby zapisać kopię zapasową chmury Xiaomi, do której mamy dostęp w dowolnym momencie dedykowana strona lub inny Xiaomi skonfigurowany z tym samym kontem Mi.

  Aktywuj drugie pole

  Jedną z najbardziej przydatnych funkcji Xiaomi jest to drugi pokój, drugie konto systemowe, które pozwala nam oddzielić konta osobiste i aplikacje od aplikacji lub kont, których używamy w firmie. Aby go aktywować, przejdź do aplikacji ustawienianaciśnijmy menu cechy szczególnenaciśnijmy menu Drugi pokój i na koniec naciśnij Aktywuj drugie pole.

  Po naciśnięciu przycisku zostaniemy poproszeni o ustawienie drugiego ekranu blokady, który możemy zabezpieczyć innym kodem PIN niż kod główny lub przypisując inny odcisk palca. Po aktywacji przypomina to posiadanie dwóch telefonów w jednym: możesz zainstalować dwa WhatsApps (mapując dwie różne karty SIM), dwie aplikacje Telegram i dwie aplikacje Instagram. Musisz tylko uważać, aby używać różnych kont na każdym stanowisku. Mając to na uwadze, zapraszamy do lektury naszego poradnika WhatsApp dual sim: dwa numery i konta na jednym telefonie (Android).

  Aktywuj tryb uproszczony

  Jeśli z Xiaomi korzysta niewygodny użytkownik z urządzeniami technologicznymi (np. Osoba starsza), aktywując Xiaomi możemy sprawić, by nie rozpaczał przez telefon tryb uproszczony. Aby go aktywować, idziemy ścieżką Ustawienia -> Funkcje specjalnenaciśnijmy menu tryb uproszczony i na koniec naciśnij Aktywuj tryb uproszczony.

  Gdy tylko ta opcja jest aktywna, symbole stają się większe, tekst staje się większy, wymagania dotyczące przestrzeni wizualnej stają się mniejsze, a wszystkie ważne funkcje są dostępne. Aby dowiedzieć się więcej na ten interesujący temat, możemy również przeczytać nasz artykuł Zmień Androida w prosty telefon dla seniorów z dużymi przyciskami.

  Dostosuj system

  Jedną z mocnych stron Androida jest personalizacja, a MIUI nie jest wyjątkiem: na wszystkich Xiaomi faktycznie znajdujemy aplikację tematyza pomocą których możemy zmienić domyślne motywy lub pobrać nowe motywy z dedykowanego sklepu.

  W aplikacji możemy znaleźć tysiące różnych motywów, z których wiele jest bezpłatnych i można je swobodnie zainstalować na dowolnym telefonie Xiaomi. Motywy obejmują nową tapetę, nowy styl menu i przycisków menu, nowe ikony i nowy ekran blokady, dzięki czemu Twój telefon może być naprawdę wyjątkowy. Aby jeszcze bardziej dostosować telefon, możemy również przeczytać nasz przewodnik Spersonalizuj ekran główny i aplikacje na Androida.

  Wnioski

  Gdy wypróbujemy Xiaomi, prawie nie kupimy żadnych innych telefonów: na każdym smartfonie z chińskiego domu zawsze znajdujemy odpowiednią równowagę między wydajnością, łatwością użytkowania i dostosowywaniem, w idealnej mieszance Androida i iPhone'a, którą będziemy nie znajdziesz, znajdziesz na Samsungu lub Huawei. Aby jak najlepiej go wykorzystać, zachęcamy do wypróbowania funkcji opisanych w tym przewodniku i uzyskania telefonu spełniającego nasze potrzeby.

  Jeśli nie wiemy, który smartfon Xiaomi kupić, możemy przyjrzeć się modelom w naszej instrukcji Najlepsze smartfony Xiaomi (Redmi i Mi) w świetnych cenach.

  Aby poznać wszystkie zalety telefonu Xiaomi i dowiedzieć się, dlaczego są lepsze od Huawei, możemy zamiast tego przeczytać nasze artykuły Najlepsze funkcje i wskazówki MIUI dla Xiaomi jest Jak odblokować bootloader na Xiaomi

  Możesz być zainteresowany

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  a strona wykorzystuje anonimowe, własne pliki cookies analityczne w celu jej prawidłowego funkcjonowania i reklamy. Nasi partnerzy (w tym Google) mogą przechowywać, udostępniać i zarządzać danymi użytkownika w celu dostarczania spersonalizowanych reklam. Użytkownik może zaakceptować, dostosować ustawienia lub cofnąć zgodę tutaj lub na stronie Czytaj więcej