Rzeczy do zrobienia z nowo zakupionym telefonem Xiaomi

Kupiliśmy telefon Xiaomi, ale nie wiemy, jak dobrze z niego korzystać? Zobaczmy, jak skonfigurować to od zera

Telefony Xiaomi cieszą się coraz bardziej oczywistym globalnym sukcesem, do tego stopnia, że ​​mogą pochwalić się danymi sprzedażowymi porównywalnymi z danymi Samsunga i Huawei (wciąż w świecie Androida). Sekrety tego sukcesu stają się jasne, gdy po raz pierwszy odbieramy telefon od tego producenta: są szybkie, wygodne w obsłudze, bardzo precyzyjnie dostosowują się w każdej sytuacji i mają stosunek ceny do wydajności, który jest trudny do dorównania innym producentom. jest. .

Ale ci, którzy nigdy nie używali Xiaomi, mogą początkowo mieć problemy, ponieważ wrażenia z Androida są pod wieloma względami zupełnie inne niż w systemach Samsunga lub Huawei. Nawet jeśli jesteśmy jednym z tych użytkowników, którzy nie mogą od razu w pełni wykorzystać możliwości Xiaomi, doszedłeś do właściwych instrukcji: Tutaj pokażemy Ci Rzeczy do zrobienia z nowo zakupionym telefonem Xiaomiaby uniknąć typowych i łatwych do naprawienia problemów, które mogą wpływać na sposób korzystania z telefonu.

Indeks
 1. Instrukcje dotyczące korzystania z Xiaomi po raz pierwszy
  1. Dostosuj oszczędzanie energii MIUI
  2. Aktywuj system kopii zapasowych Xiaomi
  3. Aktywuj drugie pole
  4. Aktywuj tryb uproszczony
  5. Dostosuj system
  6. Wnioski

Instrukcje dotyczące korzystania z Xiaomi po raz pierwszy

Chociaż telefon Xiaomi jest gotowy do użycia, a zatem bardzo łatwy w użyciu (niezależnie od komputera czy doświadczenia technologicznego każdego z nas), jest Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o systemie operacyjnym MIUIaby doświadczenie użytkownika było naprawdę wciągające i uniknęło drobnych bólów głowy, które mogą się pojawić.

Dostosuj oszczędzanie energii MIUI

Pierwszą rzeczą do zrobienia z telefonem Xiaomi jest zapoznanie się z nim system oszczędzania energii MIUI. W większości telefonów na rynku system ten bardzo skutecznie wydłuża żywotność baterii i często wyłącza aplikacje działające w tle. To zachowanie Mogą jednak pojawiać się powiadomienia z niektórych głównych aplikacji, takich jak WhatsApp, Facebook i inne: Dlatego w przypadku aplikacji, z których zawsze chcemy otrzymywać powiadomienia, wskazane jest podjęcie pewnych środków ostrożności, aby zapobiec występowaniu oszczędności energii, gdy nie są one potrzebne.

Najpierw otwieramy aplikację, która zawsze powinna pozostać aktywna w pamięci, otwieramy listę ostatnio używanych aplikacji (przewijając w górę od dołu i przytrzymując lub przytrzymując przycisk home), przytrzymując przytrzymaną aplikację, otwórz tam i dotknij ikony kłódki.

Aktywując kłódkę, uniemożliwiamy systemowi oszczędzania energii zamknięcie aplikacji, a także uniemożliwiamy jej zamknięcie w przypadku, gdy chcemy dobrowolnie zwolnić pamięć (co jednak nie jest zalecane na Androidzie). Po włączeniu blokady ponownie naciśnij i przytrzymaj aplikację (na liście ostatnio używanych aplikacji), stuknij ikonę koła zębatego i przejdź do menu oszczędzać energię i włącz ustawienie Bez ograniczeń.

Powyższe kroki powtarzamy dla wszystkich aplikacji, dla których chcemy nadal otrzymywać powiadomienia: WhatsApp, Telegram, Gmail lub każda inna aplikacja do przesyłania wiadomości lub poczty e-mail; Oczywiście staramy się nie omijać całkowicie systemu oszczędzania energii, w przeciwnym razie może to wpłynąć na żywotność baterii (np. Nic nie robimy dla gier, przeglądarek lub innych aplikacji, z których korzystamy raz w miesiącu).

Aktywuj system kopii zapasowych Xiaomi

Chociaż System kopii zapasowych dostarczony przez Google Xiaomi jest więcej niż wystarczające, aby chronić nas przed nieprzewidzianymi zdarzeniami i chronić nasze dane osobowe. Xiaomi oferuje swój system backupu z wydzielonym obszarem w chmurze oraz możliwością zapisywania innych danych i elementów, które są pomijane w backupie Google (np. System ustawień SMS, wiadomości i ustawienia aplikacji). Aby aktywować tę kopię zapasową, otwórzmy aplikację ustawieniawejdźmy do menu Policz mnienaciskamy Chmura XiaomiW razie potrzeby zaloguj się (możemy też w locie założyć konto z naszym numerem telefonu) i aktywować wszystkie elementy bezpieczeństwa w tej sekcji na nowym ekranie Synchronizuj dane aplikacji.

Po włączeniu kopii zapasowych uważamy to za właściwe (Łączność, ogłoszenia, Galeria i inne) wciskamy przycisk synchronizacji, aby zapisać kopię zapasową chmury Xiaomi, do której mamy dostęp w dowolnym momencie dedykowana strona lub inny Xiaomi skonfigurowany z tym samym kontem Mi.

Aktywuj drugie pole

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji Xiaomi jest to drugi pokój, drugie konto systemowe, które pozwala nam oddzielić konta osobiste i aplikacje od aplikacji lub kont, których używamy w firmie. Aby go aktywować, przejdź do aplikacji ustawienianaciśnijmy menu cechy szczególnenaciśnijmy menu Drugi pokój i na koniec naciśnij Aktywuj drugie pole.

Po naciśnięciu przycisku zostaniemy poproszeni o ustawienie drugiego ekranu blokady, który możemy zabezpieczyć innym kodem PIN niż kod główny lub przypisując inny odcisk palca. Po aktywacji przypomina to posiadanie dwóch telefonów w jednym: możesz zainstalować dwa WhatsApps (mapując dwie różne karty SIM), dwie aplikacje Telegram i dwie aplikacje Instagram. Musisz tylko uważać, aby używać różnych kont na każdym stanowisku. Mając to na uwadze, zapraszamy do lektury naszego poradnika WhatsApp dual sim: dwa numery i konta na jednym telefonie (Android).

Aktywuj tryb uproszczony

Jeśli z Xiaomi korzysta niewygodny użytkownik z urządzeniami technologicznymi (np. Osoba starsza), aktywując Xiaomi możemy sprawić, by nie rozpaczał przez telefon tryb uproszczony. Aby go aktywować, idziemy ścieżką Ustawienia -> Funkcje specjalnenaciśnijmy menu tryb uproszczony i na koniec naciśnij Aktywuj tryb uproszczony.

Gdy tylko ta opcja jest aktywna, symbole stają się większe, tekst staje się większy, wymagania dotyczące przestrzeni wizualnej stają się mniejsze, a wszystkie ważne funkcje są dostępne. Aby dowiedzieć się więcej na ten interesujący temat, możemy również przeczytać nasz artykuł Zmień Androida w prosty telefon dla seniorów z dużymi przyciskami.

Dostosuj system

Jedną z mocnych stron Androida jest personalizacja, a MIUI nie jest wyjątkiem: na wszystkich Xiaomi faktycznie znajdujemy aplikację tematyza pomocą których możemy zmienić domyślne motywy lub pobrać nowe motywy z dedykowanego sklepu.

W aplikacji możemy znaleźć tysiące różnych motywów, z których wiele jest bezpłatnych i można je swobodnie zainstalować na dowolnym telefonie Xiaomi. Motywy obejmują nową tapetę, nowy styl menu i przycisków menu, nowe ikony i nowy ekran blokady, dzięki czemu Twój telefon może być naprawdę wyjątkowy. Aby jeszcze bardziej dostosować telefon, możemy również przeczytać nasz przewodnik Spersonalizuj ekran główny i aplikacje na Androida.

Wnioski

Gdy wypróbujemy Xiaomi, prawie nie kupimy żadnych innych telefonów: na każdym smartfonie z chińskiego domu zawsze znajdujemy odpowiednią równowagę między wydajnością, łatwością użytkowania i dostosowywaniem, w idealnej mieszance Androida i iPhone'a, którą będziemy nie znajdziesz, znajdziesz na Samsungu lub Huawei. Aby jak najlepiej go wykorzystać, zachęcamy do wypróbowania funkcji opisanych w tym przewodniku i uzyskania telefonu spełniającego nasze potrzeby.

Jeśli nie wiemy, który smartfon Xiaomi kupić, możemy przyjrzeć się modelom w naszej instrukcji Najlepsze smartfony Xiaomi (Redmi i Mi) w świetnych cenach.

Aby poznać wszystkie zalety telefonu Xiaomi i dowiedzieć się, dlaczego są lepsze od Huawei, możemy zamiast tego przeczytać nasze artykuły Najlepsze funkcje i wskazówki MIUI dla Xiaomi jest Jak odblokować bootloader na Xiaomi

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up