Rozwiązywanie problemów z komputerem Mac, który nie komunikuje się z drukarką

Wiadomo, że komputery Mac mają problemy z łączeniem się z drukarkami. Niestety wydaje się, że zawsze tak się dzieje, gdy trzeba wydrukować ważny dokument. Istnieje jednak kilka kroków rozwiązywania problemów, zanim wrzucisz ręcznik i udasz się do biblioteki, aby wykonać wydruk.

Indeks
 1. Pierwsze kroki
 2. Dostęp do drukarki i skanera w ustawieniach systemu
 3. Dodaj drukarkę ręcznie
 4. Usuń i ponownie dodaj drukarkę
 5. Zresetuj drukarkę do ustawień fabrycznych
 6. Zakończ publiczną i deweloperską wersję beta systemu macOS
 7. Wniosek

Pierwsze kroki

Pierwszy to pierwszy. Sprawdź fizyczne połączenie między drukarką a komputerem Mac lub sygnał Wi-Fi, jeśli drukarka jest bezprzewodowa, a funkcja AirPrint jest podłączona do komputera Mac. Upewnij się również, że na ekranie drukarki nie ma błędów ani lampek ostrzegawczych, jeśli takie występują.

Gdy komputer Mac nie łączy się niezawodnie z określoną drukarką bezprzewodową , przed kontynuowaniem musisz wykonać kilka czynności. Najpierw upewnij się, że drukarka znajduje się w zasięgu routera, aby uniknąć złego połączenia, i w razie potrzeby zrestartuj router i drukarkę.

Zwykle robi się to, przytrzymując przyciski zasilania na obu urządzeniach przez kilka sekund, a następnie naciskając je ponownie, aby je ponownie włączyć.

Dostęp do drukarki i skanera w ustawieniach systemu

Aby użyć oprogramowania do rozwiązywania problemów z drukarką, najpierw kliknij logo Apple w lewym górnym rogu komputera Mac. W oknie wybierz Preferencje systemowe, a następnie Drukarki i skanery.

Dodaj drukarkę ręcznie

Jednym z najczęstszych problemów jest to, że drukarka nie jest automatycznie rozpoznawana przez komputer Mac. Aby rozwiązać ten problem, kliknij znak plus (+) w lewym dolnym rogu listy drukarek.

Stąd masz kilka opcji.

Opcja Standardowa zawiera listę wszystkich drukarek fizycznie podłączonych do komputera Mac. Wybierz drukarkę z listy i kontynuuj, jeśli drukarka jest niedostępna.

„IP” umożliwia podłączenie drukarki do komputera Mac, gdy jest on podłączony do sieci — wystarczy wpisać adres IP.

Opcja Windows pokazuje drukarki podłączone do komputera z systemem Windows, z którym można również połączyć się z komputera Mac. Aby ta opcja działała, musisz skonfigurować udostępnianie plików.

Usuń i ponownie dodaj drukarkę

Wróć do Drukarki i skanery w Preferencjach systemowych, klikając logo Apple w prawym górnym rogu ekranu Maca, w Preferencjach systemowych i w obszarze Drukarki i skanery.

Jeśli drukarka pojawia się na liście, ale komputer Mac nie komunikuje się (na przykład czeka na drukowanie), wybierz drukarkę, a następnie wybierz ikonę minusa (-), aby całkowicie usunąć drukarkę.

Możesz teraz wyłączyć drukarkę, odłączyć ją, a następnie ponownie podłączyć. Jeśli jest to drukarka bezprzewodowa, wyłącz ją całkowicie i włącz ponownie. Drukarka powinna ponownie pojawić się na liście. Jeśli nie, wybierz znak plus (+) w ustawieniach drukarki i skanera, aby dodać go ponownie.

Zresetuj drukarkę do ustawień fabrycznych

Jeśli wszystkie poprzednie próby ponownego połączenia nie powiodły się, spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne i ustawić drukarkę jako nową. Proces odzyskiwania i konfiguracji będzie się znacznie różnić w zależności od modelu. Najlepiej jest znaleźć proces przywracania dla konkretnego modelu. Możesz jednak spróbować wykonać następujące czynności resetowania, jeśli instrukcje nie są dostępne dla Twojego modelu drukarki.

 1. Wyłącz drukarkę i odłącz ją od zasilania na kilka sekund.
 2. Ponownie podłącz drukarkę do zasilania.
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Wznów na drukarce.

Zakończ publiczną i deweloperską wersję beta systemu macOS

Uruchamianie oprogramowania w wersji beta może być z łatwością niszczycielskie na różnych połączeniach peryferyjnych, zarówno fizycznych, jak i bezprzewodowych. Jeśli jednak korzystasz z wersji beta systemu macOS i nadal nie udało się rozwiązać problemu, spróbuj przywrócić ogólną wersję systemu macOS. Z tego powodu,

 1. Twórz kopie ważnych plików lub innych plików, które chcesz zachować.
 2. Uruchom ponownie odzyskiwanie systemu macOS.
 3. Wybierz „Przywróć z kopii zapasowej Time Machine” i wybierz kopię zapasową z podłączonego dysku. Jeśli pliki są kopiowane na wspólny dysk, kliknij w Zainstaluj ponownie macOS.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć odzyskiwanie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat resetowania komputera Mac, zobacz Artykuł Wsparcia Apple .

Wniosek

Resetowanie połączenia na drukarce to po prostu zbiór różnych prób i metod rozwiązywania problemów. Mamy jednak nadzieję, że te wskazówki i triki rozwiążą Twój problem. Jeśli nie, skomentuj poniżej, abyśmy mogli pomóc.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up