Rozwiązanie - Moje Wi-Fi jest odłączone tylko na Androidzie

W dzisiejszych czasach jedną z rzeczy, która stała się fundamentalna, jeśli chodzi o urządzenia mobilne, jest: Internet, w zasadzie przechodzimy przez to wszystko. Sieci społecznościowe i komunikacja przez WhatsApp, Pozostawienie podstępnych połączeń i SMS-ówW ten sposób Internet jest niezbędny do pozostawania w kontakcie i komunikacji. Problem pojawia się, gdy nasze urządzenie mobilne przełącza się w „tryb buntownika” i rozłącza połączenie WiFi na Androidzie w dowolnym momencie i w dowolnym momencie, co prawdopodobnie jest zbyt denerwujące.

Mieć pokojówkę Połączenie WiFi W dzisiejszych czasach jest to niezbędne w naszym telefonie komórkowym, pomaga nam mieć nieograniczony dostęp do niesamowitej ilości informacji, nie zapominając o utrzymywaniu kontaktu z naszymi przyjaciółmi lub rodziną itp. Problem polega na tym, że zdarza się to na niektórych urządzeniach Android Wi-Fi nie działa tak, jak powinno, w niektórych przypadkach nigdy nie działa, w innych, gdy chce, a w innych po odblokowaniu telefonu, aby z niego korzystać, co bez wątpienia jest niezwykle irytujące. Więc dzisiaj chcę Ci dać kilka daję Rozwiązania najczęstszych problemów To może się zdarzyć, jeśli chodzi o Wi-Fi.

Jedną z rzeczy, która staje się dziś niezbędna, jest połączenie internetowe, niezależnie od tego, czy masz w domu WiFi przez cały dzień, czy komórkową transmisję danych na smartfonie. Internet stał się częścią naszego życia, często zdarza się, że przychodzisz do przyjaciela, a pierwszą rzeczą, którą mówisz, jest „Podaj mi hasło do Wi-Fi”. Można powiedzieć, że to rytuał, dlatego ból głowy jest dość silny, gdy mamy Androida i mamy problemy z Wi-Fi, bo w dzisiejszych czasach potrzebujemy internetu do prawie wszystkiego.

Indeks
  1. Nie mogę korzystać z Wi-Fi, nie mogę się połączyć
  2. Problemy z Wi-Fi i Androidem
  3. Android WiFi ciągle się zrywa
  4. Telefon komórkowy rozłącza się i łączy tylko z siecią WLAN
  5. Błąd uwierzytelniania WLAN

Nie mogę korzystać z Wi-Fi, nie mogę się połączyć

Zdarza się to dość często, gdy się zdarza Samsung J (Mam to i stało się coś gorszego) Nie rozpoznaje sieci Wi-Fi i kiedy szukamy połączenia, nie widzimy żadnej. Aby rozwiązać ten problem, włączmy tryb samolotowy i nadal próbuj się połączyć, jeśli go nie potrzebujesz Sieć Wi-Fi niedługo chodźmy Uruchom ponownie w trybie samolotowym i uruchom telefon w ten sam sposób, powinien działać poprawnie. Gdy tylko się połączymy, wyjdziemy z trybu samolotowego. Zwykle dzieje się tak, ponieważ występują problemy z siecią komórkową i Wi-Fi.

Problemy z Wi-Fi i Androidem

Gdy aktywujemy wifi I okazuje się, że nie chcą się łączyć, a w wielu przypadkach nawet nie pozwalają nam zobaczyć sieci, tak jakby w pobliżu nas nie było połączenia, gdy bardzo dobrze wiemy, że takie jest, mimo że takie jest. coś, co pojawia się na wielu modelach mobilnych niezależnie od marki.

Stało się to, że jakiś konflikt między Sieć komórkowa i WiFi. Idealnie jest zrestartować urządzenie, aby ponownie korzystało z Wi-Fi, ale możemy na chwilę włączyć tryb samolotowy, powiedzmy dwie lub trzy minuty, a następnie włączyć go ponownie. W ten sposób problem można łatwo rozwiązać.

Android WiFi ciągle się zrywa

Jeśli połączenie nadal się zrywa, problem może leżeć w Niezgodność karty sieciowej z sygnałem bezprzewodowym routeraPamiętaj, że nic nie możesz zrobić za pomocą telefonu komórkowego, ale jest kilka rzeczy, które możesz skonfigurować na routerze, aby internet nie znikał i nie pojawiał się na urządzeniu, kiedy tylko chcesz.

Kiedy telefon komórkowy jest zablokowany i nie używamy go, jest oczywiście idealnym rozwiązaniem, jeśli WiFi pozostanie połączone na wypadek, gdyby wysłało nam wiadomość. Dzieje się tak, że czasami nie dzwoni i gdy go odblokujemy okazuje się, że wtedy odbiera sygnał. Internet. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy przejść do Ustawień, a następnie do Wi-Fi, zobaczyć menu opcji w prawym górnym rogu i przejść do miejsca, w którym jest napisane „WiFi we śnie„Aby zaznaczyć, gdzie jest napisane „Zawsze”. Jak tylko skończymy, dostaniemy wszystko, takie jak wiadomości, powiadomienia itp. Że potrzebują internetu, ponieważ jeśli zablokujemy telefon, nie zostaną rozłączeni.

Telefon komórkowy rozłącza się i łączy tylko z siecią WLAN

To, co musisz skonfigurować w routerze, to w zasadzie kwestia bezpieczeństwa. Większość osób pod względem szyfrowania haseł ma domyślnie skonfigurowane WEP, WPA itp. Prawda jest taka, że ​​odkąd kilka razy rozmawialiśmy z Tobą na blogu, my musi być skonfigurowany w WPA-PSK2.

Po zmianie tej konfiguracji wystarczy zapisać i zrestartować modem, abyśmy mogli teraz efektywnie korzystać z sieci WiFi bez żadnych problemów czy dziwnych cięć.

Często zdarza się ten słynny Błąd autoryzacji, rozwiązaniem jest zasadniczo prawidłowe napisanie hasła. Musisz to zaznaczyć, aby móc to zobaczyć, abyśmy nie popełniali błędów. Ale czasami, bez względu na to, jak bardzo to zapisujemy, wciąż zrzuca na nas ten błąd. Następnie bierzemy router, naciskamy przycisk Przycisk WPS że mamy za sobą i podłączamy telefon komórkowy w ten sposób bez hasła lub czegoś podobnego, co tworzy połączenie między routerem a telefonem komórkowym.

Jak zobaczysz, problem nie jest zbyt skomplikowany do rozwiązania i nie jest to dramat samego Androida. ale sieć Wi-Fi, która jest niekompatybilna z urządzeniem.

Jeśli twoje urządzenie rozłącza się, gdy ekran jest wyłączony, zdecydowanie powinieneś sprawdzić opcje Wi-Fi swojego telefonu komórkowego, jeśli jest odpowiednio skonfigurowane, aby utrzymywać Wi-Fi nawet w trybie gotowości, ponieważ w wielu przypadkach, aby zaoszczędzić baterię Androida To, co robi, to wyłączanie Wi-Fi, gdy my wyłączamy ekran i tak, dopóki go nie włączymy, czyli odblokowując telefon komórkowy, nie dostajemy absolutnie nic, ponieważ oczywiście nie mamy wifi.

Błąd uwierzytelniania WLAN

Bez względu na to, ile mamy hasła do Wi-Fi, często się nie łączy, nie ma możliwości wejścia do sieci Wi-Fi. Jeśli wystąpi błąd uwierzytelniania, aby rozwiązać ten problem, możemy wykonać następujące czynności: po prostu podejdź do routera i spójrz na tył lub Gdzie są przyciski z napisem „WPS” Naciśnij przycisk i powinieneś mieć kilka sekund, aby połączyć się z siecią Wi-Fi bez hasła. Po tych sekundach musisz ponownie nacisnąć przycisk, aby wejść bez hasła.

W każdym razie, jeśli będziesz kontynuować problemy i nie możesz ich rozwiązać za pomocą powyższych rozwiązań, nie masz innego wyjścia, jak po prostu zwrócić się do wyspecjalizowanego serwisu technicznego, aby mógł spróbować naprawić Twoje urządzenie.

Jeśli chcesz to wypróbować, możesz również wykonać twardy reset lub spróbować sflashować oprogramowanie układowe, ale zależy to wyłącznie od Ciebie i oczywiście posiadanego telefonu.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up