Rozwiązanie: Mój komputer nie rozpoznaje ani nie rozpoznaje mojego telefonu z systemem Android lub iOS i po prostu pobiera pliki i nie widzę żadnych plików

Czy masz problem, że Twój komputer nie rozpoznaje telefonu komórkowego i ładuje go tylko bez? umożliwia dostęp do jego zawartości kopiować, wycinać czy wklejać? Powinieneś wtedy zrozumieć, że jest to dość powszechny problem.

Rzeczywiście w tym kontekście należy podkreślić, że możliwe jest, że jeśli: Podłącz smartfon do komputera, Służy tylko jako źródło ładowania i nic więcej.

Dzieje się tak, że chociaż połączenie między dwoma zespołami jest bardzo łatwe, coś może pójść nie tak i wtedy musimy to zrobić poszukaj alternatyw w takich przypadkach, aby uzyskać lepszą wydajność połączenia między nimi.

Jeśli Twój komputer nie rozpoznaje urządzenia z systemem Android podłączonego przez USB, pamiętaj, że spróbujemy zaproponować Ci rozwiązania do rozważenia.

Indeks
 1. Mój komputer nie rozpoznaje telefonu komórkowego, po podłączeniu ładuje tylko: Rozwiązania
  1. Problemy z portem USB lub kablem
  2. Odinstaluj oprogramowanie powodujące konflikt lub zduplikowane
  3. Możesz zmusić pilota do zatrzymania się
 2. Co mogę zrobić, jeśli mój komputer nie rozpoznaje telefonu?
 3. Mój komputer nadal nie rozpoznaje telefonu, jakie jest rozwiązanie?
 4. A jeśli nic z tego nie działa? Czy mam więcej opcji i jakie one są?
 5. Co zrobić, jeśli mój komputer nie rozpoznaje telefonu komórkowego w ADB I FastBoot? Nie martw się, mamy dla Ciebie rozwiązanie

Mój komputer nie rozpoznaje telefonu komórkowego, po podłączeniu ładuje tylko: Rozwiązania

Problemy z portem USB lub kablem

Następnie przeanalizujemy główne wady, które możesz cierpieć jeśli Twój komputer nie rozpoznaje telefonu i tylko go ładuje. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że musisz podłączyć urządzenie z Androidem za pomocą oficjalnego kabla USB, a jeśli jest to oryginalne urządzenie, będzie jeszcze lepiej.

Podczas ładowania należy sprawdzić komunikat na ekranie terminala, który mówi coś w rodzaju Podłączono jako urządzenie multimedialne / aparat. Jeśli tak, to do teraz zrobisz to doskonale.

Problem występuje szczególnie wtedy, gdy smartfon się nie ładuje. W takim razie powinieneś znać was oboje stan USB komputera, a także port urządzenia, a także kabel, który je łączy. Jeśli wszystko jest w porządku, powinieneś ponownie sprawdzić ekran telefonu komórkowego.

Musisz sprawdzić, czy jest napisane Połączono jako urządzenie multimedialne do Connect a nie tylko ładowanie. Dzieje się tak, że tylko w powyższym trybie możemy dowolnie przetwarzać pliki telefonu komórkowego z komputera.

Odinstaluj oprogramowanie powodujące konflikt lub zduplikowane

Jeśli masz już zainstalowany program na urządzeniu, taki jak Samsung Kies, Motorola Device Manager czy te opracowane przez różnych producentów telefonów komórkowych, musimy szukać innych rozwiązań.

Najlepsze jest to odinstaluj wszystkie sterownikii że od razu przejdziesz do pobrania i zainstalowania jednego sterownika, który powinien umożliwić komputerowi rozpoznanie telefonu.

Możesz zmusić pilota do zatrzymania się

Jest to być może najbardziej ekstremalne rozwiązanie, jakie możemy wymyślić w tych przypadkach, ale prawda jest taka, że ​​i tak nie wolno nam tracić z oczu tego faktu zmusić kierowcę do zatrzymania się może to być najlepsza alternatywa w takich przypadkach.

Należy zdecydowanie pamiętać, że jeśli komputer nie rozpozna urządzenia, sterownik może nie być zainstalowany lub działać poprawnie. Zatrzymaj go siłą może być rozwiązaniem.

Coś, co wszyscy od czasu do czasu robimy, to podłączanie telefonu komórkowego do komputera, między innymi w celu odtwarzania zdjęć lub filmów. Chociaż czasami może się tak zdarzyć mój komputer nie rozpoznaje mojego laptopaBez względu na to, jak bardzo się starasz, nie ma możliwości, aby komputer nie rozpoznał w pełni telefonu.

Pomysł jest prosty: podłączasz telefon kablem USB i powinien on automatycznie go wykryć, prawda? Czasami może się to zdarzyć i wtedy się dowiadujemy mój komputer nie rozpoznaje mojego telefonu.

Co mogę zrobić, jeśli mój komputer nie rozpoznaje telefonu?

Jest to najprawdopodobniej spowodowane problemem ze sterownikiem, który w rzeczywistości jest dość powszechny. Krótko mówiąc, jest to program, który pomaga komputerowi potrafi rozpoznać telefon komórkowy;.

Aby zainstalować sterowniki na swoim komputerze, musisz wykonać następujące czynności: Pobierz sterowniki od producenta telefonu na komputerze i zainstaluj go. Jeśli je pobierzesz, upewnij się, że tak bezpieczny sposób, aby nie uszkodzić komputera.

Po zainstalowaniu sterowników wystarczy ponownie uruchomić komputer i voila, Powinienem być w stanie rozpoznać telefon komórkowy. Przy pierwszym podłączeniu może zająć trochę czasu, aby zainstalować i skonfigurować sterowniki.

Mój komputer nadal nie rozpoznaje telefonu, jakie jest rozwiązanie?

Jeśli masz problemy z rozpoznaniem telefonu komórkowego przez komputer, nie martw się, ponieważ To jest łatwe Rozwiąż ten problem. Możesz wypróbować dowolną z poniższych metod, które dla Ciebie zostawiam.

Rozpocząć od nowa: W wielu przypadkach najprostszym rozwiązaniem jest. Uruchom ponownie komputer, a komputer może zacząć rozpoznawać telefon komórkowy.

Spróbuj zmienić kabel USB: Zwykle zdarza się, że kabel nie działa prawidłowo, ponieważ jest uszkodzony. Dzieje się coś normalnego. Wypróbuj inny kabel USB, jeśli nie używasz oryginalnego, oczywiście powinieneś go użyć.

Wypróbuj inny komputer: Możesz spróbować podłączyć urządzenie do innego komputera. Jeśli zostanie rozpoznane, wypróbuj inne wejście USB w komputerze. Jeśli to nadal nie działa, masz problemy ze sterownikami.

drabina: Musisz pobrać sterowniki na swój komputer. Najlepszym sposobem na to jest pobranie Samsung KIES, Motorola Device Manager, HTC Sync Manager, LG PC Suite itp. Oczywiście zależy to od marki Twojego urządzenia, musisz pobrać jeden lub drugi pakiet.

Przywróć okno. Byłaby to ostateczność, możliwość przywrócenia komputera do wcześniejszego stanu. Przywróć, zresetuj lub przywróć system Windows, jak chcesz. Jeśli komputer rozpoznawał telefon do niedawna, możesz spróbować zresetować urządzenie do tej daty, aby zostało ponownie rozpoznane.

A jeśli nic z tego nie działa? Czy mam więcej opcji i jakie one są?

Wtedy masz tylko możliwość wymuszenia rozpoznania kierowcy. Czasem za więcej niż już piloci są zainstalowane Windows nie chce ich rozpoznać. Następnie zmuszamy to.

 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odinstaluj każdy pakiet które masz na swoim komputerze lub sterownikach. Następnie uruchom ponownie komputer.
 2. Teraz podłącz urządzenie do komputera. Spowoduje to wyświetlenie komunikatu informującego, że sterowniki urządzenia zostaną zainstalowane. Odczekaj kilka sekund, a następnie odłącz telefon komórkowy, aby zapobiec zakończeniu tego procesu, poczekaj trochę dłużej, a następnie ponownie podłącz telefon do komputera.
 3. Następnie otwórz „Administrator urządzenia"Z panelu sterowania. W sekcji „Inne urządzenia” nazwa telefonu podłączonego do komputera powinna pojawić się z żółtym znakiem, co oznacza, że ​​sterowniki nie są zainstalowane. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy i nacisnąć miejsce, w którym jest napisane Aktualizuj oprogramowanie sterownika ...
 4. Otworzy się okno i musisz wybrać "Sprawdź swój komputer pod kątem sterownika oprogramowaniaNastępnie wybierz opcję Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze i kontynuuj teraz.
 5. Następnie pojawi się lista urządzeń, musisz wybrać typ urządzenia. Na przykład, jeśli masz telefon Samsung, powinien pojawić się komunikat: SAMSUNG Android Phone.
 6. Teraz musisz wybrać sterownik urządzenia. Możesz wybrać ten, który uważasz za odpowiedni i po prostu kliknąć Dalej. Powinieneś wtedy to wszystko zobaczyć zostało przeprowadzone pomyślnie.

Co zrobić, jeśli mój komputer nie rozpoznaje telefonu komórkowego w ADB I FastBoot? Nie martw się, mamy dla Ciebie rozwiązanie

Jeśli chcesz Wysyłaj polecenia z ADB I FastBoot Jednak ten program nie rozpoznaje, że Twoje urządzenie z Androidem jest podłączone do komputera.

Musisz tylko sprawdzić, czy sterownik ADB znajduje się w Panelu sterowania w "Menedżerze urządzeń" Windows z nazwą urządzenia, na przykład: "Interfejs Android Samsung ADB”.

Należy pamiętać o jeszcze jednej rzeczy: Twoje urządzenie z Androidem musi mieć włączone debugowanie USB, aby zostało rozpoznane przez ABD. Przy pierwszym podłączeniu telefonu komórkowego do komputera powinieneś zobaczyć: wyskakujące okienko w telefonie Jeśli poprosisz o uprawnienia do debugowania USB, musisz wyrazić na to zgodę, aby zadziałało.

Jeśli nadal masz problemy, to ADB rozpozna twoje urządzenie. Wszystko co musisz zrobić to:

 1. Otwórz okno poleceń.
 2. Napisz „adb kill-server” bez cudzysłowów, a następnie naciśnij Enter.
 3. Wpisz ponownie „abd start-server” i naciśnij Enter.
 4. Teraz sprawdź, czy Twoje urządzenie jest rozpoznawane, wpisując „urządzenia adb” i naciskając Enter.

To wszystko. Nawet jeśli może być dość nudno mój komputer nie rozpoznaje mojego laptopa, coś, co przydarzyło się nam wszystkim wcześniej. Dobrą stroną jest to, że istnieje rozwiązanie, a jeśli jedno nie działa, zawsze możesz skorzystać z innego, aby komputer rozpoznał Twój telefon raz na zawsze.

Jeśli po wykonaniu wszystkich tych czynności nadal masz problemy, zalecamy przywrócenie ustawień fabrycznych w telefonie Windows Phone, chociaż to rozwiązanie może być najmniej używane, ponieważ Możesz stracić część informacji Wazne dla Ciebie.

Więc musisz wybrać Zrób kopię zapasową wszystkich ważnych plików, niezależnie od tego, czy chcesz skonfigurować pamięć w chmurze, czy zapisać informacje w innej lokalizacji, na przykład na dysku USB, ponieważ zwykle usuwa to wszystkie ustawienia i pliki z telefonu i dlatego nie musisz się o nie martwić . Martw się, możesz bezpiecznie uruchomić ponownie.

Jak widać, istnieje kilka opcji rozwiązania problemu. Teraz, jeśli zauważysz, że aplikacje zamykają się same i niespodziewanie na Windows Phone, powinieneś wiedzieć, jak rozwiązać ten problem. To jest łatwe.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach. Czy Twój komputer rozpoznał telefon?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up