Różne sposoby korzystania ze starej konsoli (XBox, Playstation)

Czy mamy starą konsolę Xbox lub Playstation? Przyjrzyjmy się innym sposobom korzystania z niego w domu, grania w gry, oglądania filmów lub wymiany na nowy.

Technologia nieuchronnie trwa, a to, co było uważane za nowe do poprzedniego roku, jest natychmiast nieaktualne! Dotyczy to również konsol do gier, które zwykle starzeją się kilka lat po premierze i nie nadają się już do gier wideo nowej generacji i nieuchronnie ustępują miejsca nowym konsolom lub zaktualizowanym wersjom. Ale ich los nie leży na strychu ani w piwnicy: Przy odrobinie sprytu możemy tchnąć nowe życie w stare konsole do gier, wykorzystując je do innych celówaby mogli ich używać aż do ostatecznej awarii lub faktycznego starzenia się (kiedy przestaną czytać i skończą się prawidłowe aplikacje lub gry).

W tym przewodniku pokażemy Korzystanie ze starych konsol do gier Playstation lub XBoxPodkreślenie funkcji, które są nadal aktualne i mogą być używane na drugim telewizorze lub telewizorze w pokoju dziecinnym.

Indeks
 1. Co zrobić ze starą konsolą do gier
  1. Używaj konsoli jako odtwarzacza DVD / Blu-ray
  2. Użyj konsoli jako centrum multimedialnego
  3. Używaj konsoli do gier w chmurze
  4. Skorzystaj z konsoli, aby kupić nową
  5. Wnioski

Co zrobić ze starą konsolą do gier

Ten przewodnik używa konsol, które są przestarzałe w momencie pisania tego tekstu w celach informacyjnych; H. Sony PlayStation 4 jest Microsoft Xbox One;; Niektóre z punktów, które pokażemy, dotyczą również starszych konsol, takich jak ta Sony PlayStation 3Nawet jeśli nie był obsługiwany przez jakiś czas, nadal może chronić się przed starzeniem.

Używaj konsoli jako odtwarzacza DVD / Blu-ray

Jest to z pewnością najłatwiejszy sposób ponownego użycia i dotyczy wszystkich „starych” konsol: w rzeczywistości można podłączyć starą konsolę do telewizora HDMI i Używaj go tylko jako odtwarzacza DVD lub domowego odtwarzacza Blu-ray.

Konsole wymienione we wstępie będą odtwarzać dowolny rodzaj dysków optycznych DVD lub Blu-ray, więc możesz obejrzeć kolekcję starych filmów lub obejrzeć film w wysokiej rozdzielczości na stronie internetowej Wideo Blu-ray. Chociaż możemy teraz znaleźć wszystkie filmy subskrypcyjne przesyłane strumieniowo za pomocą jednego kliknięcia, nie ma nic ładniejszego w Zbierz dyski z filmami optycznymi którzy zasługują na ponowne odwiedziny lub którzy wywarli szczególne wrażenie na naszej wyobraźni lub naszej wyobraźni! Rzeczywiście patrzę Cena na Amazon za filmy możemy znaleźć prawie każdego Filmy za mniej niż 20 euro, czasem nawet za mniej niż 10 eurojest Te filmy zawsze będą nasze nawet jeśli usuniemy subskrypcję transmisji strumieniowej lub utracimy połączenie z Internetem.

Plik Sony PS3, najstarsza z wymienionych konsoli, ma rozszerzenie Odtwarzacz Blu-ray jest nadal ważny (Zaktualizowali również klucze odczytu dla zaszyfrowanych dysków w 2020 r.): Warto ponownie użyć ich jako dysku do komputera!

Użyj konsoli jako centrum multimedialnego

Konsole oznaczone jako „stare” obsługują wszystkie główne usługi strumieniowego przesyłania wideo online i można je przekształcić w prawdziwe aplikacje Centrum multimedialneaby przenieść aplikacje do przesyłania strumieniowego na telewizory bez inteligentnych funkcji.

the Aplikacje Netflix, YouTube, Amazon Prime Video i Disney + Można je zainstalować na PS4, PS4 Pro, Xbox One, Xbox One S i Xbox One X i działają świetnie, umożliwiając uzyskanie rozdzielczości 4K UHD z aktywnym HDR (jeśli dotyczy).

Aby przesyłać strumieniowo aplikacje, możemy również dodawać aplikacje, takie jak Plex, zdolne do indeksowania nagrań wideo i filmów udostępnionych w sieci lokalnej lub przechowywanych na zewnętrznym dysku twardym. Jeśli jesteś zainteresowany tą aplikacją, możemy ją pobrać bezpłatnie Sony PS4 i dla Microsoft Xbox. Po pobraniu aplikacji otwórz ją i skonfiguruj dostęp do serwera Plex, aby uzyskać dostęp do słynnych plakatów filmowych, fabuł i innych przydatnych informacji o filmach cyfrowych z naszej kolekcji. Aby dowiedzieć się więcej o korzystaniu z aplikacji Plex, zapraszamy do lektury naszej Kompletny przewodnik po Plex, odtwarzaczu multimedialnym z aktywnym transkodowaniem.

Używaj konsoli do gier w chmurze

Kto powiedział, że stare konsole nie mogą Graj nawet w najnowocześniejsze gry wideoz grafiką, która jest zdecydowanie poza zasięgiem przestarzałego sprzętu, który znaleźli? Starsze konsole faktycznie obsługują gry w chmurzeTo faktycznie przenosi komputer na dedykowane serwery, zamieniając konsole w proste urządzenia do strumieniowego odtwarzania wideo, a także wysyłając dane wejściowe, które dostarczamy za pośrednictwem kontrolerów.

Koncentrując się na usługach takich jak PS teraz Możemy też grać w gry wideo, w które konsola nigdy by nie zagrała, więc możemy dodać kilka lat do cyklu życia. Na przykład, aby korzystać z PS Now, wystarczy wykupić subskrypcję dedykowaną. Włącz konsolę PS4 i otwórz aplikację PS NowUmożliwia to granie w najnowsze tytuły gier wideo bez konieczności posiadania dysku, tylko z domowym połączeniem internetowym. W tym kontekście zapraszamy do lektury naszego poradnika Jak grać w gry na PS5 bez konsoli.

Skorzystaj z konsoli, aby kupić nową

Jeśli konsola nadal ma przyzwoitą wartość biznesową, możemy ją zabrać do sklepu GameStop lub podobne dla Poproś o wymianę w zamian za najnowsza konsola.

Przełącznik Fizycznie idziemy do sklepu z grami wideo i pytamy, czy jest jakaś reklama: Z reguły sprowadzając konsolę (w dobrym i sprawnym stanie) oraz niektóre gry otrzymujemy duży rabat na zakup nowej konsoli, który może sięgać nawet 50% końcowej ceny detalicznej.

Wnioski

Stara konsola nie musi kończyć na strychu, żeby „odkurzyć” i zakończyć swoje dni zapomniane przez wszystkich! Te urządzenia wciąż mają kilka sztuczek w rękawach i możemy dać im drugie życie, wykorzystując je jako odtwarzacze stacjonarne, centra multimedialne do aplikacji strumieniowych, konsole do gier w chmurze lub zamienniki dla nowszej konsoli do zdobycia.

Nadal możemy przeczytać nasze instrukcje na temat konsol i gier wideo Jak zbudować konsolę do gier z części PC jest Emulatory do grania z konsolami Playstation, XBox, Nintendo i Sega na PC.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up