Przydatne porady i wskazówki dotyczące PS5

Czy chcemy jak najlepiej wykorzystać nową konsolę Sony? Rzućmy okiem na najlepsze wskazówki dotyczące PS5.

Nowa generacja konsol stała się już rzeczywistością i Sony PlayStation 5 (w skrócie PS5) bez wątpienia stanie się jednym z najbardziej poszukiwanych urządzeń w ostatnich latachszczególnie dla użytkowników, którzy już doceniają jakość gier na PS4. Nawet jeśli PS5 reklamuje się jako szybka i przyszłościowa konsola, wciąż możemy zastosować kilka wskazówek optymalizacyjnych, abyśmy mogli skoncentrować się wyłącznie na beztroskiej grze i cieszyć się najwyższą jakością grafiki bez kompromisów.

W tym przewodniku je mamy Najlepsze przydatne wskazówki i porady, aby szybciej uzyskać PS5dzięki czemu możesz od razu skupić się na maksymalnej wydajności, a w niektórych przypadkach wyłączyć niepotrzebne lub nawet denerwujące opcje (takie jak ciągłe robienie zrzutów ekranu i filmów po każdym zdobyciu trofeum).

Indeks
 1. Najlepsze wskazówki dotyczące PS5
  1. Wyłącz automatyczny zrzut ekranu
  2. Ukryj spoiler gry
  3. Zwiększ autonomię kontrolera DualSense
  4. Wysoka grafika czy wysoka liczba klatek na sekundę?
  5. Użyj trybu czuwania
  6. Wnioski

Najlepsze wskazówki dotyczące PS5

Wszystkie wskazówki, które zebraliśmy poniżej, mogą być wykorzystane Poprawa doświadczenia użytkownika podczas korzystania z PS5 Ale czerpiesz również korzyści z pewnych zalet wydajności i zapobiegasz szybszemu zapełnianiu się pamięci wewnętrznej niż oczekiwano.

Wyłącz automatyczny zrzut ekranu

Domyślnie PS5 robi zrzut ekranu za każde trofeum zdobyte w grze, aby uchwycić moment zwycięstwa lub osiągnięcie rzadkiego trofeum, gdy jest ono pożądane. Na dłuższą metę zrzuty ekranu trofeów zablokują pamięć wewnętrzną PS5 i zajmą miejsce na nowe gry. Do Wyłącz automatyczny zrzut ekranu przejdźmy do deski rozdzielczej trzymając przycisk PS na kontrolerze naciskamy Przycisk trójkąta, przejdźmy do symbolu koła zębatego, potwierdź Przycisk X, przewiń w dół, aby przejść do menu Nagrania i transmisje, wybieramy menu trofea i usuń zaznaczenie z przedmiotu! Zapisz zrzuty ekranu trofeów.

Teraz wszystkie trofea, które odblokujemy w trakcie gry, nie będą zapychać pamięci zrzutami ekranu. Aby zapisać ręczny zrzut ekranu szczególnie ważnego dla nas trofeum, naciśnij i przytrzymaj. Przycisk Utwórz (lub klawisz dzielićjeśli używamy kontrolera PS4) w lewym górnym rogu kontrolera, aż usłyszysz dźwięk zrzutu ekranu.

Ukryj spoiler gry

Nie ma nic gorszego niż uruchomienie długo oczekiwanej gry i bycie otoczonym przez spoilerowe zrzuty ekranu od znajomych lub oficjalne powiadomienia z gry (dostępne po naciśnięciu przycisku) Przycisk PS). Możemy szybko rozwiązać problem, otwierając menu ustawienia z pulpitu systemowego (przycisk w kształcie koła zębatego w prawym górnym rogu) przechodzimy do menu Zapisane dane i ustawienia gry/aplikacji, przewiń w dół do menu Ostrzeżenia spoilera i włącz przełącznik obok elementu Zgłoś spoilery związane z grą.

Aktywując ten przedmiot, odblokujemy również dwa podpozycje do wyboru: Możemy uniknąć spojlerów, które są oznaczone bezpośrednio przez twórcę gry, lub możemy zablokować wszystkie spoilery, w zależności od tego, gdzie jesteśmy w grze (Przedmiot Wszystko, czego jeszcze nie widziałeś).

Zwiększ autonomię kontrolera DualSense

Nowy DualSense w PS5 to naprawdę bogaty w funkcje kontroler, ale wielu użytkowników z pewnością zauważyło, że żywotność baterii nie jest świetna – kontroler całkowicie rozładowuje się po około 6 godzinach nieprzerwanej gry. Aby zwiększyć autonomię DualSense na PS5, wróćmy do menu ustawienia, otwórzmy menu ekwipunek i przewiń w dół, aby znaleźć menu Regulator.

Na tym ekranie możemy dostosować intensywność wibracji, intensywność wyzwalaczy adaptacyjnych, jasność świateł kontrolera i głośność wbudowanego głośnika. Aby osiągnąć dobrą oszczędność energii, zmniejsza się intensywność dotykowego sprzężenia zwrotnego, stosuje się ciemniejsze światło i zmniejsza się głośność głośnika; jeśli zamiast tego bezpośrednio dążymy do 10 godzin autonomii, możemy również dezaktywować wszystkie dotykowe informacje zwrotne, wyłącz głośnik i zmniejsz jasność do minimum. W ten sposób tracimy jednak wiele typowych implikacji gier na PS5: Jeśli autonomia jest dla nas naprawdę problemem, radzimy skorzystać z Oficjalna stacja ładująca DualSense (mniej niż 30 €).

Wysoka grafika czy wysoka liczba klatek na sekundę?

Gry na PS5 pozwalają wybrać ustawienia graficzne do zastosowania podczas sesji gry – oczywiście daleko nam do tysiąca ustawień dostępnych na PC, ale wrażenia z gry również radykalnie zmieniają się między trybami. rozkład jest występ, do tego stopnia, że ​​radzimy dokonywać wyborów bezpośrednio przed rozpoczęciem gry. Aby dostosować ustawienia grafiki dla gier PS5, przejdź do menu ustawienia, otwórzmy menu Zapisane dane i ustawienia gry/aplikacji, wybieramy menu Ustawienia gry i wreszcie otwieramy menu Tryb wydajności lub tryb graficzny.

Jeśli jesteśmy fanami ultra-szczegółowej grafiki za wszelką cenę, to nasz wybór Tryb rozdzielczości 0; jeśli natomiast lubimy bawić się w strzelanki i szukamy szybszych zdjęć (duża liczba klatek na sekundę), aktywujemy głos Tryb wydajności. Koncentrując się na wydajności, skorzystamy z 60 FPS (i 120 FPS w przyszłości) we wszystkich grach dostępnych na PS5, podczas gdy skupimy się na grafice, aby wyświetlić najlepszą grafikę. i Ray tracing zawsze aktywny.

Użyj trybu czuwania

Kiedy zamierzamy zrobić sobie przerwę od gry, ale dzisiaj chcemy zagrać ponownie Nie trzeba całkowicie wyłączać konsoli, ale nie zostawiaj tego niepotrzebnego. Aby wstrzymać PS5 i szybko wznowić odtwarzanie później, możemy odwołać się do bądź gotowydziała podobnie do Hybrydowy sen pod Windows 10. Aby go aktywować, po prostu wstrzymaj grę, naciśnij Przycisk PS Na kontrolerze przewijaj pozycje szybkiego menu, aż dojdziesz do przycisku Zapewniać i wreszcie wybierz Przełącz w tryb czuwania.

W tym trybie wszystkie wewnętrzne elementy PS5 z wyjątkiem pamięci RAM (która jest „zamrożona”), modułu połączenia sieciowego (Wi-Fi i Ethernet), dysku SSD i przedniej diody LED są wyłączone. Aby kontynuować od miejsca, w którym skończyliśmy, ponownie naciśnij przycisk PS na kontrolerze i poczekaj, aż system się obudzi (co jest znacznie szybsze niż tradycyjne uruchamianie). Dla wielu użytkowników jest to jedyny prawdziwy tryb do wyłączania PS5ponieważ umożliwia przejście konsoli w tryb uśpienia, ale nadal pobiera aktualizacje gry z Internetu (często bardzo duże i mogą czekać kilka godzin, zanim zaczniemy grać).

Wnioski

Jeśli zastosujemy się do tych bardzo prostych wskazówek, możemy radykalnie zmienić naszą użyteczność i wrażenia użytkownika na PS5, wykorzystując maksymalny potencjał każdej nowej gry. W rzeczywistości możemy uniknąć spoilerów lub uniknąć zapisywania niepotrzebnych zrzutów ekranu, które pozwolą natychmiast uruchomić gry, zwiększyć autonomię DualSense i użyć trybu uśpienia jako prawdziwej hibernacji systemu, aby szybko wznowić czytanie.

Jeśli chcemy dogłębnie poznać wszystkie funkcje PS5, możemy przeczytać naszą dogłębną analizę Jak tam PS5? Analiza i wskazówki dotyczące nowego Playstation. Czy jesteśmy niezdecydowani między komputerem do gier a konsolą? Wszelkie wątpliwości możemy rozwiać czytając nasz artykuł Wolisz grać z serią PC lub PS5 / Xbox?

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up