Przewodnik po klawiaturach dla systemów iOS i Android: wskazówki, skróty i znaki specjalne

12 wskazówek, skrótów i sposobów dodawania znaków specjalnych do klawiatury systemu Android i iOS (iPhone i iPad) w celu szybkiego pisania

Klawiatury smartfonów i tabletów znacznie się rozwinęły w ostatnich latach. Wprowadzili nowe funkcje i rozwinęli umiejętności komunikacyjne każdego użytkownika, który faktycznie może błyskawicznie znaleźć elementy graficzne lub elementy zmieniające sposób komunikacji, poza prostymi funkcjami SMS i tekstowymi. Może skupimy się na GIF-ach, naklejkach i nowszych rodzaje emotikonów (np. Animoji firmy Apple).

W tym przewodniku pokażemy, jak to zrobić Najbardziej przydatne wskazówki i skróty dotyczące klawiatur iOS i Android. To jest krótki przewodnik po korzystaniu z klawiatury na urządzeniach, dzięki któremu można łatwo znaleźć znaki specjalne i szybciej pisać wiadomości, e-maile itp.

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ: Pisz szybciej na smartfonie z systemem Android lub iPhone, dotykając ekranu

Indeks
 1. Porady i wskazówki dotyczące klawiatur na Androida i iOS
  1. Najlepsze porady i wskazówki dotyczące klawiatur mobilnych
  2. Więcej porad i wskazówek dotyczących klawiatur mobilnych
  3. Wnioski

Porady i wskazówki dotyczące klawiatur na Androida i iOS

Aby stać się prawdziwymi ekspertami w korzystaniu z klawiatury Android lub iOS, uważnie postępujmy zgodnie z poniższymi wskazówkami i sztuczkami, abyśmy mogli wszystko zapisać i przekazać nasz nastrój jak nigdy dotąd. Ponieważ na Androidzie możemy znaleźć różne typy klawiatur (po jednej dla każdego producenta), zalecamy zainstalowanie Gboard (klawiatury Google), aby móc ujednolicić funkcjonalność każdego telefonu.

Najlepsze porady i wskazówki dotyczące klawiatur mobilnych

Aby nadążyć, musimy mieć możliwość używania emoji w każdej używanej przez nas aplikacji, nawet jeśli aplikacja, której używamy, ma dedykowany klucz. Jak uzyskać dostęp do emotikonów na klawiaturze Android Gboard Naciskamy pole, w którym chcemy wpisać tekst Klucz przecinka Stuknij ikonę emoji w lewym dolnym rogu i wybierz jeden z emoji lub animowanych emoji dostępnych na klawiaturze.

Możemy korzystać z obu aplikacji na iPhonie i iPadzie Gboard Użyj obu i Animoji, jak pokazano w przewodniku Twórz Animoji na Androida i iPhone'a za pomocą Zepeto (animowany awatar społecznościowy).

Z drugiej strony, jeśli chcemy wysyłać GIF-y na czatach lub w aplikacjach społecznościowych, z których zwykle korzystamy, zawsze możemy to zrobić na Androidzie i iPhonie / iPadzie Klawiatura Gboard;; Aby kontynuować, otwieramy klawiaturę, naciskając dowolne pole tekstowe i naciskając element GIF U góry dotknij lub przytrzymaj klawisz przecinka i dotknij ikony Emotikony i wybierz poniższe menu GIF.

Po otwarciu ekranu używamy paska wyszukiwania, aby znaleźć GIF, który pasuje do naszego nastroju lub tego, co chcemy przekazać. Alternatywnie możemy użyć kategorii obok paska wyszukiwania, aby natychmiast znaleźć najlepsze GIF-y do komunikowania nastrojów.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz przewodnik Klawiatura GIF dla iPhone'a i Androida; najlepsze aplikacje do „pisania” ruchomych obrazów.
RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ: Wskazówki i funkcje dotyczące klawiatury GBoard (Android i iPhone)

Więcej porad i wskazówek dotyczących klawiatur mobilnych

Te pokazane powyżej to triki, o które bardzo młodzi lub początkujący użytkownicy proszą najbardziej z nowymi klawiaturami dotykowymi, które są obecne na nowoczesnych urządzeniach. Aby uzyskać bardziej klasyczne wskazówki (do użycia przy prostym pisaniu), sprawdź poniższą listę:

 • Znaki specjalne z akcentem: Aby wpisać akcentowane znaki specjalne, po prostu naciśnij i przytrzymaj przez chwilę odpowiednią literę, aż pojawi się lista znaków akcentowanych. Nie puszczaj klawisza, dopóki nie dotkniesz litery, której chcesz użyć. W przeciwnym razie opcje zostaną ukryte.
 • Wprowadź okres natychmiast: Po zakończeniu wpisywania zdania naciśnij dwukrotnie spację na klawiaturze, aby Automatycznie wstaw kropkę, po której następuje spacja. Następna litera jest automatycznie zamieniana na wielką.
 • Automatyczne apostrofy: Klawiatura w smartfonach, zarówno z systemem Android, jak i iOS, jest wystarczająco inteligentna, aby można ją było dodać Apostrofy automatycznie. Na przykład, jeśli chcesz wpisać „rok”, klawiatura automatycznie wstawi apostrof we właściwym miejscu. Na iPhonie możesz także przytrzymać klawisz przecinka, aby uzyskać apostrof bez przełączania się na klawiaturę numeryczną.
 • Styl cudzysłowu: Aby zmienić styl cudzysłowów lub użyć dłuższego łącznika, przełącz się na klawiaturę numeryczną, a następnie naciśnij i przytrzymaj odpowiedni znak. Aby wprowadzić symbol stopnia w iOS, przełącz się na klawiaturę numeryczną, a następnie naciśnij i przytrzymaj klawisz 0. Z drugiej strony w systemie Android wiele innych symboli, w tym stopnie, można wyświetlić, naciskając klawisz nad ABC na klawiaturze numerycznej.
 • Automatyczne uzupełnianie adresów internetowych: Na nowoczesnych klawiaturach możemy wpisać adres strony internetowej, a następnie przytrzymać klawisz kropki, aby dodać ewentualne rozszerzenie .com, .org lub .Raport.
 • Automatyczne uzupełnianie wiadomości e-mail: Dzięki nowoczesnym klawiaturom podczas wpisywania adresu e-mail możemy od razu wpisać najczęściej używane. Aby zamiast tego dodać najpopularniejsze domeny po znaku @, naciśnij i przytrzymaj kropkę, aby wyświetlić listę najpopularniejszych rozszerzeń, takich jak gmail.com, Outlook.com, hotmail.com itp.
 • Dyktowanie głosu: Możesz dyktować słowa, które mają zostać zapisane, naciskając przycisk w kształcie mikrofonu. Jest to bardzo przydatne do tworzenia wiadomości e-mail w locie lub robienia notatek głosowych. Możemy również przeczytać przewodnik, aby dowiedzieć się więcej Dyktowanie głosu na Androidzie i iPhonie.
 • Motywy klawiatury: Możemy zmienić grafikę klawiatury na klawiaturach nowej generacji. Aby zmienić motyw w Gboard, po prostu naciśnij menu z trzema kropkami powyżej, a następnie naciśnij menu motyw i wybierz jeden z dostępnych motywów.
 • Tryb jednoręczny: Z klawiaturą Gboard możemy również uzyskać mniejszą klawiaturę, aby można było pisać również jedną ręką Telefony z ekranami większymi niż 6 cali. Aby go aktywować, dotknij trzech kropek powyżej i wybierz element Jedną ręką.

Jeśli zastosujemy się do wszystkich sugerowanych sugestii, będziemy mogli korzystać ze wszystkich ukrytych funkcji klawiatury i pisać jak prawdziwi profesjonaliści!

Wnioski

Nikt nie urodził się uczonym i chociaż młodzi ludzie wiedzą teraz, jak korzystać ze wszystkich funkcji klawiatury, nie mówiąc im nic, wielu początkujących ogranicza się do naciskania klawiszy znaków na ekranie klawiatury bez korzystania z wielu widocznych wskazówek. i przydatne, aby stać się bardziej towarzyskim.

Nadal jesteśmy zaproszeni do tematu klawiatur i zapraszamy do lektury naszych poradników Najlepsze klawiatury na Androida, które zmieniają sposób pisania jest 5 Zmiana pisma ręcznego na iPhone'a.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up