Przesyłaj strumieniowo z komputera do telewizora

Czy chcemy korzystać z komputera bezpośrednio podczas oglądania pulpitu i wideo na telewizorze? Zobaczmy, jak połączyć się przez WiFi lub kabel

Wszystkie współczesne komputery są podłączone do monitorów (na komputerach stacjonarnych) lub posiadają wyświetlacz (na laptopach), który może podświetlić dowolne aplikacje przeznaczone do pracy. Język zmienia się całkowicie, gdy korzystamy z komputera do odtwarzania lub strumieniowania serialu: czy monitor lub ekran, który mamy do tego celu, czy lepiej podłączyć komputer do smart TV, który mamy w salonie? Pokój?

Technologia połączeń audio/wideo rozwijała się ręka w rękę zarówno w komputerach PC, jak i nowoczesnych telewizorach: Jak pokażemy w kolejnych rozdziałach, kable są praktycznie takie same, jak przy podłączaniu zwykłego monitora PC. Prawdziwa nowość polega na nawiązaniu połączenia bezprzewodowego, aby uniknąć układania kabli i przesyłać dźwięk i obraz w najwyższej jakości przez domowe łącze WiFi.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, postanowiliśmy stworzyć ten obszerny przewodnik. Tutaj pokażemy, jak podłączyć ekran, aby oglądać komputer na telewizorze, pokazuje, jak łączyć się zarówno z kablami najnowszej generacji, jak i mocą nowoczesnych połączeń bezprzewodowych, szczególnie przydatnych dla tych, którzy mają laptopa i chcą uniknąć plątaniny kabli.

Indeks
  1. Podłącz komputer do telewizji kablowej
  2. Przesyłaj bezprzewodowo do telewizora
  3. Przesyłaj pulpit systemu Windows 10 na telewizor
    1. Wniosek

Podłącz komputer do telewizji kablowej

Najłatwiejszym sposobem podłączenia komputera do telewizora jest użycie kabla HDMI, który teraz stał się prawdziwym de facto standardem cyfrowego podłączania dowolnego wyświetlacza. Jeśli nie mamy odpowiedniego kabla HDMI, możemy wskazać na kabel Amazon Basics 1,8 m kabel Ultra HD HDMI 2.0 za mniej niż 10 €

Aby nawiązać połączenie, wystarczy włożyć jedną wtyczkę do portu HDMI z tyłu komputera stacjonarnego (lub z jednej strony notebooka), a drugą do jednego z wejść HDMI z tyłu telewizora. Na laptopach możemy też Kabel miniHDMI-HDMI, wersja ze zmniejszoną przyczepnością dostępne w Amazon za mniej niż 10 € Jak wszystkie kable HDMI, możemy przenosić zarówno audio, jak i wideo.

Jeśli posiadamy nowoczesny laptop lub MacBooka najnowszej generacji, możemy również wykorzystać port USB Type-C do połączenia za pomocą kabla przejściowego takiego jak Kabel VANKY USB-C na HDMI, dostępne w Amazon za mniej niż 15 €.

W takim przypadku możemy nawiązać połączenie, podłączając wtyczkę USB Type-C do jednego z portów o tej samej nazwie w laptopie, a drugi koniec (standardowe gniazdo HDMI) do jednego z wejść HDMI z tyłu lub z boku Smart TV. Technologia ta umożliwia przesyłanie zarówno sygnału audio, jak i sygnału wideo.

Czy nasz komputer był zaprojektowany jako stacja robocza, czy ma dedykowaną kartę graficzną? W tym przypadku również możemy skorzystać z przejściówki Kabel Rankie Displayport (DP) na HDMI, rozdzielczość 4K, 1,8 m, dostępne w Amazon za mniej niż 10 €

Za pomocą tego kabla możemy łatwo wykonać połączenie podłączając gniazdo DisplayPort z tyłu komputera i gniazdo HDMI do jednego z portów HDMI z tyłu telewizora przy zachowaniu jakości obrazu i oryginalnego dźwięku (transportowane razem jak na HDMI ).

Jeśli mamy telewizor z kilkuletnim stażem na barkach, możemy również skorzystać z takiej przejściówki wielozadaniowej Przejściówka ConnBull HDMI-VGA i DVI-HDMI, dostępne w Amazon około 20 €.

Ten adapter jest przeznaczony do konwersji oryginalnego sygnału w porcie HDMI na sygnał DVI lub sygnał VGA, dzięki czemu do tych dwóch portów można podłączyć również starsze telewizory. Kiedy telewizor jest naprawdę stary, zawsze możemy się na nim skupić Adapter konwertera HDMI na SCART, na amazon za mniej niż 15 €.

Możemy również przeczytać nasz przewodnik, aby dowiedzieć się więcej Różnice między typami kabli komputerowych, złączy, wtyczek i złączy.

Przesyłaj bezprzewodowo do telewizora

Jeśli mamy laptopa lub komputer jest zbyt nieporęczny, aby można go było umieścić w pobliżu telewizora, najlepiej jest podłączyć ekran i oglądać komputer na telewizorze Użyj sieci bezprzewodowejcieszyć się nowoczesne protokoły, takie jak Google Cast i Miracast.

Jak korzystać z Google Cast Musisz wyposażyć się w Google Chromecast i podłączyć go do jednego z gniazd HDMI z tyłu telewizora; Jeśli nigdy wcześniej nie konfigurowaliśmy Chromecasta, możemy przeczytać nasz przewodnik Chromecast do strumieniowego przesyłania filmów do telewizora z komputera i telefonu komórkowego.

Po połączeniu się z domową siecią Wi-Fi chodźmy do komputera, pobierz i zainstaluj Google Chrome, uruchom go i natychmiast naciśnij menu w prawym górnym rogu (z trzema kropkami), możesz wybrać menu przenoszenie. Jeśli zrobiliśmy wszystko dobrze, Chromecast pojawi się wśród kompatybilnych urządzeń: wystarczy go kliknąć i udostępnić tylko kartę przeglądarki lub cały ekran komputera.

Alternatywnie możemy użyć protokołu Miracast, zintegrowane z nowoczesnymi telewizorami smart, ale także z Ogień TV kij, dostępne w Amazon za 40 €.

W obu przypadkach konieczne jest otwarcie określonej aplikacji Miracast telewizora Smart TV lub Wyświetlacz lustrzany w ustawieniach Fire TV (menu Wyświetlacz i dźwięki) przygotowanie telewizora do odbioru sygnału; Jeśli zrobiłeś to w systemie Windows 10, musimy wykonać specjalną procedurę, aby przenieść ekran, jak zobaczymy w następnym rozdziale instrukcji.

Przesyłaj pulpit systemu Windows 10 na telewizor

Jeśli chcemy wykorzystać Miracast wyświetla Windows 10 na ekranie telewizora lub jeśli korzystamy z laptopa (który w zasadzie ma własny ekran) musimy have Skonfiguruj system Windows 10, aby zduplikować ekran lub do oglądania treści tylko na telewizorze. Aby kontynuować, przejdź do menu powiadomień systemu Windows 10 (ikona w prawym dolnym rogu), naciśnij ikonę Projekt i wybierz z artykułów duplikować, Zaangażować się lub Tylko drugi ekran, w razie potrzeby.

Kiedy korzystamy z połączenia przewodowego, projekcja ekranu jest natychmiastowa i widzimy komputer na telewizorze. Z drugiej strony, kiedy używamy Miracast, naciskamy kropkę Połącz się z wyświetlaczem bezprzewodowo, poczekaj kilka sekund i dotknij nazwy Fire TV Stick lub nazwy Smart TV, która pojawi się na liście, aby móc połączyć się bezprzewodowo. Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika Użyj telewizora jako dodatkowego wyświetlacza bezprzewodowego na komputerze (Windows 10).

Wniosek

Podłączenie komputera do telewizora jest naprawdę bardzo proste, ponieważ używane są kable, które normalnie są również dostępne w połączeniu z klasycznym monitorem. Oprócz kabli możemy również korzystać z protokołów transmisji bezprzewodowej które nie zapewniają stabilności i jakości kabla, ale umożliwiają użytkownikom podłączenie komputera do telewizora bez kabla.

W innych artykułach również widzieliśmy Jak słuchać dźwięku z komputera na telewizorze jest jak granie w gry komputerowe w telewizji .

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up