Przełącznik Ethernet kontra koncentrator kontra rozdzielacz

Kiedy skończą Ci się porty Ethernet i flirtujesz z pomysłem, aby zasadniczo zamienić jeden kabel Ethernet na dwa, pierwszą rzeczą, która prawdopodobnie przychodzi ci do głowy, jest „Rozdzielenie Ethernetu” – „podział” połączenia na dwa.

Ale potem szukasz rozwiązań Ethernet i odkrywasz, że możesz wybierać między koncentratorem, rozdzielaczem i przełącznikiem. Są to nieco inne rzeczy, więc musisz wiedzieć, który z nich jest najlepszy dla twojego celu. Kto co robi?

Ryzykując, że zabrzmi to jak reklama odchudzania, „odpowiedź może cię zaskoczyć”.

Związane z Co należy wiedzieć przy zakupie kabli Ethernet

Indeks
  1. Dzielnik Ethernet
  2. Przełącznik Ethernet
  3. Koncentrator Ethernet
  4. Wniosek

Dzielnik Ethernet

Zacznijmy od tego, co prawdopodobnie najczęściej kupowałeś, próbując przekonwertować dodatkowe połączenie Ethernet. (Uwaga: nie!)

Rozdzielacz Ethernet wygląda raczej skromnie. To niewielkie urządzenie z trzema portami Ethernet – dwoma z boku i jednym z drugiej. Jeśli masz nadmiar krótkich kabli Ethernet i tylko jeden lub dwa długie kable, przydaje się tutaj rozdzielacz. Ważne jest, aby pamiętać, że rozdzielacz Ethernet nie zwiększa liczby urządzeń, które można podłączyć przez Ethernet, a do rozbicia połączenia na dwa kable potrzebny jest rozdzielacz na drugim końcu, co wymaga za każdym razem dwóch rozdzielaczy Ethernet.

Każda para rozdzielaczy Ethernet obsługuje tylko dwa kable, ponieważ jest oparta na dość starym standardzie 100BASE-T. Kable Ethernet 100BASE-T (jak większość kabli Cat-5e) wykorzystują tylko dwie z czterech par przewodów w kablu, a rozdzielacz Ethernet wykorzystuje to, łącząc dwie pary przewodów z każdego kabla w cztery pary w jedną kabel .

Więc kiedy używasz tego kabla, aby dostać się do pokoju lub urządzeń, które chcesz, podłącz go do innego rozgałęźnika i użyj dwóch pozostałych portów na tym rozgałęźniku, aby podłączyć urządzenia. Należy również pamiętać, że prędkość sieci z rozdzielaczem jest ograniczona do 100 Mbit / s.

Przełącznik Ethernet

Wracając do naszego oryginalnego tematu zamiany jednego kabla Ethernet w dwa, przełącznik Ethernet jest prawdziwą gwiazdą tego przewodnika. Jest niesamowicie łatwy w użyciu. Niezależnie od tego, czy masz przełącznik czteroportowy, czy ośmioportowy, użyj jednego portu, aby podłączyć przełącznik do routera za pośrednictwem sieci Ethernet, a następnie użyj pozostałych do innych urządzeń Ethernet, które chcesz podłączyć. W rzeczywistości jeden port Ethernet staje się wieloma portami.

Przełączniki dostarczają dane wejściowe z urządzeń sieciowych z własnymi ścieżkami, w których dane między urządzeniami nie kolidują ze sobą.

Przełączniki umożliwiają komunikację Pełny dupleks między urządzeniami, co oznacza, że ​​dane mogą być wysyłane i odbierane w tym samym czasie, co skutkuje szybszą siecią. Dobrą rzeczą jest to, że teraz nie są nawet tak drogie, jak możesz piękny głos za około 15 USD.

Związane z Wi-Fi vs. Ethernet vs. 4G: Którego użyć?

Koncentrator Ethernet

Ostatnim, ale nie mniej ważnym i prawdopodobnie najmniejszym, jest koncentrator Ethernet, który przełącznik uczynił przestarzałym. Kiedy przełącznik tworzy ścieżki, które umożliwiają pakietom wysyłanym przez każde urządzenie komunikowanie się z routerem, pomyśl o koncentratorze jako o ogromnej komorze ruchu sieciowego, do której pakiety przychodzą i wysyłają lub krzyczą, aby znaleźć urządzenia, których szukają . .

Z technicznego punktu widzenia koncentratory nie mogą umożliwiać urządzeniom jednoczesnego wysyłania i odbierania danych, co nazywa się a. do którego odnosi się Komunikacja półdupleksowa .

Prowadzi to do kolizji i zawieszania się danych, zajmuje cenną przepustowość i spowalnia sieć, zwłaszcza gdy jednocześnie używanych jest wiele urządzeń.

Pamiętaj, że koncentratory Ethernet wyglądają bardzo podobnie do przełączników. Więc nie popełnij błędu kupując je, jeśli naprawdę chcesz przełącznika. Centra to wczorajsza wiadomość.

Wniosek

Dzięki powyższym informacjom powinieneś teraz wiedzieć, jakich urządzeń Ethernet potrzebujesz do jakich celów. Pomyśl o przełączniku Ethernet jako o „nowym” koncentratorze Ethernet, podczas gdy rozdzielacz ma bardziej wyspecjalizowaną funkcję trasowania pary kabli „jako jednego” na duże odległości.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up