Przekonwertuj plik Excel na plik Word, aby wstawić tabele do dokumentów

Aby wstawić tabele do dokumentów, możesz przekonwertować pliki Excel, XLS lub XLSX na pliki Word DOC lub DOCX lub skopiować tabele do plików Word

Różne programy Word i Excel pakietu Office można integrować na różne sposoby. W rzeczywistości nic nie stoi na przeszkodzie, aby wkleić tabelę do pliku Word lub skopiować tekst napisany w Wordzie do tabeli Excela, aby móc tworzyć profesjonalną zawartość z dużą ilością danych, tabel i grafik.

W tym artykule widzimy Jak przekonwertować plik Excel na plik Word lub wstawić tabelę lub wykres do dokumentu. Nie można tego zrobić automatycznie w programach pakietu Office; wymaga to kontynuowania kopiując arkusz kalkulacyjny Excel do dokumentu lub za pomocą zewnętrznych narzędzi do konwersji formatu plików online.

CZYTAJ TAKŻE -> Jak tworzyć wykresy w programie Word

Indeks
  1. Jak zaimportować arkusz kalkulacyjny Excel do programu Word
  2. Błyskawicznie utwórz arkusz kalkulacyjny Excel w programie Word
  3. Konwertuj plik Excel na plik Word
    1. ukończenie szkoły

Jak zaimportować arkusz kalkulacyjny Excel do programu Word

Jak zaimportować arkusz kalkulacyjny Excel do pliku Word Zaznaczamy wszystkie komórki z danymi (naciskając klawisze CTRL+A) i wspieramy CTRL+C do zrobienia Kopiuj (lub użyj opcji Kopiuj Menu Edytować). Oprócz kopiowania i wklejania danych z tabeli programu Excel do programu Word możesz również skopiować wykres z tabeli programu Excel i wkleić go do dokumentu programu Word.

Po skopiowaniu danych z Excela przechodzimy do dokumentu Worda, klikamy w miejsce w dokumencie, w którym ma zostać wstawiona tabela (ewentualnie na końcu akapitu lub w każdym razie daleko od tekstu) i korzystamy z przycisków CTRL + V albo wypychamy w górę Wypieki. Jeśli potrzebujesz więcej opcji importowania danych w różnych formatach, możesz nacisnąć przyciskSkopiuj symbol z błyskawicą po wklejeniu danych Excela i kliknięciu Specjalna pasta. W tym przypadku tworzymy link, aby zmiany dokonane w tabeli w Wordzie zostały przejęte również w pliku Excel i odwrotnie.

Jeśli nie widzisz tego przycisku opcji, musisz go włączyć w poniższych opcjach programu Word Ustawienia zaawansowane> Wytnij, Kopiuj i Wklejwybierając opcję "Pokaż przyciski funkcyjne do wstawienia". W opcjach tabeli możesz wybrać, czy kontynuuj formatowanie który miał w Excelu, czy też musiał być dostosowany do formatowania dokumentu Word.

Błyskawicznie utwórz arkusz kalkulacyjny Excel w programie Word

Aby uniknąć konieczności pozostawiania dwóch programów pakietu Office otwartych na tym samym komputerze, możesz również szybko utworzyć tabelę w stylu programu Excel w programie Word. Aby kontynuować w tym kierunku, otwieramy dokument Word, w którym postanowiliśmy wstawić tabelę, przejdź do punktu, w którym chcemy ją wstawić (zawsze z dala od już napisanych akapitów), naciśnij menu wprowadzenie i naciśnij przycisk powyżej przycisku Malować.

W wyświetlonym oknie wybierz rozmiar tabeli i jej styl na wstążce i wprowadź wymagane dane. Tabela oczywiście nie ma takich samych właściwości, jak te generowane w Excelu (np. zaawansowane obliczenia lub formuły), ale może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają tabeli, która jest szybka do wpisania i łatwa do wypełnienia bez konieczności aby otworzyć Excela.

Konwertuj plik Excel na plik Word

Jeśli chcesz go znaleźć? najbardziej automatyczne rozwiązanie do konwersji plików Excel XLS lub XLSX na pliki Word DOC lub DOCX Istnieją narzędzia online, które mogą również konwertować dokumenty programu Word na arkusze kalkulacyjne programu Excel.

Najpopularniejszą witryną dla tego typu operacji jest Zamzar.com wśród wspomnianych już kilka razy najlepsze strony do zakładek.

Z tej strony możemy pobrać plik Excel i przekonwertować go do pliku Word, wybierając format .doc. Po kilku minutach będziesz mógł otrzymać nowy dokument Worda na swój e-mail, który będzie wyglądał jak oryginalny Excel i zachowa formatowanie tabel, tekstu i obrazów.

Chociaż Zamzar jest najlepszy, możemy również wypróbować inne dobre konwertery plików Excel na Word, takie jak: Coolutils.

Coolutils jest łatwy i szybki, wystarczy załadować plik xls lub xlsx i kliknąć Pobierz przekonwertowany plik aby natychmiast otrzymać dokument w formacie doc lub docx. Ostateczny plik zostanie pobrany w skompresowanym formacie zip, którego możemy użyć do darmowej dekompresji 7-zip. W niektórych sytuacjach formatowanie tekstu i tabel jest tracone, ale nic, czego nie można naprawić w samym programie Word (być może przez ponowne wygenerowanie nowej tabeli i skopiowanie danych).

Inną stroną internetową, której możemy użyć do konwersji plików Excela do Worda, jest PDFMallktóry pomimo swojej nazwy dobrze współpracuje z każdym dokumentem.

Po otwarciu strony upewnij się, że są zaznaczone PRZEWYŻSZAĆ jest DOC W polu konwersji (wskazanym przez obracającą się strzałkę) naciśnij Wybierz plik, załaduj plik, który chcesz przekonwertować i naciśnij Skonwertuj teraz.

Podkreślamy również wśród stron internetowych, które umożliwiają konwersję plików Excela do Worda Konwertować, prawdziwie uniwersalny konwerter dokumentów biurowych i nie tylko.

Aby kontynuować, kliknij Wybierz pliki, załaduj plik Excel, który chcesz przekonwertować, dotknij menu rozwijanego obok wpisu W, wyszukaj we wbudowanej wyszukiwarce doktor lub docx następnie wciskamy przycisk Konwertować aby rozpocząć konwersję dokumentu.

ukończenie szkoły

Excel i Word są ze sobą ściśle powiązane: używając ich razem, będziemy mogli umieścić profesjonalne tabele na dowolnym dokumencie, aby przygotować go do prezentacji w biurze lub u szefa. Niektóre proste tabele można uzyskać bezpośrednio z programu Word bez przechodzenia przez program Excel; Jeśli zamiast tego dokument jest pełen tabel, lepiej jest użyć jednej z powyższych stron konwersji, aby przekonwertować plik Excel na plik Word.

Aby znaleźć inne przydatne strony lub programy do konwersji plików na komputerze, zapoznaj się z naszymi przewodnikami. Konwerter plików dla wszystkich formatów i typów, stron i programów jest Najlepsze programy do konwersji plików PDF na Word.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up