Popraw odbiór naziemnej telewizji cyfrowej

Kiedy sygnał telewizyjny pojawia się i przechodzi w telewizorze i nie możemy odebrać wszystkich kanałów, zobaczmy, jak można poprawić odbiór naziemnej telewizji cyfrowej.

Nie ma nic gorszego niż oglądanie kanałów naziemnej telewizji cyfrowej z oczywistymi problemami z odbiorem sygnału: kwadraty na obrazie, dźwięk przychodzący i odchodzący w zależności od siły sygnału lub, co gorsza, całkowicie czarny ekran. (Kiedy wszystko było w porządku do kilku minut wcześniej). Jeśli problem nie zostanie rozwiązany w ciągu kilku minut lub jeśli występuje kilka razy w ciągu dnia lub tygodnia Problem prawdopodobnie dotyczy anteny telewizyjnejktóry prawdopodobnie nie jest w stanie dobrze odebrać cyfrowego sygnału naziemnego lub dostarczyć go do nas ze zbyt dużymi zakłóceniami (nie wszystkie pod względem wpływów atmosferycznych lub orientacji anteny).

W poniższym przewodniku pokażemy Ci wszystkie wskazówki, jak to zrobić Poprawa odbioru naziemnej telewizji cyfrowej bez konieczności zwracania się o interwencję wykwalifikowanej anteny (zawsze zachowaj tę opcję jako ostatnią opcję na wypadek, gdybyś nie mógł sam rozwiązać problemu).

Indeks
  1. Popraw sygnał telewizyjny
    1. Ustaw antenę
    2. Użyj wzmacniacza UHF
    3. Przełącz kable, dekodery lub telewizory
    4. Wnioski

Popraw sygnał telewizyjny

Metody, które zalecamy, są bardzo proste i niedrogie dla wszystkich, więc możesz Popraw sygnał telewizyjny przy niewielkim wysiłku i bez narażania ludzi lub rzeczy. Przy najmniejszych trudnościach zalecamy natychmiastowe skontaktowanie się z technikiem antenowym, który z pewnością szybciej rozwiąże problem (otrzymując zapłatę!).

Ustaw antenę

Pierwszym sposobem na poprawę odbioru naziemnej telewizji cyfrowej jest skierowanie anteny telewizyjnej na dach lub balkon domu. W większości przypadków ta procedura jest wystarczająca do przywrócenia sygnału. Oczywiście zanim przejdziesz dalej Upewnijmy się, że możemy bezpiecznie uzyskać dostęp do antenjasne: Jeśli sytuacja jest zbyt niebezpieczna, wzywamy operatora anteny, który z pewnością jest wyposażony w dostęp do najtrudniejszych anten.

Gdy już mamy fizyczny dostęp do anteny telewizyjnej, możemy spróbować poluzować śruby mocujące ją do słupa i skierować ją do najbliższego przemiennika. Aby znaleźć lokalizację repeaterów, możemy skorzystać z Google Maps (wpisując repeater TV i nazwę społeczności, w której żyjemy) lub skorzystać z aplikacji na Androida Orientacja cyfrowo naziemna, dostępne do pobrania pod adresem Sklep Google Play.

Po zakończeniu ustawiania ponownie przykręcamy śruby (dokręcamy je tak mocno, jak to możliwe, aby uniknąć ruchu od podmuchów wiatru) i wracamy do telewizora, aby móc sprawdzić, czy kanały są dobre lub czy zaobserwowano, że zakłócenia już minęły.

Użyj wzmacniacza UHF

Jeśli nie możemy bezpiecznie uzyskać dostępu do anteny, możemy spróbować wzmocnić sygnał za pomocą Wzmacniacz UHFdo podłączenia bezpośrednio do wolnego gniazdka w domu. Jest to jeden z najlepszych modeli domówAplic - wzmacniacz antenowy TV, dostępne w Amazon za mniej niż 20 €.

Korzystanie z tego urządzenia jest naprawdę bardzo proste: podłącz je do dostępnego gniazda w pobliżu telewizora lub gniazda antenowego w telewizorze i podłącz kabel wychodzący z anteny do gniazda Mrówka obecny na dole urządzenia, wtedy używamy innego bezpłatny kabel antenowy podłączyć gniazdo TV1 do prasy antena z tyłu telewizora.

Jeśli poprzedni wzmacniacz nie działa zgodnie z oczekiwaniami lub nawet obniża jakość kanałów telewizyjnych (co może się zdarzyć w niektórych sytuacjach), natychmiast go odwracamy i próbujemy innego takiego wzmacniacza sygnału Meliconi AMP20, cyfrowy wzmacniacz antenowy pokojowy z filtrem LTE, dostępne w Amazon za mniej niż 25 €.

Przełącz kable, dekodery lub telewizory

Jeśli antena działa dobrze, problem może wynikać z niskiej jakości kabla antenowego używanego w domu lub uszkodzenia używanego dekodera lub telewizora. Spróbujmy krok po kroku rozwiązać problem, kupując jeden wysokiej jakości kabel antenowy TV jakoKabel IBRA do TV / HDTV / anteny wtykowej o rezystancji 75 omów, dostępne na Amazon w różnych długościach za mniej niż 10 € (montaż).

Kabel ten posiada podwójne ekranowanie oraz wysokiej jakości kabel miedziany i powinien rozwiązać wszelkie problemy związane z zakłóceniami sygnału telewizyjnego w domu, aby móc przywrócić prawidłowe wyświetlanie „słabych” kanałów. C Oznacza to, że przechwytywane kanały mają słaby sygnał i tracą jeszcze więcej sygnału, gdy docierają do telewizora.

Jeśli nawet kabel dobrej jakości nie rozwiązuje problemów z odbiorem (szczególnie w przypadku kanałów nadawanych w jakości HD), czas na zmianę dekodera lub telewizora, zwłaszcza jeśli oba wymienione urządzenia mają więcej niż 6 lat. To najlepszy dekoder, na jaki możemy postawić Dekoder cyfrowej telewizji naziemnej Strom 506 DVB T2, dostępne w Amazon za mniej niż 35 €.

Podłączamy ten dekoder do anteny i telewizora przez SCART lub HDMI i kontynuujemy wyszukiwanie kanałów, aby sprawdzić, czy problem został ostatecznie rozwiązany. Jeśli zamiast tego chcemy go kupić nowy niedrogi telewizor, ale bez Smart Zachęcamy do obejrzeniaHisense 32AE5000F 32-calowy telewizor LED HD, dostępne w Amazon za mniej niż 250 €.

Dzięki temu nowemu telewizorowi możemy oglądać wszystkie naziemne kanały cyfrowe bez dodatków i niepotrzebnych inteligentnych aplikacji, idealny jako drugi telewizor lub jako telewizor dla osób starszych, które interesują się tylko kanałami cyfrowymi.

Z drugiej strony, jeśli zależy nam na nowym Smart TV, zachęcamy do lektury naszych poradników. Jak wybrać i kupić najlepszy smart TV jest Jak sprawdzić, czy to smart TV.

Wnioski

Jak widać w poprzednich rozdziałach, w większości przypadków nie ma potrzeby iść do ulotki, ponieważ problemy ze złym sygnałem telewizyjnym są często związane ze złym ustawieniem anteny lub sygnałem, który jest zbyt słaby, złej jakości antena kablowa lub coś Telewizor lub dekoder, który jest zbyt stary, aby obsługiwać nową technologię.

Zachęcamy do lektury naszych poradników Sprawdź, czy telewizor to DVB-T2, co to jest i jak go zaktualizować jest Co oznacza Smart TV, jakie są zalety i wady?.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up