Podłącz iPada i iPhone'a do telewizora za pomocą Wi-Fi lub kabla

Jak podłączyć iPada lub iPhone'a do telewizora, aby oglądać filmy na ekranie telewizora, za pomocą kabla, adaptera lub przez Wi-Fi

W dzisiejszych czasach wiele osób posiada iPady i iPhone'y i używa tych urządzeń zarówno do grania, jak i przesyłania strumieniowego pełnych filmów lub filmów. Jeśli ekran urządzeń przenośnych jest zbyt mały, aby w pełni cieszyć się szczegółami ulubionego filmu lub serialu, może to być dobry pomysł. Podłącz iPhone'a, iPada lub iPoda Touch do telewizora, w celu Odtwarzaj i przeglądaj treści multimedialne, zdjęcia i filmy przechowywane na urządzeniach Apple na dużym ekranie telewizora i ciesz się wszystkimi szczegółami bez zakłócania inteligentnej części telewizora.

W tym przewodniku pokażemy Ci wszystkie metody, aby to zrobić Podłącz iPada lub iPhone'a do telewizora za pomocą kabla lub WiFi w domu. To, czy użyjesz jednej lub drugiej metody, zależy od telewizora, który masz w domu. Dlatego zanim zdecydujesz się na metodę i ewentualnie kupisz któryś z opisanych w poradniku przedmiotów, zastanów się, czy i do czego są one przeznaczone.

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ: Jak podłączyć telefon komórkowy do telewizora (Android, iPhone lub iPad)

Indeks
 1. Jak podłączyć iPada lub iPhone'a do telewizora
  1. Telewizor apple
  2. Google Chromecast
  3. Telewizor z AirPlay
 2. Jak podłączyć iPada lub iPhone'a do telewizji kablowej
  1. Kabel Lightning / HDMI
  2. Kabel typu C / HDMI
  3. Adapter Scart
  4. Wnioski

Jak podłączyć iPada lub iPhone'a do telewizora

Oczywiście najwygodniejszym sposobem podłączenia iPada lub iPhone'a do telewizora jest skorzystanie z domowej sieci Wi-Fi lub zastrzeżonej technologii bezprzewodowej, aby wyświetlić wszystkie przesyłane strumieniowo wideo z urządzenia Apple do telewizora bez kłopotów z kablami. Dla tych, którzy wolą używać kabli, wystarczy znaleźć odpowiedni kabel zapewniający wyjątkowo wysoką jakość bez zakłóceń i opóźnień obrazu.

Telewizor apple

Najlepszym sposobem podłączenia iPada lub iPhone'a do telewizora jest użycie Apple TV 4K, dostępne w Amazon za mniej niż 250 €.

Aby z niego skorzystać, wystarczy podłączyć kabel HDMI urządzenia do jednego z portów HDMI telewizora, podłączyć Apple TV do sieci Wi-Fi, która jest również używana dla iPhone'a i iPada, i przypisać osobiste Proceed do konta Apple (Apple ID). Gdy wszystko będzie gotowe, uruchommy wideo lub przesyłanie strumieniowe, które chcemy oglądać na iPhonie lub iPadzie, i naciśnij klawisz Alt Gra powietrzna (w kształcie telewizora z trójkątem) i wybierz nowo skonfigurowany Apple TV dla Obejrzyj wideo w telewizji.

Strumień wideo jest przetwarzany bezpośrednio przez Apple TV w najwyższej jakości, a przenośne urządzenie Apple możemy wykorzystać jako swego rodzaju pilota do wstrzymywania, wstrzymywania czy przyspieszania odtwarzania. Funkcji AirPlay można również używać do słuchania muzyki z aplikacji do przesyłania strumieniowego oraz przeglądania zdjęć i filmów przechowywanych w pamięci wewnętrznej iPhone'a lub iPada. Po prostu użyj aplikacji Pliki i udostępnij zawartość za pomocą AirPlay.

Więcej informacji na temat korzystania z Apple TV Box można znaleźć w przewodniku Jeśli Apple TV 4K jest tego wart: mocne i słabe strony.

Google Chromecast

Jeśli chcemy trochę zaoszczędzić w porównaniu do Apple TV, możemy się na tym skupić Google Chromecast (39 EUR), aby dodać obsługę niezbędną do bezprzewodowego przeglądania zawartości iPhone'a i iPada. Aby skorzystać z tej metody, podłączamy Chromecasta do portu HDMI w telewizorze, podłączamy zasilanie i wykonujemy czynności niezbędne do skonfigurowania go w domowej sieci Wi-Fi, jak pokazano w naszym przewodniku. Zmień dowolny telewizor w inteligentny telewizor dzięki Chromecastowi.

Po podłączeniu Chromecasta upewnij się, że iPad lub iPhone jest podłączony do tej samej sieci Wi-Fi. Następnie otwórz treści przesyłane strumieniowo, aby wyświetlić je z tabletu lub telefonu i naciśnij przycisk Google Castktóry pojawia się w prawym górnym rogu większości obsługiwanych aplikacji do przesyłania strumieniowego.

W nowym oknie wybieramy nazwę Chromecasta, aby rozpocząć transmisję bezpośrednio na telewizorze i pozostawić sterowanie odtwarzaniem na urządzeniu Apple (jak rodzaj pilota).

W tym kontekście możemy również zapoznać się ze wskazówkami i zalecanymi zastosowaniami zawartymi w instrukcji Jak przesyłać z iPhone'a i iPada na telewizor za pomocą Chromecasta.

Telewizor z AirPlay

Niektóre telewizory z wyższej półki obsługują technologię AirPlay po wyjęciu z pudełka a następnie może odbierać strumienie wideo i audio bez konieczności korzystania z podłączonego Apple TV.

Jeśli nasz telewizor to telewizor z natywną obsługą AirPlay, wystarczy podłączyć go do tej samej sieci Wi-Fi, w której działa iPhone lub iPad, a następnie otworzyć jedną z aplikacji multimedialnych na przenośnym urządzeniu i nacisnąć klawisz Gra powietrznaMożesz więc dotknąć nazwy telewizora i wyświetlić zawartość na większym ekranie.
Aby dowiedzieć się, które modele telewizorów są kompatybilne z AirPlay, zalecamy przeczytanie Oficjalna witryna Apple.

Jak podłączyć iPada lub iPhone'a do telewizji kablowej

Jeśli jesteśmy dostatecznie blisko telewizora, możemy również podłączyć iPhone'a lub iPada do telewizora kablem, aby uniknąć zakłóceń i uzyskać najlepszą możliwą jakość (chociaż musimy podeprzeć kabel wiszący w salonie lub w pobliżu telewizora) .

Kabel Lightning / HDMI

Jeśli chcesz podłączyć iPada lub iPhone'a do telewizora za pomocą prostego kabla HDMI, zalecamy użycie certyfikowanego kabla Apple, takiego jak ten Kabel HDMI MPIO dla iPhone iPad 6,6FT / 2M, dostępne w Amazon za mniej niż 20 €.

Podłączając gniazdo Lightning do urządzenia Apple, gniazdo USB do ładowarki i gniazdo HDMI do telewizora, możemy przesłać ekran naszego iPhone'a lub iPada do telewizora w jakości. Full HDpodczas ładowania podłączonego urządzenia. Oczywiście musimy być wystarczająco blisko telewizora i wstawać, gdy tylko chcemy wstrzymać lub zmienić treści przesyłane strumieniowo, co sprawia, że ​​korzystanie z niego jest dość niewygodne.

Kabel typu C / HDMI

Kiedy mamy nowoczesnego iPada Pro, to nie mamy już złącza Lightning, ale nowe złącze USB Type-C, za pomocą którego możemy podłączyć iPada lub iPhone'a do telewizora Zrób kabel USB C HDMI, dostępne w Amazon za mniej niż 20 €.

Podłączając gniazdo typu C w iPadzie Pro i gniazdo HDMI w telewizorze, możemy nawet przesyłać strumieniowo zawartość Jakość 4K UHDMożesz więc przesyłać strumieniowo treści wideo Netflix i Amazon Prime w tej jakości bez pomocy drogich aplikacji lub innych urządzeń. W porównaniu z kablem pokazanym powyżej, ładowanie podczas pracy nie jest możliwe. Dlatego iPad musi być w pełni naładowany, aby oglądać film w transmisji strumieniowej.

Adapter Scart

Czy mamy bardzo stary telewizor bez połączenia HDMI? W tym przypadku możemy polegać na takiej przejściówce HDMI na Scart Przejściówka HDMI na Scart Konwerter GANA HDMI na Scart 1080P, dostępne w Amazon za mniej niż 20 €.

Chociaż proces wydaje się żmudny, korzystanie z tego adaptera jest bardzo proste: podłączasz iPada lub iPhone'a do adaptera (wtyczki) za pomocą kabla Lighting-HDMI WKŁAD), to łączymy plik Kabel Scart między adapterem (wtyczka PRODUKCJA) i telewizorem i upewnij się, że adapter jest zasilany z ładowarki. Jak tylko skończymy, przejdziemy dalej moc i włącz telewizor do źródła ScartW ten sposób możesz oglądać przesyłane strumieniowo wideo z iPhone'a i iPada również na bardzo starych telewizorach.

Wnioski

Podłączenie iPada lub iPhone'a do telewizora jest naprawdę bardzo łatwe, zwłaszcza jeśli korzystasz z połączeń Wi-Fi (obecnie o wiele wygodniejsze i bardziej praktyczne). Dla tych, którzy chcą najwyższej jakości lub którzy zdecydują się na kabel, nadal możemy znaleźć sprawdzone rozwiązania umożliwiające podłączenie urządzeń Apple do nowych smart TV i starych telewizorów bez gniazda HDMI.

W innym artykule wyjaśniliśmy, jak to zrobić Podłącz laptopa do telewizoraktóry jest nadal bardzo przydatny dzisiaj, pomimo powszechnego stosowania smartfonów i tabletów.
Z drugiej strony, jeśli chcemy oglądać filmy przez WiFi lub z Internetu na iPhonie lub iPadzie, polecamy zapoznać się z naszym artykułem Oglądaj filmy przez sieć Wi-Fi lub z Internetu na iPhonie i iPadzie.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up