Po podłączeniu strony internetowe nie ładują się, a pobieranie zatrzymuje się

Jak rozwiązać problem z niedziałającym Internetem, mimo że jest podłączony i aktywny

Gdy Internet nie działa poprawnie, problemy mogą być spowodowane zarówno przez operatora internetowego, jak i konfigurację sieci wewnętrznej. Możemy określić te problemy, zauważając to Pobieranie nigdy się nie kończy i pozostaje cicho, te Połączenie przychodzi i odchodziczy usługa przesyłania strumieniowego skacze na najlepsze, czy ma znacznie niższą jakość niż na początku, czy też zoom na żywo przechodzi do najlepszej bez ostrzeżenia.

W tym przewodniku pokażemy jak rozwiązać zdecydowaną większość logowań do witryny i nierozwiązanych problemów ze wskazówkami i metodami, z których może skorzystać każdy, bez bycia wielkimi komputerowymi ekspertami. Pod koniec testów z pewnością naprawiliśmy najczęstsze problemy i możemy łączyć się z maksymalną prędkością.

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> W ten sposób można stwierdzić, czy modem / router jest uszkodzony

Indeks
 1. Jak ponownie połączyć się z Internetem
  1. Zmień DNS
  2. Wyłącz proxy i VPN
  3. Zmień ustawienia modemu
  4. Zaawansowane metody odzyskiwania danych z Internetu (tylko eksperci)
  5. Wnioski

Jak ponownie połączyć się z Internetem

Problemy z połączeniem mogą być liczne, ale najbardziej zauważalne można rozwiązać w mgnieniu oka. Po prostu zastosuj je na dosłownie dowolnym komputerze z systemem Windows 10. Jeśli to nie wystarczy, możemy również skorzystać z metod, które wymagają na początek minimum umiejętności obsługi komputera. aby je zastosować.
Ten przewodnik powie Ci, co zrobić, jeśli strony internetowe nie ładują się, mimo że połączenie działa. Odniesienia do innych instrukcji, gdy komputer nie jest podłączony lub nie ma połączenia z Internetem.
Nadal możemy czytać nasze przewodniki na ten sam temat Problemy z połączeniem internetowym i jak Przywróć sieć, jeśli komputer nie może się połączyć.

Zmień DNS

Pierwszą metodą ponownego połączenia się z Internetem jest zmiana DNS, jednej z podstawowych usług internetowych do ładowania witryn i usług. Aby wprowadzić tę zmianę, otwórz menu Start w lewym dolnym rogu i otwórz aplikację ustawieniaOtwórzmy menu Sieć i Internet, naciskamy artykuł Zmień opcje mapyKliknij prawym przyciskiem myszy aktualnie aktywne połączenie (Bezprzewodowy lub Ethernet) wciskamy artykuł własnośćPrzejdźmy do głosu Protokół internetowy w wersji 4 (TCP / IPv4)Naciśnij przycisk własność a na nowym ekranie przeglądamy artykuł Użyj następujących adresów serwerów DNS i zapewniamy nowy DNS.

Jako DNS możemy wpisać to z Google (8.8.8.8 jest 8.8.4.4) lub adres oferowany przez Cloudflare (1.1.1.1); Po zakończeniu zmiany kliknij OK i zamknij wszystkie okna. Jeśli szukamy szybszego sposobu zmiany DNS w systemie Windows, możemy również zaufać programowi Zworki DNS, jak widać również w instrukcji Zmień serwer DNS w ustawieniach połączenia systemu Windows 10.

Wyłącz proxy i VPN

Posiadanie aktywnego internetowego serwera proxy lub sieci VPN na komputerze może powodować spowolnienia i zawieszanie się, ponieważ systemy te znajdują się między połączeniem komputera a dostępem do witryn internetowych i usług, z których korzystamy. Aby sprawdzić, czy żaden serwer proxy nie jest aktywny w systemie Windows, otwieramy aplikację ustawienia W menu startowym otwieramy menu Sieć i InternetOtwórz menu strony proxy i upewnij się, że przełączniki obok elementów nie są wyłączone Określ ustawienia automatycznie, Użyj skryptu konfiguracyjnego jest Użyj serwera proxy.

Z drugiej strony, jeśli problem dotyczy połączeń VPN, przejdźmy do tego. Menu boczne VPN i wyłączamy lub usuwamy wszelkie istniejące VPN. Możemy również szukać programów VPN, otwierając menu Start i szukając VPN: jeśli istnieje program tematyczny, zostanie on natychmiast wyświetlony i możemy go wyłączyć i odinstalować.

Jeśli używaliśmy Tora do ukrywania łącza w przeszłości, upewnij się, że jest wyłączony. W przeciwnym razie może to mieć wpływ na połączenie, a także w Instrukcje dotyczące konfigurowania Tora z obcymi adresami IP.

Zmień ustawienia modemu

Jeśli wypróbowaliśmy wszystkie metody opisane do tej pory w Windows 10, lepiej zwrócić uwagę na modem domowy, ponieważ w większości przypadków odpowiada on za powolność połączeń. Najpierw spróbujmy połączyć się z modemem za pomocą innego urządzenia, na przykład komputera. B. smartfon, tablet lub inny komputer. Jeśli te problemy wystąpią bez żadnych problemów, problem nadal dotyczy komputera. Jeśli jednak zauważymy spowolnienie lub nawet zawieszenie się, problemem z pewnością jest modem. Istnieje kilka metod przywracania funkcjonalności modemu, ale najpopularniejsze to bez wątpienia:

 • Użyj 5 GHz: Jeśli nasz modem jest dwuzakresowy, upewnij się, że korzystasz z połączenia sieciowego Wi-Fi na częstotliwości 5 GHzdużo bardziej wolni i mniej upośledzeni.
 • Zmień kanał Wi-Fi: Jeśli nadal będziemy często korzystać z połączeń 2,4 GHz, uzyskamy dostęp do modemu i zmienimy kanał transmisji, aby uniknąć zakłóceń.
 • Zmień DNS globalnie: Zmieniając DNS bezpośrednio w modemie, można uniknąć brakujących połączeń z usługami internetowymi na wszystkich podłączonych urządzeniach bez stosowania powyższych wskazówek w każdym urządzeniu.
 • Zrestartuj modem: Za pomocą tego systemu rozwiązujemy chwilowe problemy związane z wewnętrzną pamięcią podręczną modemu lub błędami wynikającymi z długiego czasu pracy (zaleca się restart modemu przynajmniej raz w miesiącu).
 • Zresetuj modem: Dobrym pomysłem może być zresetowanie modemu do jego oryginalnych ustawień, ale tylko wtedy, gdy mamy modem operatora lub kopię zapasową ustawień modemu.

Aby wypróbować inne skuteczne metody modemu, możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem Czerwone światło modemu (brak internetu): co zrobić, zanim wezwiesz pomoc?.

Zaawansowane metody odzyskiwania danych z Internetu (tylko eksperci)

Jeśli po zastosowaniu wszystkich prostych metod nadal nie ma internetu, musimy przejść ciężką drogę. Komputer jest również oznaczony jako podłączony w systemie Windowsmożesz następnie wypróbować następującą procedurę. Otwieramy wiersz poleceń jako administrator (w menu Start szukamy cmd, klikamy go prawym przyciskiem myszy i Wykonaj jako administrator) i skopiuj następujące polecenia, naciskając klawisz Enter po każdym poleceniu.

netsh interface tcp set global rss=disabled
netsh interface tcp set global autotuninglevel=disabled
netsh int ip set global taskoffload=disabled

Alternatywnie możemy użyć innej sztuczki sieciowej, aby działała poprawnie, naciskając i dotykając klawiszy Windows + R na klawiaturze Regedt32.exe w oknie dialogowym i naciśnij Wchodzićaby otworzyć edytor rejestru. Poruszając się po drzewie kluczy, rozwiń następującą ścieżkę:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesTcpipParameters

W prawym okienku tej lokalizacji utwórz następujący klucz rejestru typu DWORD, naciskając prawy przycisk myszy:

EnableTCPChimney = 0
EnableTCPA = 0
EnableRSS = 0

Po wprowadzeniu zmian naciśnij OK i uruchom ponownie komputer, aby zmiany odniosły skutek.

Wnioski

Nie ma nic gorszego niż połączenie, ale strony internetowe nie ładują się, a pobieranie zostało zatrzymane na kilka minut bez kontynuowania. Na szczęście możemy skorzystać z prostych i zaawansowanych wskazówek, aby rozwiązać wszelkie problemy i spróbować przywrócić normalne połączenie, aby uniknąć dzwonienia doWsparcie operatora (co może być nieuniknione w niektórych sytuacjach).

Ponadto omówiliśmy również konkretne tematy w innych przewodnikach, takich jak:
- Napraw nieprawidłową konfigurację IP w sieci Wi-Fi
- Napraw TCP i Winsock w Windows 10
- Napraw błąd „Niezidentyfikowana sieć” w systemie Windows
- Błąd „Nie można połączyć się z tą siecią” w systemie Windows 10

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up