Pisz i używaj zakreślaczy na zdjęciach

Programy i narzędzia systemu Windows 10 do przechwytywania zdjęć z komputera i pisania lub rysowania

Jeden z najlepsze aplikacje na mac to Skitch, proste narzędzie do Rób zrzuty ekranu i zrzuty ekranu i dla Rysuj lub pisz na obrazkach w celu Twórz zdjęcia ze schowka na komputerze. Od tego czasu Skitch stał się również bardzo znaną i popularną aplikacją na Androida, iPada i iPhone'a, a także na Windows. Skitch można pobrać jako zwykły program dla wszystkich wersji systemu Windows został wycofany w grudniu 2015 r. i pozostał tylko jako program dla komputerów Mac i iPhone. Na szczęście w systemie Windows jest wiele podobnych narzędzi. Wystarczy, że wybierzesz taki, który spełnia nasze wymagania.

W tym przewodniku pokażemy jak pisać i używać zakreślaczy na zdjęciachZa pomocą aplikacji do zrzutów ekranu lub ważnych rozszerzeń przeznaczonych do robienia notatek i pisania na stronach internetowych możesz wyróżniać zdjęcia w dowolnej nowoczesnej przeglądarce, w tym w nowej przeglądarce Microsoft Edge (chociaż pamiętamy, że jest ona oparta na Chromium i dlatego obsługuje te same rozszerzenia Chrome ). .

RÓWNIEŻ CZYTAJ -> Zrzuty ekranu na PC, Mac, Samsung, Huawei, Xiaomi i iPhone

Indeks
  1. Używanie zakreślacza do zdjęć
    1. Oznaczaj zdjęcia w systemie Windows 10 za pomocą funkcji Przechwytuj i opisuj
    2. Oznacz zdjęcia za pomocą ShareX
    3. Oznacz zdjęcia za pomocą rozszerzeń przeglądarki
    4. Wnioski

Używanie zakreślacza do zdjęć

Aby użyć wirtualnego zakreślacza, możemy polegać na aplikacjach do zrzutów ekranu lub, alternatywnie, skupić się na nich Niektóre rozszerzenia, aby uzyskać cyfrowy zakreślacz. Rozszerzenia można pobrać zarówno w Google Chrome, jak i innych ważnych przeglądarkach internetowych, takich jak Mozilla Firefox i nowa Microsoft Edge.
BrzegW szczególności wbudowane narzędzie pozwala zrobić zdjęcie oglądanej strony internetowej i narysować, co tylko zechcesz. Narzędzie do krawędzi znajduje się w menu głównym i jest wywoływane Przechwyć ekran internetowy (Można go również aktywować, naciskając przyciski Ctrl + Shift + S.).

Oznaczaj zdjęcia w systemie Windows 10 za pomocą funkcji Przechwytuj i opisuj

Aby dodać adnotacje do obrazów, możemy uzyskać pomoc od narzędzia Uchwyć i skomentuj, dostępne w systemie Windows 10 i uruchamialne za pomocą menu Start i wyszukaj nazwę aplikacji lub naciśnij Windows + Shift + S. na klawiaturze.

Po otwarciu aplikacji dotknij Nowy u góry, wybierz część ekranu, którą chcesz przechwycić (np. Stronę internetową) i dotknij przycisku u góry po otwarciu edytora obrazów Zakreślacz aby móc wybrać kolor i rozmiar żyłki. Po przygotowaniu wirtualnego zakreślacza przytrzymujemy lewy przycisk myszy, aby narysować na przechwyconym obrazie, podświetlić ważne części lub w razie potrzeby narysować strzałkę. Po zakończeniu pracy kliknij ikonę Zapisz, aby zapisać edytowany obraz z zakreślaczem.

Oznacz zdjęcia za pomocą ShareX

Inną aplikacją do przechwytywania ekranu na komputerze i dodawania notatek za pomocą zakreślacza jest UdostępnijX, dostępne do pobrania pod adresem oficjalna strona.

Ta aplikacja jest nieco trudniejsza w użyciu, ale ma wiele narzędzi do dodawania adnotacji do obrazów, w tym efekt zakreślacza. Po zainstalowaniu na naszym komputerze uruchomimy go. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę ShareX w prawym dolnym rogu i przejdź do menu Operacje po schwytaniuwybieramy Skomentuj zdjęcie jest Zapisz obraz jako, następnie otwieramy menu Zdobyć i wybieramy sposób przechwytywania ekranu komputera. Po nagraniu edytor ShareX otworzy się natychmiast. Możesz użyć zakreślacza, klikając przycisk powyżej Efekt: podświetlenie.

Aby odkryć inne podobne programy, możemy przeczytać przewodnik Zapisz pulpit lub wybrany obszar ekranu jako obraz.

Oznacz zdjęcia za pomocą rozszerzeń przeglądarki

Jeśli nie chcemy używać programów do podświetlania części obrazu, możemy polegać na pewnych rozszerzeniach, które pozwalają przechwytywać części stron internetowych i wykorzystywać podświetlenia z narzędzia w bardzo podobny sposób do aplikacji z poprzedniego rozdziału, poza tym, że rozszerzenia są wbudowane w przeglądarkę i dlatego są łatwiejsze w użyciu.

Pierwszym polecanym rozszerzeniem jest OneNote Web Clipper, pochodzący z programu OneNote firmy Microsoft i do pobrania jako Rozszerzenie dla Google Chrome.

Dzięki temu rozszerzeniu możemy przechwycić część ekranu lub całą stronę internetową i skorzystać z wbudowanych narzędzi do edycji, dodawania adnotacji, używania zakreślacza po wykonaniu całej pracy, po prostu udostępnij, zapisz w OneNote Notes lub zapisz Lokalnie jako plik obrazu. Możesz również użyć tego rozszerzenia, aby szybko usunąć niepotrzebne części ze stron internetowych, dzięki czemu uwaga zostanie skupiona tylko na preferowanej części tekstu lub obrazu.

Innym bardzo przydatnym rozszerzeniem do pisania i używania zakreślacza na zdjęciach jest Clipper Web Evernote, dostępne bezpłatnie pod adresem Rozszerzenie dla Google Chrome i jak Rozszerzenie dla Mozilla Firefox.

Dzięki Evernote Web Clipper możemy szybko zapisać interesujące nas strony w Evernote Notes lub przechwycić całą stronę lub tylko jej część. Po otwarciu edytora możemy wybrać zakreślacz, aby dodać adnotacje do większości najważniejszych tekstów, które są interesujące lub wyróżniające; W końcu możemy zapisać obraz jako plik na komputerze, udostępnić go w sieciach społecznościowych lub zapisać w Evernote.

Innym bardzo interesującym rozszerzeniem, które możemy zainstalować do pisania i używania zakreślaczy do zdjęć, jest Scrnli, dostępne w Rozszerzenie dla Google Chrome.

Instalując to rozszerzenie w naszej przeglądarce, możemy przechwycić całą witrynę lub tylko jej część, a także usunąć lub podświetlić określone części tekstu w zintegrowanym edytorze za pomocą narzędzia zakreślacza, niż dodając strzałki i naklejki. Zmienione obrazy można zapisać jako pliki graficzne w pamięci komputera lub udostępnić w sieciach społecznościowych.

Wnioski

Jak widzieliśmy, z pewnością nie brakuje alternatyw dla Skitcha: możesz użyć narzędzia wbudowanego w Windows 10 (najprostszego i najbardziej bezpośredniego i kompatybilnego z dowolnym programem lub przeglądarką) lub alternatywnie jednej z zalecanych bezpłatnych aplikacji lub rozszerzeń, więc że możesz użyć zakreślacza na obrazach przechwyconych bezpośrednio z przeglądarki internetowej lub z obrazów pełnoekranowych.

W innym artykule widzieliśmy inne świetne darmowe programy dla Rysuj na żywo na pulpicie za pomocą myszy.
Aby napisać i skomentować zrzuty ekranu zrobione telefonem, możesz również przeczytać nasz poradnik Aplikacja do pisania i rysowania na zdjęciach (Android i iPhone).

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up