Oto jak znaleźć wszystkie aplikacje zainstalowane na Androida

Czy nigdy nie możemy szybko znaleźć zainstalowanych aplikacji? Zobaczmy, jak to zrobić.

Kiedy instalujemy wiele aplikacji na naszym telefonie, zdarzają się sytuacje, w których nie mamy od razu aplikacji, której potrzebujemy w danym momencie i nie pamiętamy dokładnie, gdzie jest dana aplikacja i nie umieszczamy jej na niej wygodnie przez telefon w domu, zaczynajmy szukam zagubionej aplikacjiPrzewiń szufladę aplikacji lub przeglądaj różne utworzone ekrany i foldery i spróbuj zapamiętać, gdzie zakończyła się aplikacja lub gdzie ją skatalogowaliśmy.

Jeśli myślisz również o tym scenariuszu, mamy dobre wieści: w przewodniku poniżej tak naprawdę ci pokażemy Wszystkie metody, których możemy użyć w systemie Android, aby sprawdzić, czy są zainstalowane aplikacjeSkorzystaj zarówno z narzędzi dostarczonych przez system operacyjny (lub Google), jak i niektórych aplikacji innych firm, które mogą zapewniać wyszukiwarkę do szybkiego dostępu, dzięki czemu możesz natychmiast otworzyć żądaną aplikację za pomocą kilku kliknięć na ekranie lub nawet za pomocą polecenia głosowe oferowane przez Asystenta Google.

Indeks
 1. Znajdź aplikacje zainstalowane na Androida
  1. Pasek wyszukiwania Google
  2. Aplikacja wyszukiwania głosowego
  3. Znajdź aplikację
  4. Nowy program uruchamiający z funkcją wyszukiwania
  5. Wnioski

Znajdź aplikacje zainstalowane na Androida

Znalezienie aplikacji, które już zainstalowaliśmy na naszym smartfonie z Androidem, nie jest takie trudne, ponieważ praktycznie wszyscy producenci telefonów oferują pasek wyszukiwania w szufladzie lub bezpośrednio w domu. Oprócz paska możesz także korzystać z innych szybszych i bardziej nowoczesnych metod, takich jak polecenia głosowe lub aplikacje do szybkiego wyszukiwania.

Pasek wyszukiwania Google

Pierwsza metoda jest najprostsza i jest zintegrowana ze wszystkimi smartfonami z Androidem - możemy to zrobić Szukaj aplikacji za pomocą paska wyszukiwania Google.

Ten pasek jest obecny na prawie wszystkich smartfonach i można go również przenieść na inny ekran główny, aby zawsze mieć go pod ręką. Aby z niego skorzystać, po prostu dotknij go i wprowadź nazwę żądanej aplikacji: ikona aplikacji pojawi się na dole pola wyszukiwania. Jeśli nie widzisz paska wyszukiwania, możesz dodać go ręcznie, naciskając i przytrzymując tło na dowolnym ekranie głównym i otwierając menu Widgetnaciskając i przytrzymując ikonę Szukaj Widget Google (Uważaj, aby nie pomylić go z paskiem wyszukiwania przeglądarki Google Chrome, który jest bardzo podobny). Przeciągnij go w dowolne miejsce na ekranach głównych.

Niestety tego typu widżetu nie można używać w telefonach Huawei ze względu na całkowity brak aplikacji Google. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zainstalowali inny asystent głosowy, taki jak Amazon Alexa, który można pobrać jako plik APK ze strony internetowej. APKPure.

Aplikacja wyszukiwania głosowego

Innym skutecznym sposobem na znalezienie aplikacji zainstalowanych na telefonie z Androidem jest użycie poleceń głosowych Asystenta Google, które możemy aktywować postępując zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku dedykowany przewodnik.

Po aktywacji Asystenta głosowego Google przejdź do dowolnego ekranu głównego lub w aplikacjach, powiedz „Hej Google”, a kiedy pojawi się okno asystenta, powiedz „Otwórz aplikację” i podaj nazwę aplikacji, spróbujmy ją otworzyć. Jedynym wymaganiem dla tej metody jest zawsze włączony ekran i zawsze połączony z Internetem. Również w tym przypadku nie możemy skorzystać z wyszukiwania głosowego Google na HUAWEI ze względu na brak ważnych aplikacji systemowych od Google.

Aby korzystać z innych podobnych asystentów głosowych w systemie Android, zachęcamy do dalszego czytania naszego przewodnika Najlepsi asystenci głosowi na Androida i iPhone'a (alternatywy dla Google i Siri).

Znajdź aplikację

Alternatywnie do poprzednich metod możemy wyszukiwać aplikacje zainstalowane na Androidzie za pomocą aplikacji z wyszukiwarką taką jak np. Wyszukaj aplikacje, dostępne bezpłatnie pod adresem Sklep Google Play.

Po zainstalowaniu tej aplikacji po prostu umieść ikonę na głównym ekranie głównym w dowolnym momencie (np. W dolnej środkowej części, aby uzyskać natychmiastowy dostęp). Gdy już musimy wyszukać konkretną aplikację, nie robimy tego, wystarczy nacisnąć ikonę aplikacji i wprowadzić kilka pierwszych liter nazwy aplikacji, której szukasz. Ten silnik wyświetla wyniki natychmiast po wpisaniu i natychmiast otwiera aplikację, jeśli dopasowanie jest poprawne, bez konieczności wpisywania nazwy aplikacji. Aplikacja zapisuje również ostatnio otwierane aplikacje i nie zużywa niczego w pamięci. Dlatego przydatne jest codzienne korzystanie z nich, aby aplikacje otwierały się tak szybko, jak to możliwe, na ekranie głównym.

Nowy program uruchamiający z funkcją wyszukiwania

Innym skutecznym sposobem wyszukiwania aplikacji zainstalowanych na Androida jest użycie innego programu uruchamiającego z wbudowanym wyszukiwaniem aplikacji. Najlepsze z tego punktu widzenia jest Nova Launcher, dostępne bezpłatnie od Sklep Google Play.

Dzięki temu nowemu programowi uruchamiającemu możemy wyszukiwać aplikacje bezpośrednio z paska wyszukiwania na pierwszym ekranie głównym lub dodać przycisk wyszukiwania jako aplikację, dzięki czemu zawsze możemy szybko znaleźć najbardziej przydatne aplikacje. Ten program uruchamiający pokazuje również różne kategorie dla najczęściej używanych aplikacji, nowo pobranych aplikacji i najnowszych aplikacji, dzięki czemu możemy od razu znaleźć tę, której szukamy. Jeśli aplikacji nie ma w systemie, wystarczy dotknąć ikony w kształcie Sklepu Play, aby natychmiast rozpocząć wyszukiwanie w sklepie, abyśmy mogli również pobrać aplikacje, które naszym zdaniem są już na naszym urządzeniu.

Jako alternatywę dla Nova Launchera możemy spojrzeć na to Evie Launcher, dostępne bezpłatnie od Sklep Google Play.

Dzięki temu programowi uruchamiającemu możemy natychmiast przeszukiwać zainstalowane aplikacje z górnego paska wyszukiwania. Tam natychmiast zobaczysz aplikacje pasujące do wyszukiwania, a także wyniki w Google (takie jak link do pobrania brakujących aplikacji).

Aby wypróbować inne alternatywne programy uruchamiające, takie jak ten, którego obecnie używam, plik Microsoft LauncherZapraszamy do lektury naszego poradnika Najlepszy program uruchamiający Androida do zmiany ekranu głównego na wszystkich smartfonach.

Są inni Sposoby uruchamiania aplikacji na Androida, opisał inny artykuł.

Wnioski

Chociaż na naszym telefonie jest zainstalowanych ponad 100 aplikacji, możemy szybko uzyskać do nich dostęp za pomocą jednej z opisanych powyżej metod wyszukiwania aplikacji, dzięki czemu zawsze możemy otworzyć to, czego teraz potrzebujesz, i przyspieszyć naszą szybkość wykonywania i zdolność do wielozadaniowości. Poprowadzi Cię inny artykuł Zmień domyślne aplikacje na Androidawybrać te najważniejsze, które otwierają się automatycznie w zależności od typu pliku lub dla określonej funkcji (np. przeglądarka, klient poczty, czytnik PDF itp.).

Jeśli nie wiemy, jakie bezpłatne aplikacje pobrać na nasz smartfon z systemem Android, zapraszamy do lektury poradnika Najlepsze darmowe aplikacje na Androida do pobrania dla każdej kategorii. Z drugiej strony, jeśli problemem jest aktualizacja wszystkich aplikacji, zachęcamy do dalszego czytania naszego artykułu. Jak zaktualizować aplikacje na Androida na smartfonach i tabletach.

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up